Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Јединство максимално у Инђији

by adminliga
Hits: 1012
Одбојкашице Јединства уписале су шесту узастопну победу и поред ТЕНТ-а су једина непоражена екипа у Банка Поштанска штедионица Суперлиги. Изабранице Јова Цаковића су вечерас, на гостујућем терену, савладале Инђију са 3:0, по сетовима 26:24, 25:17 и 25:22.
 

До победе Јединство је предводила Уна Вајагић са 18, додале су по 11 Миња Осмајић и Ивана Недељковић. У противничком тиму највише истакла Теодора Исаиловић са 14 поена. 

Сјајно је отворило Јединство ову утакмицу и на самом почетку повело са 8:3. Разиграла се Исаиловић у наставку сета и њеним поенима Инђија је направила мини серију и дошла на три поена заостатка. Пад концентрације и неколико грешака у нападу коштало је изабранице Јова Цаковића да се Инђија скроз врати у сет и изједначи резултат на 19:19. Неочекивано смо добили неизвесну завршницу, а при резултату 23:23 играо се дугачак поен, који је због пецања играчице домаће екипе завршен у корист Јединства. Није искористио гостујући тим орву сет лопту, али је блоком Шућуровић реализована друга. -26:24
 
Поен за поен се играо на почетку другог периода, а Јединство иако је сјајно играло у пољу, и даље се мучило са реализацијом напада. Међутим, биле су стрпљиве гошће, постављале добар блок кад је требало и дошле до вођства (13:8). Давале су све од себе играчице из Инђије, али овог пута нису успеле да дођу до изједначења. Већ у наредном моменту на семафору је било 25:17 и Јединство је дуплирало своју предност.
 
Схватила је екипа Николе Јерковића да нема шта да изгуби и ушла је у трећи сет много одлучније. Повела је Инђија, али није дозволило Јединство да им пуно "побегну" противнице, већ је поравнало резултат на 11:11.  Преокренуле су гошће скроз резултат у своју корист, али није се Инђија предавала. Ухватиле су прикључак у једном тренутку, али само на кратко. Дошло је Јединство до четири меч лопте, а тачку на овај дуел ставила је Миња Осмајић поеном из напада. -25:22
 
Никола Јерковић, тренер Инђије, рекао је како је публика имала прилике да ужива у правим поенима, као и да су гледали једну праву женску одбојку. 
 
"Сигурно леп догађај за Инђију и за наш клуб. Први ТВ пренос у историји женске одбојке и то је нешто што нам је дало додатни мотив да пружимо онолико колико јесмо, а то је близу максимума. Јединство је вероватно нешто уморно после утакмице у Лиги шампиона. Велику шансу смо имали у првом сету, имали смо контра напад који би можда и донео тај сет, међутим одиграли смо смушено и нисмо реализовали. Управо ту се показаје разлика у неком квалитету и то је право стање ствари. Нисмо успели, изгубили смо тај сет на разлику. Пристојно смо играли и у трећем сету, били смо конкурентни све до самог краја. Све укупно, неки основни циљ који смо ми поставили смо данас и остварили. Борили смо се, публика је уживала у правим поенима и данас смо имали прилике да видимо једну праву женску одбојку" рекао је Јерковић.
 
Одбојкашица Инђије, Теодора Вулић, честитала је својој екипи на лепој утакмици.
 
"Замало тај први сет да освојимо, али у сваком случају заиста једна јако велика борба и јако сам задовољна како смо одиграли део одбране. Колико толико смо успевале да држимо и пријем. Жао нам је за тај први сет, али питање је да ли би утакмица отишла у другом смеру. Мислим да смо дали све од себе, ово је тренутно наш максимум", каже Вулић.
 
Милица Медвед, капитен Јединства, истакла је да јој је драго због освојених три бода на гостујућем терену.
 
"Драго ми је да смо побдили 3:0 и да смо однели три бода, али доста тешка утакмица за нас. Имали смо доста грешака, што нисмо смели себи да допустимо. Сјајан отпор Инђије, међутим ми треба да порадимо на неким основним стварима и сматрам да ће то онда бити много боље", рекла је Медвед. 
 
Јово Цаковић, тренер Јединства, задовољан је победом, али исто тако да је на данашњој утакмици било туристичко Јединство. 
 
"Добро је што смо победили и тиме сам задовољан, али све друго данас није било на нашем нивоу и ово није оно дисциплиновано Јединство. Слободно ћу рећи да је ово било туристичко Јединство. На први, а и на трећи сет је утицала наша недисциплина. Данас смо направили 27 неизвођених грешака, а знамо добро да када се игра озбиљнија утакмица, да ако желите да победите толеранција је између 4 и 6 грешака. Без обзира на моја упозорења и детаљан приступ и спремање утакмице ушли смо са пола гаса, само да одрадимо меч. То се управо одразило на неизвесност сетова. Нисам задовољан, а најбоља стратегија и терапија за ово што смо данас урадили биће наредни тренинг у сали", закључио је Цаковић. 
 
