Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Пазовчанке се осамиле на врху табеле!

by Душан Крстић
Hits: 1200

Одбојкашице Јединства из Старе Пазове оствариле су велику победу у дербију 7. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Актуелни шампион Србије је вечерас, на свом терену, надиграо ТЕНТ са 3:2, по сетовима 19:25, 25:16, 25:16, 21:25 и 15:12.

У феноменалном дербију екипа које су до овог кола биле непоражене, Пазовчанке су приказале нешто бољу игру и осамиле су се на врху табеле.

Одмах су Обреновчанке доказале зашто слове за једног од главних фаворита за трофеје ове сезоне. Отвориле су изабранице Игора Жакића уводни сет са 10:3, понајвише одличном блок игром. Иако се са друге стране мреже налазио шампион државе, већ тада је било јасно да ће Јединство морати и те како да се потруди како би ухватило прикључак. На њихову жалост, ТЕНТ је углавном поенима Рајич и Мијатовић одржавао предност, иако су са друге стране одлично играле Тица и Осмајић. На крају су гошће искористиле стечену залиху и са 25:19, повеле су са 1:0.

Улоге су се потпуно замениле у другом периоду. Тандем Тица-Миљевић омогућио је својој екипи да на старту поведе са 7:4. Ускоро је свој поентерски допринос дала и Уна Вајагић, која је са три везана поена само допринела већој предност и (12:7). Ни тада се нису зауставиле изабранице Јова Цаковића, пошто су и у даљем току овог сета одржале исти ритам и ривала оставиле на 16 освојених поена.

Нису желеле Пазовчанке да мењају ритам на почетку трећег сета. Одмах су кренуле фуриозно, а у прилог томе говори и вођство од 12:6. Иако су Обреновчанке мини серијом успеле да преполове разлику, а средином сета да приђу на само поен заостатка, Јединство је имало јасан циљ. При резултату 16:15, уследила је фантастична серија домаћина од 9:1, за коју су највише биле заслужне Уна Вајагић и Марија Миљевић и на тај начин, Пазовчанке су стигле до жељеног преокрета.

Предаја као опција, није постојала у табору гостујуће екипе. Тим Игор Жакића је од старта тежио да утакмицу одведе у тај-брејк, што је и урадио. ТЕНТ је на отварању овог периода зналачки искористио грешке ривала и повео је са 7:2, али је Јединство убрзо одговорило истом мером. Ипак, није требало пуно времена тиму из Обреновца да поново стекне лепу залиху, пошто је поенима Рајлић и Мијатовић у завршницу ушао са великих седам поена предности (19:12). Ускоро је ТЕНТ стигао и до девет сет лопти, али занимљиво је на крају морао да стрепи. Ношене публиком са трибина, Пазовчанке су успеле да спасу чак шест, али су Обреновчанке након тога искористиле седму сет лопту  и утакмицу одвеле у пети сет.

А тамо је вођена истинска борба. Одлично је ТЕНТ ушао у тај-брејк, пошто је најпре одличним сервисима Данијеле Андрић повео са 2:0, а потом и са 4:2, али је Јединство за тили час поравнало резултат (5:5). Распламсала се борба у наставку, што је утицало на то да углавном гледамо игру поен за поен. Тако је било до резултата 10;10, када је Јединство прво грешком ривала, а потом и ефектним блоком Миње Осмајић повео са 12:10. Сачувале су Пазовчанке ову предност, што им je донело и меч лопту, а тачку на утакмицу ставила је Тамара Миљевић.

 

Најрасположенија у победи своје екипе била је Тамара Миљевић са 22 поена, док се код гошћи истакла Милана Рајлић са 18.

Статистику са утакмице можете погледати овде.

Јединство у наредном колу гостује суботичком Спартаку, а ТЕНЕ ће дочекати Железничар.

