Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Први пут у историји терен у бојама српске заставе

Одбојкашки савез Србије је пред почетак нове сезоне увео једну занимљиву промену, којом је наставио да подиже стандарде у одбојкашком спорту. Наиме, терен је на утакмицама Супер купа у конкуренцији сениорки и сениора био у бојама српске заставе. Овај тренд до сада је виђен једино у Италији, која га је увела 2008. године.

ФИВБ је управо 2008. године тестирао игралиште у боји заставе, како би се разликовале нападачке и одбрамбене зоне. Овај потез помогао је играчима у Италијанској лиги, али и навијачима да боље разликују зоне напада од 3 метра и подручја иза линија од три метра. Овај специјални терен први пут је коришћен на италијанској „Ол-стар“ утакмици у новембру 2008. године, са зоном напада у белој боји, а зонама одбране у зеленој и црвеној.

Након пажљиве анализе ТВ снимака које су дали Скај Италија и Италијанска лига, тадашњи председник Комисије за телевизију и нове медије ФИВБ-а, Петер Диамонд рекао је: „Верујемо да би зоне напада са обе стране мреже требало да буду досадно беле, док одбрана зоне иза линије од три метра унутар терена треба да буду прашкасто плаве. Подручје око терена требало би да буде тамно зелено за најбољи ТВ изглед. Ово ће омогућити најбоље истицање сваке зоне, а све боје су прилагођене телевизији ”.

Зоран Гајић, председник Одбојкашког савеза Србије, дао је свој коментар на терен у боји заставе: „Ми смо се на симболичан начин прикључили акцији за 15. септембар, на који се од ове године обележава „Дан српског јединства, слободе и националне заставе“. Ово је први пут у Србији да је један спортски терен у бојама наше заставе. Веома сам срећан што смо ушли у спортску историју“.

Odbojkica prodavnica enter400

Још само два кола остала су до краја лигашког дела првенства. Стога су се све екипе потрудиле да на време покушају да изборе зацртане циљеве у оквиру јубиларног, 20. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Самим тим, последњи трзаји донели су низ узбудљивих дуела, али и неочекиваних резултата. Свакако је једна од њих убедљива победа Партизана, који је после три одиграна сета био бољи од вечитог ривала, док је Војводина на идентичан начин била кобна по освајача Купа Србије. Екипе из Шумадије биле су на висини задатка, пошто су Раднички и Карађорђе након четири одиграна сета поразили Јединство, односно ВГСК, док је до тријумфа стигао и Млади радник на гостовању у Лесковцу. Узбудљиво је било и у борби за опстанак, с обзиром на то да је Ниш након истинске борбе и пет сетова успео да надигра Таково, те задржи пол позицију када је директан опстанак у питању у односу на Пазовчане.

Преглед 20. кола БПШ Суперлиге за сениоре: Закомпликовало се!

На теренима широм Србије су протеклог викенда одигране све утакмице 21. рунде такмичења у Банка Поштанска штедионица Суперлиги у конкуренцији дама. Како је у последњих неколико недеља већ познато које су то екипе избориле пласман међу осам најбољих, поново су очи одбојкашке јавности биле упрте у борбе за опстанак. Ипак, мораће љубитељи одбојке да се стрпе, јер нам ова рунда није донела превише новитета. Сви фаворити су били на висини задатка, јер су ТЕНТ, Железничар, Срем, пазовачко Јединство, Уб и Црвена звезда без већих проблема изашли на крај са ривалима минулог викенда и то после само три одиграна сета. Након овог кола Лесковац је и званично изгубио све шансе да избори опстанак, док ћемо наредног викенда сазнати да ли ће Спартак или Београд осигурати суперлигашки статус и за наредну сезону, или ће опстанак тражити кроз разигравање.

Преглед 21. кола БПШ Суперлиге за сениорке: Још само борба за опстанак

Одбојкашице Црвене звезде забележиле су тријумф на затварању 21. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Изабранице Данила Стокуће су вечерас, на свом терену, надиграле Београд са максималних 3:0, по сетовима 25:17, 25:16 и 25:17.

Звезда убедљива у београдском дербију

Одбојкаши Радничког д.о.о. из Крагујевца и Карађорђа из Тополе остварили су тријумфе у 20. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Шампион Србије био је бољи од Јединства на страни, док су Вождови, на свом терену, надиграли ВГСК.

Преокрет шампиона у Пазови, Вождови бољи од ВГСК-а

Одбојкаши Партизана Коптех забележили су велику победу у 20. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Бојана Јанића је вечерас, у вечитом дербију, поразила Црвену звезду са максималних 3:0, по сетовима 28:26, 25:23 и 25:18.

Црно-бела плава чета угасила Звезду!