Статистику са утакмице можете да погледате овде.
 
У наредном колу Јединство дочекује ТЕНТ из Обреновца, док Инђија путује у Лајковац где ће играти против Железничара. 

Веома интересантно одбојкашко лето увелико је почело. Пажња јавности се са клупске преусмерила на репрезентативну одбојку, пошто су сениорке и сениори Србије већ одиграли први викенд Лиге нација, и сви са нестрпљењем очекујемо другу седмицу, која ће се у обе конкуренције одиграти у „Београдској арени“. На посао су прионуле и репрезентације млађих категорија, али то није спутало суперлигаше да наставе са својим стандардним активностима током летњих дана. Потрага за адекватним појачањима настављена је и у седмицама за нама, а чини се да је овогодишња трансфер пијаца најинтересантнија у последњих неколико сезона.

ЛИГА ТРАНСФЕР ПИЈАЦА: ТЕНТ већ склопио играчки мозаик, МВП финалне серије остаје у Крагујевцу

Након осам година посвећености, труда и великог рада, Мина Мијатовић се опрашта од ТЕНТ-а, клуба у коме је одрасла и изградила се као једна од најважнијих фигура српске одбојке. Са само 15 година стигла је у Обреновац, а данас, као зрела и искусна одбојкашица, иза себе оставља дубок траг у дресу Обреновчанки. У својој последњој сезони за клуб, Мина је била део историјског успеха - освајања два од три могућа трофеја, укључујући први Куп Србије у историји клуба. У интервјуу за наш сајт, говори о својим почецима, емоцијама након најуспешније сезоне и плановима за будућност.

Мина Мијатовић након осам година мења средину: "ТЕНТ ће увек бити моја друга кућа”

Нешто мање од месец дана прошло је од тренутка када је спуштена завеса на фантастичну 2024/25. сезону у Банка Поштaнска штедионица Суперлиги. Целокупни лигашки део сезона, а потом и плеј-оф донели су нам низ фантастичних дуела и утакмице препуних преокрета и неизвесности, а кулминација свега догодила се у финалној серији. Као што је добро познато, шампионским ловорикама су се на крају окитиле одбојкашице лајковачког железничара и одбојкаши крагујевачког Радничког доо, али су и остале екипе морале да буду поносне што су се побринуле да српска клупска одбојка рапидно напредује. Стога је велики број клубова наставио са радом, али се пажња са терена преселила на трансфер пијацу, пошто је неколицина екипа у обе конкуренције веома активна у проналаску добитних комбинација за наредну такмичарску сезону.

ЛИГА ТРАНСФЕР ПИЈАЦА: Железничар и Карађорђе најактивнији, ТЕНТ чува окосницу екипе

Годинама су у Крагујевцу са великим нестрпљењем чекали дан када ће се одбојкаши вратити на стазе старе славе и у витрине клуба одложити барем један пехар. Ни на почетку ове сезоне нико није са сигурношћу могао да каже да ће баш 2025. година остати уписана златним словима у историји одбојкашке секције СПД Раднички. Ипак, неколико ентузијаста је из утакмице у утакмицу сигурним кораком оповргло све сумње и на крају урадило нешто што ниједна генерација до сада није.

Душан Лопар Тихи јунак великог подвига Крагујевчана!

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца нови су шампиони Србије! Екипа Алексе Брђовића је вечерас, у ”МТС хали Језеро”, у петој, одлучујућој утакмици финала плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге, поразила новосадску Војводину Моцарт са 3:1, по сетовима 21:25, 25:20, 25:21 и 25:22.

Крагујевац слави дуплу круну: Раднички након 15 година шампион Србије!

Одбојкашице Железничара из Лајковца нове су шампионке Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Лајковчанке су вечерас, на свом терену, у петом мечу финалне плеј-оф серије, надиграле Уб са максималних 3:0, по сетовима 25:15, 28:26 и 25:16.

Златни Ћира стигао до трона: Железничар је нови шампион Србије!

Одбојкаши Војводине Моцарт остварили су велики тријумф и на тај начин изборили пету, одлучујућу утакмицу финалне серије Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Новосађани су вечерас, на свом терену, у четвртом мечу, надиграли Раднички доо из Крагујевца са 3:1, по сетовима 22:25, 34:32, 25:22 и 25:15.

Мајсторица одлучује о шампиону: Војводина још једном боља од Крагујевчана!

Odbojkica prodavnica enter400