Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Убљанке извукле ”живу главу”, Звезда према очекивањима

by Душан Крстић
Hits: 1127

Одбојкашице Уба забележиле су тесан тријумф на старту Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Убљанке су данас, у 1. колу, као гошће надиграле Раднички Бластерс са 3:2, по сетовима 25:15, 25:27, 16:25, 25:16 и 15:13.

Иако су пре самог почетка утакмице важиле за апсолутног фаворита против екипе којој одбојкашка јавност не даје превише шансе да ове сезоне направи запажен резултат, изабранице Мирјане Мусулин морале су и те како да се потруде како би извојевале минимални тријум. Ипак, данас смо добили потврду да је Раднички екипа која ће ове сезоне имати респектабилну екипу, која може да направи изненађење. Још када се на то дода чињеница да ће се у стручном штабу Николи Милосављевићу, који је данас самостално водио екипу без иједног сарадника на клупи, придружити Немања Зекић, дугогодишњи први тренер млађих категорија Србије, стиче се утисак да ће Раднички када буде комплетан имати изгледне шансе да избори барем место у плеј-офу.

Што се саме утакмице тиче, све је на почетку ишло на руку гостујућег тима. Након раног вођства од 7:3 и 13:7, деловало је да ће Убљанке поприлично лако изаћи на крај са данашњим ривалом. Таква очекивања љубитеља одбојке додатно су погрејана у наставку уводног периода, пошто је Уб заслугама читавог тима поприлично лако повео са 1:0, оставивши ривала на само 15 освојених поена.

Ипак, Раднички није желео да се преда после првог периода, јер је знао да поседује довољно квалитета да се надмеће са једним од фаворита за освајање трофеја. Тако смо у другом сету имали прилику да гледамо веома изједначену игру, пуну преокрета и одличних индивидуалних потеза. Можда се прелони моменат за остатак меча догодио при резултату 13:12, у корист Убљанки, када је Милосављевић уместо Ане Јакшић, која је пре само неколико дана стигла као велико појачање, али јој је потребно време за адаптацију, у игру увео Јовану Симић. Унео је капитен домаћих нову енергију свом тиму, који је у даљем току другог периода изгледао препорођено и потпуно заслужено је са 27:25 поравнао резултат.

Већ у наредној, трећој деоници, Раднички је преузео главну реч, пошто је на крилима сјајне Тијаре Цезар одмах повео са 7:2, да би свој допринос убрзо дао и остатак тима, па су Београђанке у овом сету у потпуности надиграле ривала, који је стао на свега 16 освојених поена.

Нису изабранице Мирјане Мусулин смеле себи да дозволе да већ на почетку сезоне направе велики кикс, иако им је већ тада било јасно да кући неће однети цео плен. Зато су од првог судијског звиждука у четвртом сету деловале веома агресивно, што је убрзо донело резултат. Одличне су у овом периоду биле Бенитез, Челић и Станојевић, што је Убљанкама убрзо омогућило да изборе тај-брејк – 25:16.

Одлучујући сет био је дефинитивно по укусу свих неутралних одбојкашких сладокусаца. Сјајна атмосфера утицала је домаће одбојкашице да направе прави подвиг данас, па су тако на промену страна отишле са вођством од 8:6. Нису ту стале изабранице Николе Милосављевића, јер су и у даљем току сета одржавале ту предност и у завршницу су ушле са 13:11. Ипак, тада је искуство Убљанки дошло до изражаја, јер су гошће одличном игром Ане Митровић у нападу, али и Бојане Челић у одбрани, везале четири поена и са 15:13 могле су да прославе тесну победу.

Мирјана Мусулин, тренер Уба, истакла је да њена екипа има још простора за рад.

„Тешка утакмица за нас, прва којом се отвара првенство. Честитам екипи Радничког на једној пожртвованој и храброј игри. Заслужено су узели бод. Ми смо показали огроман пад током игре, али на сву срећу успели смо да се вратимо и приведемо меч крају победом. Свакако да има још простора за рад, али тек је почетак првенства које ће бити дуго, тако да верујем да ће све да се склапа како треба”, закључила је Мирјана.

Никола Милосављевић, стратег Радничког, изнео је своје утиске након данашњег меча.

