Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Лајковчанке прве полуфиналисткиње Купа Србије

by Душан Крстић
Hits: 1322

Одбојкашице Железничара из Лајковца избориле су пласман у полуфинале Купа Србије. Лајковчанке су вечерас, на свом терену, надиграле Партизан са 3:1, по сетовима 25:22, 19:25, 25:16 и 25:20.

Било је познато и пре почетка утакмице да је Железничар вечерас у „пол-позицији“. Максимална победа коју су оствариле изабранице Ратка Павличевића у првом четвртфиналном сусрету значила је да им је вечерас било потребно да освоје само два сета како би избориле пласман међу четири најбоље екипе. Иако је Партизан био силно мотивисан, пошто је пре нешто више од две недеље, у суперлигашком дуелу, доказао да може да се носи са вечерашњим ривалом, Железничар није желео ништа да препушта случају и заслужено је изашао као победник из овог меча.

Све до саме завршнице уводног сета није било јасно ко ће из њега изаћи задовољнији. Након нешто бољег старта Партизана, Железничар је преузео контролу, али је све време морао да мотри на ривала који му је био за петама, а неретко је и водио. Тако је било до предности гошћи од 21:20, када су Лајковчанке серијом од 4:1 изашле као победнице из уводне деонице. Ипак, црно-беле се ни тада нису предавале. Поново је велика борба виђена у другом сету, у којем је Железничар средином успео да се одвоји. Међутим, када је на семафору засијало 17:15 у корист домаћина, Партизан је направио фантастичну серију од 10:2 и вратио се у игру.

Очекивало се да ће се борба распламсати у трећој деоници, али је тим Ратка Павличевића имао другачије планове. Од старта је Железничар био решен да освајањем треће деонице отклони сваку дилему у овом двомечу, па је након уводних 8:5 повео са 14:7 и 20:11, да би са 25:16 стигао до зацртаног циља. Некако су обе екипе деловале незаинтересовано, или боље рећи растерећено, у четвртој деоници, па је дошло и до пада концентрације. То потврђује и велики број грешака и са једне и са друге стране мреже. Ипак, Железничар је на крају одлучио да приведе утакмицу крају, што је са 25:20 и учинио.

Вања Ивановић предводила је свој тим до пласмана у полуфинале са 17 поена, док је Ксенија Томић бројала до 11. У екипи из Београда, Милица Видачић зауставила се на 12 поена.

Статистику са меча можете погледати овде.

Полуфиналне утакмице Купа Србије на програму су 4. и 18. децембра.

Одбојкаши новосадске Војводине Моцарт последњи су полуфиналисти плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Марка Наранчића је вечерас, у Суботици, у трећој утакмици четвртфинала, надиграла суботички Спартак након истинске борбе са 3:2, по сетовима 27:25, 19:25, 29:31, 25:20 и 15:9.

Победник Купа заустављен у петом чину: Војводина у полуфиналу!

Одбојкашице суботичког Спартака забележиле су победу у првој утакмици плеј-аута за опстанак у Банка Поштанска штедионица Суперлиги. Суботичанке су вечерас, на свом терену, надиграле Омладинац са 3:1, по сетовима 26:24, 18:25, 25:15 и 25:23.

Суботичанкама прво полувреме баража

Одбојкаши Јединства из Старе Пазове забележили су битну победу у првој утакмици плеј-аута за опстанак у Банка Поштанска штедионица Суперлиги. Пазовчани су вечерас, на свом терену, поразили Нови Пазар са 3:1, по сетовима 25:19, 19:25, 25:13 и 25:19.

Опстанак на помолу: Пазовчани бољи од Новог Пазара

Одбојкашице лајковачког Железничара оствариле су велики тријумф у другој утакмици полуфинала плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Лајковчанке су вечерас, на свом терену, надиграле обреновачки ТЕНТ након истинске борбе са 3:2, по сетовима 25:18, 21:25, 22:25, 25:22 и 19:17.

Не да се шампион: Железничар изборио мајсторицу!

Одбојкашице Уба прве су финалисткиње плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Милана Гршића је вечерас, на свом терену, у реванш утакмици полуфинала надиграла пазовачко Јединство са 3:1, по сетовима 20:25, 28:26, 25:22 и 26:24.

Уб у новом финалу плеј-офа!

Одбојкаши новосадске Војводине Моцарт остварили су велики тријумф у другој утакмици четвртфинала плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Новосађани су вечерас, на свом терену, надиграли суботички Спартак након преокрета са 3:1, по сетовима 24:26, 25:22, 25:18 и 25:18.

Војводина вратила серију у Суботицу!

Одбојкаши Карађорђа из Тополе трећи су полуфиналисти плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Невена Мајсторовића је вечерас, у Горњем Милановцу, у реваншу четвртфинала надиграла Таково са 3:1, по сетовима 27:25, 25:23, 21:25 и 25:21.

Вождови против шампиона за финале плеј-офа!

Odbojkica prodavnica enter400