Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Партизан демонстрирао силу против Спартака

by adminliga
Hits: 1970
Одбојкашице Партизана Ефбет уписале су убедљиву пету победу у  16. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Црно-беле су данас, у Београду, савладале Спартак из Суботице са максималних 3:0, по сетовима 25:18, 25:15 и 25:16.
 
Сјајно су отвориле одбојкашице Партизана овај дуел и повеле са 5:1, па 7:2. Имао је Спартак проблема са пријемом, а самим тим и реализацијом напада, док су црно-беле биле одличне и на мрежи што је допринело њиховом вођству. Пришле су Клисура и другарице на поен заостатка, али је стала Родић на сервис линију и допринела да се црно-беле опет одвоје на пет поена предности. Морао је Дејан Десница прво да затражи тајм-аут, а затим и да замени играчице на позицији примача како би покушао да промени ритам. Међутим, није то утицало на врло расположену домаћу екипу, која је врло брзо стигла до великих осам сет лопти. Својим седмим поеном ставила је тачку на овај сет, Петровић. -25:18
 
Наставио је домаћи тим са сјајном игром и стекао озбиљну предност током другог периода - 12:6. Спартак је деловао немоћно у овом сету, док је Партизан грабио ка дуплирању укупног резултата. Као и у претходном, у овом сету су црно-беле дошле до чак девет сет лопти, а затим одмах прву и реализовале за 2:0. -25:15
 
parspa1
 
Одмах је Александра Петровић кренула да прави проблеме са  сервис линије противничкој екипи и на семафору је стајало невероватних 11:0 (4 ас-сервиса Петровић). Одговорио је Спартак серијом 4:0, али брзо су се концентирсале изабранице Живановића и наставиле да повећевају своје вођство. 
Нису успеле Суботичанке да нађу решење, док је екипа из Београда била феноменална у сваком елементу игре и можда неочекивано стигла до убедљиве победе.
 
Александра Петровић, примач Партизана, рекла је како је ово за њен тим била врло значајна утакмица. 
 
"Па пре свега честитке мом бившем клубу, стварно су показале једну јако стабилну игру. Али с обзиром да је ова утакмица нама јако значајна, ми смо били пре свега фокусирани, спремни и уиграни. То је неки дугорочни резултат који смо тражили и неки рад који се наталожио. Наравно, честитке мојој екипи и тренеру", рекла је Петровић.
 
Ненад Живановић, тренер Партизана, истакао је како можда нико није очекивао овај резултат, али да они верују у њих. 
 
"Не могу да кажем да сам изненађен, али није да сам баш очекивао овакву утакмицу. Ипак, Суботица је добра екипа, довели су озбиљног тренера и још једно озбиљно појачање из Кине и нисмо у припреми мислили да ћемо баш овако лако да их решимо. На крају сам задовољан што смо успели пре свега да их пореметимо серивисом и што смо добро радили ствари које смо договорили. Добар резултат за нас, можда нико није очекивао, али ми верујемо у нас. Драго ми је што су девојке коначно схватиле да требају да верују у себе и да могу да одиграју на високом нивоу целу утакмицу", закључио је Живановић. 
 
Најефикаснија у тиму Партизана била је Исидора Родић са 18, док су по 17 поена уписале Круљ и Петровић. У противничком тиму највише се истакла Ана Јековић са 8 поена.  
 

Статистику са утакмице можете погледати овде.

Трећи викенд такмичења у Банка Поштанска штедионица Суперлиги за сениорке потврдио је да се већина екипа већ навикла на ритам такмичења, а уједно нам је донео низ веома узбудљивих утакмица. Поготово су домаћини били расположени, пошто је чак пет екипа остварило тријумфе на свом терену. Петак је био резервисан за утакмице испуњене преокретима и драмом, али је и суботњи програм оправдао очекивања и свим неутралним љубитељима одбојке омогућио потпуни угођај.

Преглед 3. кола БПШ Суперлиге за сениорке: Тај-брејк лутрија и домаћи терен као важан фактор

Две недеље од тренутка када је иницијално био предвиђен почетак Банка Поштанска штедионица Суперлиге у обе конкуренције, коначно смо дочекали да и момци започну своје борбе за наслов првака Србије. Тако се на терене широм Србије вратио прави такмичарски ритам, а како смо већ навикли, ново коло донело нам је велики број веома интересантних дуела. Дефинитивно су екипе које су своје утакмице одиграле у петак биле веома расположене за надметање, док су у суботу фаворити без већих проблема махом односили победе. Недеља је била резервисана за суперлигашку премијеру шампиона Србије, који је оправдао очекивања.

Преглед 1. кола БПШ Суперлиге за сениоре: Срећан почетак нове сезоне!

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца победом су отворили нову сезону Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Крагујевчани су вечерас, у 1. колу, на свом терену надиграли ВГСК са 3:0, по сетовима 25:23, 25:17 и 25:13.

Успешан крај захтевне седмице: Шампион максимално кренуо у одбрану титуле!

Одбојкашице ТЕНТ-а из Обреновца забележиле су тријумф у дербију 3. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Обреновчанке су вечерас, на свом терену, поразиле Уб са 3:1, по сетовима 25:15, 20:25, 25:20 и 25:15.

Обреновчанке се не шале: Пале вицешампионке из Уба!

Раднички Бластерс је у суботу пред пуним трибинама хале „Давид Kалинић“ савладао екипу Црвене звезде у трећем колу Суперлиге Србије и то после праве драме у пет сетова – 3:2 (20:25, 19:25, 25:22, 31:29, 18:16).  

Драма у пет сетова: Kрсташице после великог преокрета срушиле Звезду!

Одбојкаши Спартака из Суботице забележили су велику победу у 3. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Суботичани су вечерас, у Београду, надиграли Партизан Коптех након велике борбе са 3:2, по сетовима 25:23, 21:25, 21:25, 25:16 и 15:9.

Посластица на почетку: Спартак након драме славио у престоници!

Odbojkica prodavnica enter400