”Јако борбена утакмица, надам се да је публика уживала. Жао ми је што на крају ми нисмо победили, јер су то девојке јако желеле. Сада су мало тужне, али добро, то је подстрек за даљи рад. У почетку смо ушли мало стегнуто и лоше сервирали, али смо у другом и трећем сету то исправили, а добро смо и блокирали и бранили. Свака част екипи Уба, стварно су јако квалитетно одиграли, поготово на крају. Тако да желим њима сву срећу, а и нама у наставку сезоне”, истакао је Милосављевић.

Алфонсо Бенитез предводила је своју екипу до тријумфа са 21 освојеним поеном, а подршку су јој пружиле Бојана Челић са 15 и Тања Станојевић са 12 поена. У табору београдског Радничког највише се истакла Тијара Цезар са 26 поена, док је Ана Јековић бројала до 13.

У другој утакмици данашњег програма, Црвена звезда лако је изашла на крај са вечитим ривалом, Партизаном Коптех. Иако годинама уназад овај дуел не доноси превише узбуђења, увек се очекује да ће историјски моменат утицати на то да се утакмица распламса. Ипак, то ни вечерас није био случај, с обзиром да су црвено-беле даме поприлично лако изашле на крај са црно-белима и славиле са максималних 3:0 (25:15, 25:20, 25:15).

Малгоржата Јасек била је најрасположенија у победи свог тима са 19 поена, док је на другој страни Милица Видачић стала на коти од 15.

Статистику са обе утакмице можете погледати овде.

Уб ће у наредном колу дочекати Омладинац, Партизан ће гостовати Јединству у Ужицу, док ће Раднички и Звезда одиграти међусобни дуел.

Дубочица је, након истинске борбе, драме у пет чинова, успела да сруши фаворизовану Црвену звезду на свом терену. Ипак, детаљ који је многим љубитељима одбојке привукао пажњу јесте да се поред аут линије домаће екипе није налазио Марјан Николић, већ његов први помоћник Милан Ивковић. А онда је, током вечери, извор близак лесковачком клубу потврдио да ће у наставку сезоне то бити уобичајено, јер се Николић сели на Фарска острва, где ће обављати улогу селектора сениорске репрезентације и координатора рада млађих категорија, док ће Ивковић преузети улогу првог тренера Лесковчана.

Драстична промена у Лесковцу: Марјан Николић селектор Фарских острва

Одбојкаши Дубочице из Лесковца забележили су велики тријумф у последњој утакмици 4. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Лесковчани су, на свом терену, поразили Црвену звезду са 3:2, по сетовима 23:25, 25:20, 19:25, 25:22 и 16:14.

Лесковчани прекинули црну серију: Дубочица поразила Звезду након драме

Одбојкашице ТЕНТ-а из Обреновца уписале су победу у 6. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Обреновчанке су славиле над екипом Раднички Бластерс са максималних 3:0, по сетовима 25:13, 25:20, 25:19.

ТЕНТ убедљив против Крсташицa

Пожаревљани нанели први пораз Спартаку, Раднички наставио низ

Одбојкаши Војводине Моцарт тријумфовали су у дербију 4. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Марка Наранчића је вечерас, у Тополи, надиграла Карађорђе са 3:2, по сетовима 25:22, 21:25, 25:22, 19:25 и 15:13.

Војводина се осамила на челу табеле!

Одбојкашице Партизана ЦБС забележиле су минимални тријумф у 6. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Изабранице Ненада Живановића су вечерас, као гошће, победиле Лесковац 98 са 3:2, по сетовима 32:30, 19:25, 25:22, 19:25 и 15:10.

Партизан влада тај-брејком!

Остали фаворити према очекивањима

Одбојкашице Црвене звезде забележиле су победу у 6. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Милана Гршића је вечерас, на свом терену, надиграла Срем са максималних 3:0, по сетовима 25:20, 25:22 и 25:16.

Звезда пронашла излаз из црне серије

Прву овосезонску победу уписало је пазовачко Јединство

Одбојкаши Такова из Горњег Милановца тријумфовали су на премијери 4. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Милановчани су вечерас, на свом терену, поразили Партизан Коптех са 3:1, по сетовима 25:18, 25:15, 24:26 и 25:23.

Вечитима не прија Горњи Милановац: Устаници зауставили црно-беле!

Odbojkica prodavnica enter400