Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Крсташице кобне по лидера, Партизан преслишао Инђију!

by Душан Крстић
Hits: 1105

Одбојкашице Радничког Бластерс и Партизана Коптех оствариле су победе у 15. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Београђанке су, на свом терену, поразиле ТЕНТ, док је Партизан био максималан против Инђије.

Раднички Бластерс – ТЕНТ 3:1 (28:26, 18:25, 26:24, 25:15)

Нова година, нови Раднички. Тако бисмо најбоље могли да опишемо оно што је Крсташицама пошло за руком од повратка Суперлиге на терене широм Србије. Након минималне победе над Црвеном звездом, доказале су изабранице Николе Милосављевића да то није била случајност, па су данас успеле да поразе и актуелног лидера првенства, обреновачки ТЕНТ. Истог оног вицешампиона Србије који у првих 11 кола није знао за пораз, а притом је изборио и пласман у плеј-оф Лиге шампиона. Е, то и те како можемо да назовемо подвигом. Када је реч о ТЕНТ-у, овај пораз можемо да припишемо и ономе што очекује екипу Игора Жакића кроз неколико дана, а то је прва утакмица разигравања за пласман у четвртфинале најелитнијег европског такмичења. Ипак, исто тако ће ТЕНТ вечерас, уколико Железничар оствари победу, управо Лајковчанкама препустити лидерску позицију на табели, што може да направи проблем пред почетак плеј-офа.

Већ током првог сета видели смо какве су намере Крсташица данас. При резултату 15:15, направиле су домаће одбојкашице осетну разлику, па су убрзо, заслугама читаве екипе, стигле до три прилике за вођство. Иако је ТЕНТ учинио завршницу занимљивом, па и имао једну сет лопту, Београђанке су биле истрајне до краја и са 28:26 повеле са 1:0. Нису Обреновчанке часиле часа, па су се у другом сету експресно вратиле у утакмицу. Преломни моменат догодио се при резултату 10:9, у корист гошћи, када је ТЕНТ на крилима терцета Мијатовић – Терел – Чикуц стекао вођство које је било и више него довољно за изједначење. Ипак, предаја није била опција за чету Николе Милосављевића, која је била решена да направи велики подвиг. Дефинитивно је за даљи ток утакмице пресудан био трећи сет, у којем је и једна и друга екипа настојала да дође до позитивног резултата. То је све утицало да поново гледамо узбудљиву завршницу, пошто је ТЕНТ са четири везана поена успео да преокрене вођство домаћина од 22:19. Међутим, ту није био крај узбуђењима, јер је Ана Јековић са два везана поена донела прву сет лопту својој екипи, да би и поред реакције гошћи, Раднички ефектним блоковима Томовић и Цезар дошао до зацртаног циља и другог вођства на мечу. У потпуности је резултат из минуле деонице разоружао Обреновчанке, које нису имале снаге за нову борбу, а све то је оберучке прихватио домаћин. Раднички је у четвртом сету, након уводног вођства од 9:1, повео са 15:5 и 19:9, да би са 25:15 режирао велико изненађење.

Београђанке је до победе предводила Тиара Цезар са 31 поеном, док је Ана Јековић утакмицу окончала са 15. На другој страни истакле су се Мина Мијатовић са 22 и Малина Терел са 19 поена.

Раднички у 16. колу гостује Инђији, а ТЕНТ путује у Стару Пазову на дуел са Омладинцем.


Партизан Коптех – Инђија 3:0 (25:12, 25:12, 25:20)

Оставио је Партизан иза себе веома захтеван распоред, током којег је морао четири пута заредом да честита ривалима, који се махом боре за врх табеле, на заслуженим победама. Коначно су изабранице Ненада Живановића дочекале меч у којем су словиле за фаворита, а тај епитет су и убедљиво оправдале. У госте црно-белима стигла је Инђија, која је гајила наду да може да направи изненађење. Ипак, већ након првог сета доказао је Партизан да је такав сценарио тешко остварив, па је на више него убедљив начин стигао до сва три бода.

