Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Јединство освајач Суперкупа Србије!

Одбојкашице Јединства из Старе Пазове победнице су Суперкупа Србије за 2023. годину. Јединство је вечерас у Лазаревцу надиграло Уб са 3:1, по сетовима 22:25, 25:21, 25:19 и 25:23.

Иако је Јединство за нијансу боље отворило ову утакмицу и повело са 7:4, Убљанка није било потребно првеише времена да се резултатски врате у игру. Већ након неколико поена резултат на семафору је био изједначен, да би екипа Маријане Боричић, при резултату 16:16, направила серију од 4:0, која се испоставила као кључна. Јединство до краја није имало снаге да се супротстави расположеном ривалу и Уб је повео са 1:0.

Готово иста слика виђена је на почетку другог периода, пошто је Јединство повело са 8:4, али је освајач Kупа Србије убрзо ухватио прикључак и поравнао резултат (10:10). Истинска борба вођена је у наредним поенима, да би прошлогодишњи победник Банка Поштанска штедионица Суперлиге, код резултата 17:16 у корист ривала, везао четири поена, а у брзо стигао и до три меч лопте. Нису изабранице Јова Цаковића часиле часа искористиле су прву шансу и стигле су до заслуженог изједначења.


За разлику од прва два, Уб је у првом делу трећег сета био нешто бољи ривал на терену што му је омогућило да поведе најпре са 9.7, па са 14:12. Ипак, пробудило се Јединство у тим тренуцима и серијом блокова стигло је до прекорета и лепе резултатске залихе (23:19). До краја није било дилеме ко ће освоји овај сет, пошто је „домаћин“ на овом сусрету био концентрисан до краја и на тај начин стигао је до преокрета.

Четврти период био је баш онакав какав су неутрални навијачи прижељкивали, пошто обе екипе имале су своје успоне и падове, што је довело до константне пормене резултата. Међутим, у пресудним моментима, тачније у завршници овог сета, Јединство је било смиреније и стигло је до вођства од 23:20. Била је екипа Јова Цаковића свесна да веома близу освајања првог трофеја у сезони, до краја је одржала исти ритам и са 25:23, освојила је Суперкуп Србије за 2023. годину.

lsk4

Најефикаснији у победи своје екипе вредној првог пехара у сезони била је Тамара Миљевић са 26 поена, а пратила ју је Уна Вајагић са 20. У тиму Уба, највише се истакла Анет Алфонзо Бенитез са 24 освојена поена. 

Статистику са утакмице можете погледати овде.

Odbojkica prodavnica enter400

Одбојкашице Железничара, Уба и Јединства из Ужица пласирале су се у четвртфинале Купа Србије. Лајковчанке су, као што се очекивало, елиминисале Таково Кансаи Хелиос са 3:0 (25:6, 25:21, 25:10), Уб је лако изашао на крај са Десетком победивши са 3:0 (25:14, 25:17, 25:13), док је Јединство на идентичан начин било боље од Партизана ЦБС – 3:0 (25:12, 25:14, 25:23).

Познати сви учесници четвртфинала Купа Србије

Одбојкашице пазовачког Јединства и Срема избориле су пласман у четвртфинале Купа Србије. Јединство је без већих проблема изашло на крај са Лесковцем 98 са 3:0 (25:10, 25:20, 25:20), док је Срем, након истинске борбе, елиминисао Београд славивши са 3:2 (18:25, 25:18, 18:25, 25:20, 15:11).

Јединство и Срем међу осам најбољих

Одбојкашице Црвене звезде, ТЕНТ-а и Радничког Бластерс пласирале су се у четвртфинале Купа Србије. Звезда је на свом терену надиграла Штранд волеј са максималних 3:0 (25:22, 25:12, 25:11), Обреновчанке су на више него убедљив начин елиминисале Црно-беле 011 са 3:0 (25:14, 25:13, 25:9), док је Раднички лако изашао на крај са суботичким Спартаком – 3:0 (25:7, 25:15, 25:17).

Звезда, ТЕНТ и Раднички први четвртфиналисти Купа Србије

Минулог викенда почела је нова сезона Банка Поштанска штедионица Суперлиге у конкуренцији дама. Фаворити су, махом, искористили чињеницу да им је распоред на почетку сезоне ишао на руку, те су на тријумфалан начин започели нову кампању. Поготово су прошлогодишњи полуфиналисти плеј-офа били убедљиви, пошто су сви забележили максималне победе, док је у Старој Пазови одиграна веома узбудљива утакмица.

Преглед 1. кола БПШ Суперлиге: Фаворити махом успешни на отварању шампионата

Одбојкашице Уба оствариле су тријумф у 1. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Убљанке су вечерас, као гошће, надиграле Београд са максималних 3:0, по сетовима 25:19, 25:21 и 25:15.

Убљанке лако са новајлијом