Веома интересантно одбојкашко лето увелико је почело. Пажња јавности се са клупске преусмерила на репрезентативну одбојку, пошто су сениорке и сениори Србије већ одиграли први викенд Лиге нација, и сви са нестрпљењем очекујемо другу седмицу, која ће се у обе конкуренције одиграти у „Београдској арени“. На посао су прионуле и репрезентације млађих категорија, али то није спутало суперлигаше да наставе са својим стандардним активностима током летњих дана. Потрага за адекватним појачањима настављена је и у седмицама за нама, а чини се да је овогодишња трансфер пијаца најинтересантнија у последњих неколико сезона.

ЛИГА ТРАНСФЕР ПИЈАЦА: ТЕНТ већ склопио играчки мозаик, МВП финалне серије остаје у Крагујевцу

Након осам година посвећености, труда и великог рада, Мина Мијатовић се опрашта од ТЕНТ-а, клуба у коме је одрасла и изградила се као једна од најважнијих фигура српске одбојке. Са само 15 година стигла је у Обреновац, а данас, као зрела и искусна одбојкашица, иза себе оставља дубок траг у дресу Обреновчанки. У својој последњој сезони за клуб, Мина је била део историјског успеха - освајања два од три могућа трофеја, укључујући први Куп Србије у историји клуба. У интервјуу за наш сајт, говори о својим почецима, емоцијама након најуспешније сезоне и плановима за будућност.

Мина Мијатовић након осам година мења средину: "ТЕНТ ће увек бити моја друга кућа”

Нешто мање од месец дана прошло је од тренутка када је спуштена завеса на фантастичну 2024/25. сезону у Банка Поштaнска штедионица Суперлиги. Целокупни лигашки део сезона, а потом и плеј-оф донели су нам низ фантастичних дуела и утакмице препуних преокрета и неизвесности, а кулминација свега догодила се у финалној серији. Као што је добро познато, шампионским ловорикама су се на крају окитиле одбојкашице лајковачког железничара и одбојкаши крагујевачког Радничког доо, али су и остале екипе морале да буду поносне што су се побринуле да српска клупска одбојка рапидно напредује. Стога је велики број клубова наставио са радом, али се пажња са терена преселила на трансфер пијацу, пошто је неколицина екипа у обе конкуренције веома активна у проналаску добитних комбинација за наредну такмичарску сезону.

ЛИГА ТРАНСФЕР ПИЈАЦА: Железничар и Карађорђе најактивнији, ТЕНТ чува окосницу екипе

Годинама су у Крагујевцу са великим нестрпљењем чекали дан када ће се одбојкаши вратити на стазе старе славе и у витрине клуба одложити барем један пехар. Ни на почетку ове сезоне нико није са сигурношћу могао да каже да ће баш 2025. година остати уписана златним словима у историји одбојкашке секције СПД Раднички. Ипак, неколико ентузијаста је из утакмице у утакмицу сигурним кораком оповргло све сумње и на крају урадило нешто што ниједна генерација до сада није.

Душан Лопар Тихи јунак великог подвига Крагујевчана!

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца нови су шампиони Србије! Екипа Алексе Брђовића је вечерас, у ”МТС хали Језеро”, у петој, одлучујућој утакмици финала плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге, поразила новосадску Војводину Моцарт са 3:1, по сетовима 21:25, 25:20, 25:21 и 25:22.

Крагујевац слави дуплу круну: Раднички након 15 година шампион Србије!

Одбојкашице Железничара из Лајковца нове су шампионке Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Лајковчанке су вечерас, на свом терену, у петом мечу финалне плеј-оф серије, надиграле Уб са максималних 3:0, по сетовима 25:15, 28:26 и 25:16.

Златни Ћира стигао до трона: Железничар је нови шампион Србије!

Одбојкаши Војводине Моцарт остварили су велики тријумф и на тај начин изборили пету, одлучујућу утакмицу финалне серије Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Новосађани су вечерас, на свом терену, у четвртом мечу, надиграли Раднички доо из Крагујевца са 3:1, по сетовима 22:25, 34:32, 25:22 и 25:15.

Мајсторица одлучује о шампиону: Војводина још једном боља од Крагујевчана!

Odbojkica prodavnica enter400