Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Железничар лако са Крсташицама

by Душан Крстић
Hits: 415

Одбојкашице Железничара из Лајковца оствариле су максимални тријумф у 18. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Лајковчанке су вечерас, на свом терену, поразиле Раднички Бластерс са 3:0, по сетовима 25:22, 25:19 и 25:11.

Иако их за мање од четири дана очекује велико финале Купа Србије, Лајковчанке ништа нису желеле да препуштају случају вечерас. Тако су изабранице Ратка Павличевића без већих проблема изашле на крај са Радничким, чиме су додатно учврстиле лидерску позицију на табели. Сигурно је да ће ова победа и те како значити Железничару пред утакмицу сезоне у Крагујевцу, у којој ће настојати да освоји четврти трофеј у најмасовнијем такмичењу у Србији. Што се Радничког тиче, екипа Николе Милосављевића је након три везане победе наишла на непремостиву препреку. Ипак, јасно је било и Крсташицама и пре почетка утакмице да је победа у Лајковцу тешка мисија, па ће прилику за освајање бодова тражити у некој од наредне четири утакмице лигашког дела сезоне.

Био је Раднички равноправан ривал у првом делу уводног сета, током којег је успевао да дође и до минималне предности у пар момената. Ипак, при вођству гошћи од 13:12, Железничар је заслугама тандема Шућуровић – Томић стигао до осетније предности, коју није испуштао до краја и са 25:22 повео је са 1:0. Готово идентична ситуација виђена је и у другом периоду, али је овог пута тим Ратка Павличевића значајно раније преузео ствар у своје руке. На семафору је писало 8:5 у корист Крсташица, када су Лајковчанке серијом блокова стигле до преокрета, након чега су у даљем току наставиле са сличним приступом и поред свих покушаја гошћи (25:19). У трећем, а испоставиће се убрзо и последњем сету, дилеме око тога ко ће изаћи као победник као да није ни било. Железничар је од старта био максимално агресиван, лако је излазио на крај са свим покушајима ривала, па је на крају Београђанкама препустио свега 11 поена у трећој деоници.

Ксенија Томић била је најефикаснија у тријумфу своје екипе са 17 поена, док су по 13 уписале Јована Зеленовић и Вања Ивановић. У екипи са Црвеног крста, највише се истакла Тиара Цезар са седам поена.

Статистику са утакмице можете погледати овде.

Железничар у 19. колу гостује Црвеној звезди, док ће Раднички играти против Омладинца у гостима.

На теренима широм Србије су у петак и суботу одигране све утакмице 18. рунде такмичења у Банка Поштанска штедионица Суперлиги. Како је крај лигашког дела сезоне све ближи, тако су све екипе свесне да остаје све мање простора за грешку, што је и те како било приметно и у самим мечевима. Дефинитивно је дерби кола оправдао то звање, пошто је Војводина након велике борбе успела да заустави шампиона Србије. А подједнако интересантно било је и у Старој Пазови, где је Звезда успела да надигра Јединство након маратона. Максималним победама радовали су се одбојкаши Такова, Карађорђа и Спартака, а успешан је био и Ниш, пошто је након четири одиграна сета остварио злата вредну победу над тимом из Великог Градишта.

Преглед 18. кола БПШ Суперлиге за сениоре: Све мање простора за грешку

Протеклог викенда, прецизније у петак и суботу, одигране су све утакмице 19. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Самим тим, свима нам је јасно да је крај лигашког дела првенства све ближи, пошто ћемо за нешто мање од три недеље знати ко ће се радовати, а коме неће бити до тога, иако су већ сада неке ствари кристално јасне. Током минулог викенда ТЕНТ је наставио своју серију победа, док се пазовачко Јединство експресно вратило на победничке стазе. Сремице су везале другу победу и то над екипом Београда, док су Ужичанке након два пораза у низу прекинуле црну серију победом над Лесковцем, а до тријумфа је стигао и шампион на гостовању Радничком. Ипак, дефинитивно је утакмица кола, на папиру, одиграна у петак, а Црвена звезда је, на велико изненађење, успела да резултатски убедљиво надигра новопеченог освајача Купа Србије, екипу Уба.

Преглед 19. кола БПШ Суперлиге за сениорке: Узбуна, ближи се крај!

Одбојкаши Црвене звезде забележили су тријумф у 18. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Звезда је вечерас, у Старој Пазови, након истинске борбе надиграла Јединство са 3:2, по сетовима 26:28, 25:21, 39:37, 23:25 и 15:6.

Звезда преживела у Пазови

Одбојкашице Железничара из Лајковца уписале су тријумф у 19. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Ратка Павличевића је вечерас, у Београду, надиграла Раднички Бластерс са 3:1, по сетовима 25:19, 25:16, 18:25 и 25:17.

Лајковчанке боље од Радничког

Одбојкашице Црвене звезде забележиле су велики тријумф у дербију 19. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Данила Стокуће је вечерас, на свом терену, надиграла Уб са максималних 3:0, по сетовима 25:21, 28:26 и 25:23.

Звезда зауставила победника Купа!

Одбојкаши новосадске Војводине Моцарт остварили су тријумф у дербију 18. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Новосађани су вечерас, на свом терену, надиграли крагујевачки Раднички доо, након велике борбе, са 3:2, по сетовима 25:19, 20:25, 15:25, 25:19 и 16:14.

Реприза финала по мери Новосађана!

Три године чекале су Убљанке на домаћи трофеј и коначно су у Суботици прекинуле пост. Као што је то случај био и пре три сезоне, вицешампионке Србије су освојиле Куп Србије и подсетиле све љубитеље одбојке да ће у наставку бити конкурентне и у борби за титулу првака државе. Ипак, заслуге за успех леже и у доброј припреми, а дефинитивно је дерби 18. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге против Железничара умногоме значио Убљанкама. Обавезе су имале и остале екипе, па су у петак победе након преокрета и четири одиграна сета прославиле одбојкашице Звезде, Спартака и Срема, док је суботњи програм био резервисан за београдски дерби у којем је Партизан уписао сва три бода. Иако је у финалу доживео минималан пораз, ТЕНТ је смогао снаге да се кроз првенствену утакмицу врати на победничке стазе и то у дуелу са пазовачким Јединством.

Преглед 18. кола БПШ Суперлиге за сениорке: Финале Купа утицало на распоред

Odbojkica prodavnica enter400