Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Први тријумф Радничког!

by Душан Крстић
Hits: 1465

Одбојкашице Радничког Бластерс из Београда оствариле су први овосезонски тријумф у утакмици 5. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Николе Милосављевића је вечерас, на свом терену, надиграла Инђију након преокрета са 3:1, по сетовима 24:26, 25:19, 25:18 и 25:18.

Био је ово меч екипа које до овог кола нису знале за сласт победе у досадашњем току првенства. Мотивација је и код изабраница Николе Милосављевића, али и код оних које предводи Никола Јерковић била на највишем могућем нивоу, што смо могли да видимо током већег дела меча, а поготово у првом и другом сету. На крају, Београђанке су искористиле предност домаћег терена али и нешто веће искуство, док ће Инђија морати да сачека неку нову прилику за прву победу у сезони.

Ушле су веома доминантно Београђанке у овај дуел, пошто су након уводних 4:0 и 10:5, повеле са 15:10. Иако је Инђија у том моменту подигла ниво игре и ухватила прикључак, а у завршници стигла и до преокрета (22:20), одолевале су домаће одбојкашице и убрзо стигле до сет лопте. Ипак, ни она није зауставила екипу Николе Јерковића у намери да освоји први сет, што јој је са 26:24 и пошло за руком. Готово идентичну слику на терену гледали смо и на почетку другог сета. Након раног вођства Радничког од 12:8, гошће стижу до преокрета (13:12). Ипак, овог пута је тим са Црвеног крста имао одмах спреман одговор, пошто је најпре са три везана поена вратио предност на своју страну, да би у завршници само повећао залиху за заслужено изједначење. Освајање минуле деонице улило је додатно самопоуздање Београђанкама, које су у трећем сету преузеле примат и без већих проблема стигле до преокрета, да би у четвртом на исти начин овериле први првенствени тријумф – 3:1.

Никола Милосављевић, тренер Радничког, био је презадовољан након тријумфа свог тима.

„Пре свега, честитке мојим девојкама. Коначно победа, после толико борбених утакмица. И даље смо много грешили, али смо у битним тренуцима одиграли јако храбро. Честитам и Ањи Сантрач која је ушла са клупе и донела преокрет у другом сету. Наравно, и осталим девојкама, али Ањи пре свега. Ми настављамо даље, јер нас већ у суботу чека утакмица против Партизана. Идемо даље“, додао је Милосављевић.

Тијара Цезар предводила је свој тим до тријумфа са 24 поена, а подршку јој је пружила Афедо Менијанг са 21. На другој страни Јелисавета Којадиновић бројала је до 21.

Статистику са меча можете погледати овде.

Раднички у наредном колу гостује Партизану Коптех, док Инђија дочекује Омладинац.

Одбојкашице ТЕНТ-а из Обреновца забележиле су други тријумф у финалној серији плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Игора Жакића је вечерас, као гост, у другој утакмици финала, надиграла Уб, након новог великог преокрета са 3:2, по сетовима 21:25, 18:25, 25:19, 25:18 и 15:12.

Дежа ви у режији ТЕНТ-а: Обреновчанке на победу од титуле!

Одбојкаши Црвене звезде остварили су велики тријумф у другој утакмици полуфинала плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Београђани су вечерас, у Новом Саду, надиграли Војводину Моцарт са 3:0, по сетовима 25:21, 25:23 и 25:19.

Брејк за брејк: Звезда заказала мајсторицу!

Одбојкаши крагујевачког Радничког доо први су финалисти плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Алексе Брђовића је вечерас, у Тополи, у другом мечу полуфинала надиграла Карађорђе са 3:1, по сетовима 27:25, 25:22, 23:25 и 25:18.

Доминација шампиона: Раднички у новом финалу плеј-офа!

Одбојкашице суботичког Спартака избориле су опстанак у Банка Поштанска штедионица Суперлиги. Изабранице Дамира Петковића су вечерас, на свом терену, у трећој утакмици плеј-аута надиграле Омладинац са 3:1, по сетовима 25:13, 28:30, 25:20 и 35:33.

Голубице се не селе: Спартак изборио опстанак!

Одбојкашице обреновачког ТЕНТ-а повеле су у финалној серији плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Игора Жакића је вечерас, на свом терену, након истинске борбе и великог преокрета надиграла Уб са 3:2, по сетовима 21:25, 25:27, 25:23, 25:18 и 15:8.

Сјајан преокрет Обреновчанки: ТЕНТ повео у финалној серији!

Више од шест месеци и тачно 146 утакмица касније, стигли смо до тренутка који су сви истински љубитељи одбојке са нестрпљењем чекали. У наредним данима добићемо одговор на питање која екипа ће бити крунисана у новог шампиона Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Књига је спала на два слова, она која су, према досадашњим достигнућима и резултатима, показала и највише од почетка. ТЕНТ и Уб одмериће снаге у финалној драми од најмање три, а највише пет чинова, која ће за једне бити крај дугогодишњег поста, док ће поражени морати да сачекају неку другу прилику.  

Освета или потврда: ТЕНТ и Уб у походу на шампионску круну!

Одбојкаши новосадске Војводине Моцарт уписали су тријумф у првој утакмици полуфинала Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Марка Наранчћа је вечерас, у Београду, надиграла Црвену звезду након преокрета са 3:1, по сетовима 21:25, 25:22, 25:21 и 25:23.

Брејк Војводине у Београду!

Odbojkica prodavnica enter400