Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

ТЕНТ и даље не зна за пораз, победе Железничара и Срема након четири сета

by Душан Крстић
Hits: 786

Одбојкашице ТЕНТ-а, Железничара и Срема оствариле су тријумфе у 9. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Обреновчанке су у дербију кола поразиле Убљанке, Железничар се прописно намучио против Омладинца, док је Срем надиграо Партизан.

Уб – ТЕНТ 2:3 (25:21, 21:25, 27:25, 22:25, 12:15)

Већ трећи пут су се Убљанке и Обреновчанке сусреле од почетка сезоне, и то само ако рачунамо званичне утакмице. Биле су силно мотивисане изабранице Игора Жакића да наставе са сјајном серијом победа, док је тим Мирјане Мусулин био мотивисан да се реваншира ривалу за елиминацију из Купа Србије. На крају, блистава серија уморног ТЕНТ-а је настављена, али се врло лако могло догодити и да Убљанке наплате неизмирене дугове и упишу победу. Ипак, фортуна у тај-брејку била је и вечерас на страни вицешампионки Србије.

Терцет Мијатовић-Чикуц-Терел био је веома расположен на почетку меча и предводио је свој тим до вођства од 15:10. Иако се чинило да су гошће на добром путу да прве стигну до укупног вођства, Уб је стрпљиво чекао своју шансу. И дочекао ју је у финишу, када је поенима Бенитез и Михајловић направио преокрет и стигао до почетног вођства. Други сет био је налик првом, али су овог пута улоге биле замењене. Све до средине сета Уб је одржавао рано стечену предност, али је екипа Игора Жакића на време стигла до преокрета, а нешто касније и до изједначења. Баш као што се и очекивало, истинска борба распламсала се у трећем сету. Обе екипе имале су своје добре, али и лоше периоде, што је кулминирало веома узбудљивом завршницом, у којој је Уб имао за нијансу више живаца (27:25). Суочио се ТЕНТ са реалношћу и био је свестан да у четвртом сету мора да одигра најбоље како би избегао пораз. То је и учинио, пошто је био концентрисан од првог до последњег поена и изборио је тај-брејк. А тамо је, на крилима одличне Невене Сајић, у потпуности надиграо ривала. Након почетних 5:2, повео је гост са 8:3 и 12:9, да би са 15:12 уписао девети тријумф у низу.

Малина Терел предводила је свој тим до велике победе са 25 поена, а подршку јој је пружила Невена Сајић са 19. Код Убљанки се највише истакла Алфонсо Бенитез са 25 поена.

ТЕНТ у наредном колу дочекује Црвену звезду, а Уб гостује Инђији.

 

Омладинац – Железничар 1:3 (19:25, 31:29, 20:25, 20:25)

И поред чињенице да су изабранице Марка Николића у претходном колу оствариле прву овосезонску победу, мало ко им је давао било какве шансе против екипе која се из сезоне у сезону налази у самом врху домаћих такмичења. Ипак, младе Бановчанке су, и поред пораза, доказале да се пред њима налази блистава будућност, пошто су добрано намучиле гошће из Лајковца и то током читаве утакмице.

Железничар је ушао у утакмицу са жељом да што пре из ње изађе као победник. Наговестио је то одличном игром у нападу, али је Омладинац све време био и те како успешан са сервис линије, што му је омогућило да одржава корак за ривалом. Ипак, у завршници су гошће без већих проблема искористиле залиху и повеле са 1:0. Оно што се дешавало у другом периоду мало ко је очекивао. Иако би већина екипа против Железничара већ у старту била у грчу, то није био случај са Омладинцем. Током већег дела сета је тим Марка Николића био бољи ривал на терену, да би у финиш ушао са чак осам поена предности (19:11). Иако је Железничар на искуство успео да истопи ту залиху у наставку, то није деморалисало домаће одбојкашице, које су у веома узбудљивом финишу успеле да поравнају резултат (31:29). Међутим, било је јасно Ратку Павличевићу и његовим изабраницама да је квалитет и искуство на њиховој страни, што су успели да искористе у наредна два сета. Иако је Омладинац и у њима био, у најмању руку, равноправан ривал, Железничар је са 25:20 изашао као победник из оба сета.

Лајковчанке је до тријумфа водила Јована Зеленовић са 17 поена, док је Ксенија Томић постигла 15. Ања Миовчић била је најефикаснија у домаћем саставу са 13 поена.

Железничар ће у 10. колу дочекати ужичко Јединство, док ће Омладинац угостити пазовачко Јединство.

 

Срем – Партизан Коптех 3:1 (19:25, 25:20, 25:15, 25:15)

Након пораза од Црвене звезде у одложеној утакмици 5. кола, у госте Митровчанкама дошао је и други вечити ривал – Партизан. Имале су изабранице Николе Каприца императив победе вечерас, пошто су у последње четири утакмице доживеле чак три пораза, иако неки од њих нису били превише забрињавајући. Ипак, доказале су Сремице да се одлично сналазе под притиском и након уводног сета, приказале су најбољу игру и заслужено тријумфовале.