Као што је и било речи, домаћин је веома озбиљно схватио данашњу утакмицу, па се постарао да први сет у потпуности протекне у његовом знаку. Одличним сервисима Маше Врцељ, али и сјајном игром Видачић, Дробњак и Михајловић у свим сегментима, експресно је повео Партизан са 10:0, да би у наставку био подједнако неумољив и на крају ривалу препустио свега 12 поена. Превише разлике у приступу није било ни током другог сета, али је овог пута јуриш кренуо средином сета. На семафору је писало 12:10, у корист домаћина, када је Партизан, заслугама читавог тима, направио фантастичну серију од 13:2 и на идентичан начин као у минулом сету привео посао крају. Чини се да је убедљиво вођство утицало на то да се екипа Ненада Живановића мало опусти у наставку меча, али Инђија то није успела да казни. Поготово је растерећеност у игри стигла у самом финишу, односно при вођству домаћина од 23:13, када је коначан резултат већ био известан. На крају, успела је екипа Николе Јерковића да значајно смањи заостатак за ривалом, али је Партизан са 25:20 уписао победу након четири меча без успеха.

Партизан је до победе водила Ања Михајловић са 12 поена, док се Маша Рељић зауставила на десет. Код гошћи, највише се истакла Ивана Јеринић са 14 поена.

Партизан наредне недеље гостује Железничару, а Инђија дочекује Раднички.

Статистику са обе утакмице можете погледати овде.

Током викенда иза нас на програму је била тринаеста рунда Банка Поштанска штедионица Суперлиге у конкуренцији сениора. Ново коло прошло је без већих изненађења. Дефинитивно је највише повода за радост имала новосадска Војводина, која је после готово месец и по дана прекинула црну серију, док је Спартак без проблема наставио свој победнички низ и само се учврстио на лидерској позицији. ВГСК је након велике борбе био бољи од Партизана, Раднички се реванширао Пожаревљанима за пораз од пре неколико дана, а Звезда је после четири сета и преокрета била боља од Такова. До тријумфа је стигао и Карађорђе, који је, и поред епитета апсолутног фаворита, морао да се помучи како би надиграо Дубочицу.

Преглед 13. кола БПШ Суперлиге за сениоре: Махом према очекивањима

Протеклог викенда одигране су све утакмице 14. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Крај лигашког дела првенства је из недеље у недељу све ближи, што самим тим утиче на готово све екипе како би пред пресек стања и почетак плеј-офа обезбедиле што боље позиције. Тако је у последња два кола вођена велика борба између екипа које се надају опстанку у првенству, а чини се да је Београд након победе над Спартаком тренутно најближи том достигнућу. Максималним победама радовале су се одбојкашице Железничара, Звезде, пазовачког Јединства и Срема, док је ТЕНТ, у дербију кола, поразио Уб и наставио свој победнички низ који датира од старта првенства.

Преглед 14. кола БПШ Суперлиге за сениорке: Захуктава се борба за опстанак

Одбојкашице Београда уписале су важан тријумф у 14. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Дејана Крповића је вечерас, на свом терену, надиграла суботички Спартак са 3:0, по сетовима 25:23, 25:17, 25:20.

Београд побегао из опасне зоне

Одбојкаши ВГСК-а остварили су тријумф у 13. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Милана Ђуричића је вечерас, у Београду, надиграла Партизан Коптех са 3:2, по сетовима 25:23, 25:15, 17:25, 22:25 и 15:10.

ВГСК преживео у престоници

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца остварили су тријумф у 13. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Актуелни шампион Србије је вечерас, на свом терену, надиграо Млади радник после велике борбе са 3:2, по сетовима 25:21, 25:20, 22:25, 22:25 и 15:12.

Шампион се реванширао Пожаревљанима

Одбојкаши новосадске Војводине Моцарт остварили су победу у 13. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Новосађани су вечерас, на свом терену, надиграли Ниш са 3:1, по сетовима 22:25, 25:20, 25:15 и 25:23.

Војводина прекинула црну серију!

Одбојкашице ТЕНТ-а из Обреновца наставиле су свој победнички низ и уписале велики тријумф у 14. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Обреновчанке су вечерас, на страни, надиграле Уб, након преокрета, са 3:1, по сетовима 13:25, 25:19, 25:19 и 25:21.

Дуел финалиста Купа по мери Обреновчанки!

Odbojkica prodavnica enter400