Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Октобарски МВП Вукашин Ристић: Наставићу да дајем свој максимум

by Душан Крстић

Велики број квалитетних играча је, у последњих неколико сезона, имао прилику да продефилује Банка Поштанска штедионица Суперлигом. Ипак, стиче се утисак да је из године у годину конкуренција све јача, а то се посебно односи на позицију либера. Иако играчи који покривају ову ролу често нису у центру пажње, јасно је да ниједна екипа не би могла да функционише без сигурног пријема. То је случај и у Црвеној звезди, где Вукашин Ристић од прошле сезоне бележи фантастичне партије.

Колики је његов утицај на одличне резултате београдских црвено-белих, говори чињеница да је Ристић један од ретких на својој позицији који се окитио индивидуалним признањем. Управо то је репрезентативцу Србије пошло за руком почетком новембра, када је проглашен за најкориснијег суперлигашког играча у октобру.

Протеклог лета, прилика да обуче дрес са националним грбом током репрезентативних акција највише је утицала на развој младог либера. Иако је прошле сезоне био један од главних шрафова екипе која се окитила шампионском круном, делује да је све што је имао прилику да научи током лета само позитивно утицало на њега.

„Сматрам да је на мој напредак највише утицало лето које сам провео са репрезентацијом. Мислим да је знање које сам тамо стекао, од осталих, највећи фактор за постизање оваквих успеха“, рекао је Ристић.

ristic1

Звезда је на феноменалан начин отворила сезону, пошто је у Смедереву надиграла Војводину и подигла трофеј намењен победнику Суперкупа Србије. Управо је Ристић ову утакмицу окарактерисао као најважнију досад, иако је пред њим и његовим саиграчима још много битних битака.

„Било је јако добрих утакмица за мене, као и за мој тим у овом делу сезоне. Лично, мислим да је највећи успех екипе освајање Суперкупа у овом делу сезоне. Наравно, поред тимског, сигурно да је то и неки мој лични успех који је утицао како на екипу, тако и на мене да наше самопоуздање само расте у наставку сезоне“, истакао је млади либеро.

Тамо где се зауставио претходне сезоне, али и током репрезентативних обавеза, наставио је Ристић почетком нове. У прилог томе говоре статистички подаци да је у првих шест утакмица млади либеро имао учинак од 44% позитивног пријема, уз 37% идеалног. Признаћете, бројке саме потврђују да је награда завршила у правим рукама, а сигурно је да ће она бити ветар у леђа за Ристића, чему се он и нада.

„Не осећам неки велики притисак због достигнућа. Сматрам да је то само једно лепо признање које ће сигурно утицати позитивно на мене. Као и досад, наставићу да дајем свој максимум како би екипа, самим тим и ја, освајала још награда и трофеја“, додао је првотимац црвено-белих.

Звезди у наставку сезоне предстоји борба на два фронта. Полуфинале Купа већ је изборено и познато је да ће се екипа Ивице Јевтића за финале борити са Радничким доо из Крагујевца. Подједнако су црвено-бели успешни и у Суперлиги, где суверено држе чеону позицију на табели, уз седам победа из исто толико утакмица. Уколико наставе овако, Звезди се смеши једна од најуспешнијих сезона у историји клуба, а то прижељкује и Ристић.

„Имамо пуно простора за напредак. Сматрам да најбитније долази тек у наставку сезоне, где треба да се покажемо у још бољем светлу. Мислим да смо конкуренти са још неколико екипа у Суперлиги за освајање преостала два трофеја. У своје име могу сигурно да гарантујем да ћу дати све од себе и, надам се, пружити још боље партије како бисмо наше циљеве и остварили“, закључио је најкориснији играч у октобру.

Иако га је средином новембра од терена одвојила мања повреда, нико не сумња да ће Ристић у наредним месецима показати зашто важи за једног од најперспективнијих одбојкаша у нашој земљи. Још ако у своју колекцију дода и понеки трофеј, дефинитивно је да ће ова сезона за њега и његове саиграче бити уписана златним словима.

Протеклог викенда одигране су све утакмице 18. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. На само неколико утакмица до краја лигашког дела првенства, односно почетка плеј-оф и плеј-аут мечева, стање на табелама у обе конкуренције почиње полако да се заоштрава. Још увек је све отворено, а већ сада је јасно да нас права драма очекује током марта месеца.

Преглед 19. кола БПШ Суперлиге: Узбуна, ближи се крај!

Одбојкашице Радничког Бластер оствариле су тријумф у 19. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Београђанке су вечерас, у Старој Пазови, надиграле Омладинац са 3:2, по сетовима 14:25, 25:12, 25:18, 23:25 и 15:7.

Београђанке се реванширале Омладинцу

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца забележили су тријумф у последњој утакмици 19. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Освајачи Купа Србије су вечерас, на свом терену, поразили пазовачко Јединство са максималних 3:0, по сетовима 25:22, 25:21 и 25:19.

Победник Купа Србије чува лидерску позицију!

Одбојкашице Јединства из Старе Пазове забележиле су нови тријумф у 19. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Пазовчанке су вечерас, на свом терену, поразиле Партизан Коптех са максималних 3:0, по сетовима 25:23, 28:26 и 25:12.

Пазовчанке наставиле тријумфални низ!

Одбојкаши Војводине Моцарт остварили су победу у дербију 19. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Новосађани су вечерас, у хали „Александар Николић“, надиграли Партизан Коптех са 3:2, по сетовима 19:25, 25:22, 21:25, 25:15 и 15:13.

Дерби кола у Београду по мери Новосађана!

Одбојкашице Црвене звезде оствариле су победу у 19. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Црвено-беле даме су вечерас, на свом терену, поразиле лајковачки Железничар са 3:2, по сетовима 27:25, 17:25, 24:26, 25:21 и 15:9.

Лајковчанке нису преболеле финале Купа: Мотивисана Звезда надиграла Железничар!

Odbojkica prodavnica enter400