Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

ТЕНТ вратио серију у Обреновац!

by Душан Крстић
Hits: 1059

Одбојкашице ТЕНТ-а из Обреновца оствариле су тријумф у реваншу полуфинала плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Обреновчанке су вечерас, као гошће, надиграле Уб са 3:1, по сетовима 25:20, 25:22, 23:25 и 25:22.

Када је пре три дана Уб прославио велику победу на страни, у утакмици у којој је практично био прежаљен, многи љубитељи одбојке помислили су да је екипа Мирјане Мусулин у пол позицији и да јој је код куће остало само да овери тријумф у првом мечу. Већина можда јесте, али су у ТЕНТ-у имали другачије планове. А да је тако, било је јасно већ након неколико почетних релија, пошто је тим Игора Жакића од старта био доминантан и решен да серију врати у свој град. Ипак, далеко од тога да су Обреновчанке то извеле на лак начин. Уб је и вечерас био веома расположен, што се одразило и на сам меч, у којем је и једна и друга екипа могла да профитира. На крају, можда је и најправедније било да ова серија добије трећи чин, а какав је расплет, видећемо за три дана.

Иако је ТЕНТ боље отворио овај меч, Уб је без проблема одржавао корак за ривалом, а неретко и имао предност на својој страни. Ипак, при резултату 13:13, тандем Андрић–Мијатовић је својој екипи донео вођство од 17:13, које је у наставку било и више него довољно гошћама да утакмицу приведу крају са 25:20. Готово идентична ситуација виђена је и у другом сету. При вођству Убљанки од 12:10, ТЕНТ је, поново заслугама Андрић уз подршку Терел, направио преокрет, да би убрзо са 25:22 дуплирао вођство.

Схватиле су тада Убљанке да им се смеши убедљив пораз, уколико се не тргну у трећем периоду. Ношене том чињеницом, изабранице Мирјане Мусулин су од старта наметнуле свој ритам и у кључним моментима успеле да одбију нападе ТЕНТ-а. Ипак, одлука је донета тек у самој завршници, када је Уб, при резултату 23:23, поенима Анет Бенитез, успео да смањи заостатак за ривалом.

Као што се и очекивало, борба у четвртом сету се распламсала. Иако је ТЕНТ средином сета успео да преузме вођство (15:10), Уб се није предавао и без већих проблема је стигао до преокрета (18:17). Није се ТЕНТ ни тада предавао, па је победник још једном одлучен у узбудљивој завршници. На семафору је засијало 21:21, када су Обреновчанке на крилима Терел, уз грешке ривала, направиле серију од 4:1 и избориле мајсторицу.

Обреновчанке је до победе предводила Терел са 21, Сајић и Мијатовић додале су по 16 поена. У противничком тиму највише се истакла Алфонсо Бенитез са 24 поена и Анаркулова са 12.

Статистику са утакмице можете погледати овде.

Мајсторица је на програму у Обреновцу, у суботу, 12. априла. Победник те утакмице ће се за титулу борити са Железничаром, који је вечерас у Београду изборио пласман у финале.

Још пре неколико седмица се стање у Банка Поштанска штедионица Суперлиги и те како закомпликовало, а тај тренд настављен је и у 21. рунди првенства. Ипак, истински љубитељи одбојке неће морати превише да чекају на кулминацију свих догађаја, пошто ће се за викенд открити све недоумице и на различитим пољима. Ипак, и у овом колу дошли смо до нових сазнања, пошто је ВГСК и званично изборио пласман у плеј-оф, који је потврдио победом над Војводином, док је Партизан ове сезоне остао без разигравања након пораза од Радничког. Суботички Спартак се након две недеље паузе вратио на чеону позицију победом над Црвеном звездом, али ће одлука о лидеру на крају лигашког дела првенства пасти у последњем колу. Јединство је у дербију зачеља поразило Ниш и продужило своје снове о директном опстанку у првенству, док је Таково без било каквих проблема изашло на крај са Дубочицом, која је и званично испала у нижи ранг такмичења. А до тријумфа је, након великог преокрета, стигао и Карађорђе, пошто се у Пожаревцу вратио из великог минуса.

Преглед 21. кола БПШ Суперлиге за сениоре: Одлука пада за викенд!

Протеклог викенда спуштена је завеса на лигашки део сезоне у Банка Поштанска штедионица Суперлиги у конкуренцији дама. Иако је мање-више све било познато, осим тога која екипа ће на крају изборити директан опстанак и са којих ће позиција поједини тимови дочекати плеј-оф, потрудиле су се даме да и утакмице које нису имале резултатски значај учине занимљивим. Дефинитивно је највећи победник последњег кола Београд, који је успео да избори опстанак, док ће Спартак, и поред велике победе над Ужичанкама, играти у баражу. ТЕНТ на крају није успео да сезону оконча без пораза, пошто је боља од тима Игора Жакића била Црвена звезда и то на страни, док је у још једном мечу без резултатског значаја пазовачко Јединство надиграло Уб. Шампион Србије је победом над Сремом обезбедио предност домаћег терена у плеј-офу, док је Раднички тријумфом над Партизаном напредовао на крају на табели, те заузео шесто место.

Преглед 22. кола БПШ Суперлиге за сениорке: Нема тајни и непобедивих!

Одбојкашице Црвене звезде оствариле су велики тријумф на затварању последњег, 22. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Изабранице Данила Стокуће су вечерас, у Обреновцу, надиграле ТЕНТ са 3:1, по сетовима 26:24, 25:23, 22:25 и 25:22.

Крај сјајне серије: Звезда нанела први пораз Обреновчанкама!

Одбојкашице Београда забележиле су тријумф од великог значаја у последњем, 22. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Изабранице Дејана Крповића су данас, на свом терену, поразиле Лесковац 98 са максималних 3:0, по сетовима 25:16, 25:19 и 25:23.

Суботичанке у баражу: Београд изборио опстанак!

Одбојкаши ВГСК-а и Карађорђа забележили су тријумфе у 21. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. ВГСК је, на свом терену, поразио Војводину са 3:1, док су популарни Вождови, као гости, били бољи од Младог радника са 3:2.

ВГСК изненадио Војводину, Вождови преживели у Пожаревцу

Одбојкашице Радничког Бластерс из Београда оствариле су тријумф у последњем, 22. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Београђанке су вечерас, на свом терену, поразиле Партизан ЦБС са 3:0, по сетовима 25:21, 26:24 и 25:19.

Београдски дерби по мери Крсташица

Тријумфима се радовали и Раднички и Јединство

Одбојкаши суботичког Спартака забележили су тријумф у дербију 21. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Чета Александра Митровића је вечерас, на свом терену, надиграла Црвену звезду са 3:1, по сетовима 25:21, 27:25, 23:25 и 29:27.

Велика борба за прво место: Спартак поново лидер!

Odbojkica prodavnica enter400