Ушао је Срем боље у ову утакмицу и након ране предности и боље игре ушао је завршницу са вођством од 18:15. Иако се очекивало да ће домаћин материјализовати предност и боље издање, Партизан је у тим тренуцима сјајним сервисима најпре Ђачић, а потом и Маше Врцељ, уз одличне нападе Видачић и Лазић, направио серију од 10:1 и стигао до вођства. Ипак, нису се изабранице Николе Каприца деморалисале услед налета ривала, већ су у наставку биле решене да заиграју максимално озбиљно. То им је и пошло за руком, пошто су након уводних 10:10, заслугама читаве екипе убрзо повеле са 18:12, да би у наставку ту залхиху претвориле у изједначење. Након другог сета, Партизан је просто стао, што је Срем максимално искористио. У трећем и четвртом сету на терену је постојала само једна екипа, пошто се Срем за све питао. Цела екипа дала је свој допринос да домаћин из ова два сета изађе као победник, а у прилог томе иде чињеница да је у оба наврата ривала остављала на 15 освојених поена.

Срем су до победе предводиле Милица Милуновић са 16 и Ања Ашоња са 14 поена, док је у табору црно-белих Милица Видачић бројала до 15.

Статистику са свих утакмица можете погледати овде.

Лигашки караван Банка Поштанска штедионица Суперлиге стигао је до свог четрнаестог стајалишта у конкуренцији момака. Нова рунда такмичења била је алармантна за екипе које претендују за сам врх табеле пред почетак плеј-офа. Пре свега, актуелни шампион је у Горњем Милановцу доживео најубедљивији пораз у овој сезони, док је ВГСК у сјајној атмосфери на домаћем терену прекинуо победнички низ Спартака. Након минималног пораза у прошлом колу, Млади радник је био и више него убедљив у мечу са Партизаном, Карађорђе је након преокрета изашао на крај са Јединством, док су Војводина и Црвена звезда без већих проблема изашле на крај са екипама из доњег дома, пошто су остварили максималне тријумфе против Дубочице, односно Ниша.

Преглед 14. кола БПШ Суперлиге за сениоре: Упозорење фаворитима

На теренима широм Србије, минулог викенда одигране су све утакмице петнаесте рунде такмичења. Фаворити су, као што се и очекивало, махом оправдали очекивања, али далеко од тога да је ово коло прошло без веома интересантних утакмица. Пре свега, пазовачко Јединство је након великог преокрета успело да по први пут у овој години заустави Црвену звезду у првенству, док је након пет узастопних пораза Партизан успео да прекине црну серију. Уб и Железничар су без већих проблема изашли на крај са Београдом, односно Сремом, док је ТЕНТ морао и те како да се помучи како би славио у Суботици, баш као и Раднички у дуелу са Лесковцем.

Преглед 15. кола БПШ Суперлиге за сениорке: Рунда без већих турбуленција

Одбојкаши ВГСК-а остварили су велики тријумф у 14. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Милана Ђуричића је вечерас, на свом терену, надиграла лидера првенства, суботички Спартак, са 3:1, по сетовима 29:31, 25:19, 25:21 и 25:20.

ВГСК се не шали: Лидер пао у Великом Градишту

Одбојкашице Партизана ЦБС оствариле су тријумф у 15. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Ненада Живановића је вечерас, на свом терену, надиграла ужичко Јединство, након великог преокрета, са 3:2, по сетовима 14:25, 16:25, 25:10, 25:23 и 15:10.

Велики преокрет Партизана
Одбојкашице Јединства из Старе Пазове забележиле су победу у 15. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Изабранице Јова Цаковића савладале су Црвену звезду са 3:2, по сетовима 25:27, 27:29, 25:19, 25:19 и 15:12.
Јединство кроз иглене уши против Звезде

Током викенда иза нас на програму је била тринаеста рунда Банка Поштанска штедионица Суперлиге у конкуренцији сениора. Ново коло прошло је без већих изненађења. Дефинитивно је највише повода за радост имала новосадска Војводина, која је после готово месец и по дана прекинула црну серију, док је Спартак без проблема наставио свој победнички низ и само се учврстио на лидерској позицији. ВГСК је након велике борбе био бољи од Партизана, Раднички се реванширао Пожаревљанима за пораз од пре неколико дана, а Звезда је после четири сета и преокрета била боља од Такова. До тријумфа је стигао и Карађорђе, који је, и поред епитета апсолутног фаворита, морао да се помучи како би надиграо Дубочицу.

Преглед 13. кола БПШ Суперлиге за сениоре: Махом према очекивањима

Odbojkica prodavnica enter400