Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Пазовчанке сигурне у дербију Срема

by Душан Крстић
Hits: 588

Одбојкашице Јединства из Старе Пазове уписале су први првенствени тријумф у 2. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа коју са клупе предводи Јово Цаковић је вечерас, као гост, поразила Срем са максималних 3:0, по сетовима 25:23, 25:15 и 25:14.

Након уводног неуспеха, Пазовчанке су у утакмици осмине финала Купа Србије стале на ноге, а вечерас само потврдиле да спортска срећа није била њихов савезник на премијери са Партизаном. Током претходне сезоне, дерби Срема био је један од најузбудљивијих у оба такмичења, а неретко је име победника решавано након пет сетова. За сада се тај тренд није наставио. Изабранице Јова Цаковића су у правом смислу те речи надиграле ривала и практично му ни у једном тренутку нису дозволиле да било шта пита на терену. Није прошлогодишњем полуфиналисти Купа Србије помогла ни чињеница да је од вечерас могао да рачуна на Ану Јакшић, повремену репрезентативку Србије, као и на Линдамару Консеисао, родом из Бразила, што је потврда да ће Николи Каприцу и његовом тиму бити потребно још времена како би се уиграо.

Било је потребно Пазовчанкама да се адаптирају на гостујући терен, па је Срем то искористио и на старту меча заслугама тандема Грабић – Крсмановић стекао лепу резултатску залиху (8:4 и 13:7). Ипак, од тог тренутка се Јединство пробудило и практично није стало до самог краја меча. Поенима Ање Зубић, којој су подршку пружиле Кукило и Нанева, Пазовчанке су полако, али сигурно топиле заостатак за ривалом, да би серијом од 10:2 прешле у вођство. Није се на томе зауставио гост, јер је убрзо свој поентерски учинак дала и Катарина Гагић, па је Јединство искористило другу сет лопту за почетно вођство – 25:23.

Убрзо се испоставило да је преокрет гошћи у минулом периоду био и преломни моменат читавог меча. Срем у наставку просто није деловао као екипа која би могла да заустави захукталог ривала, што је Јединство у потпуности искористило. Било каква неизвесност у другој деоници виђена је само до вођства гошћи од 14:12, када је Срем почео да греши, а то је екипа Јова Цаковића сурово казнила, препустивши ривалу само још три поена до краја сета – 25:15.

У трећем сету, тандем Стјеповић – Нанева одлучио је да преузме ствари у своје руке, пошто је повео своју екипу ка максималној победи. Наравно, и остатак тима дао је немерљив допринос, па је за тили час на семафору засијало 11:3, па 16:7 и 22:8 у корист гошћи. Иако је Срем у наставку успео да колико-толико смањи заостатак за ривалом, брзо се испоставило да је залиха Пазовчанки недостижна, па је Јединство са 25:14 могло да прослави први тријумф у првенству.

Дарина Нанева била је најрасположенија у победи свог тима са 15 поена (7 из блока), Анђела Кукило је уписала 12, а Ања Зубић девет. У екипи Срема, Дуња Грабић је бројала до осам поена, док су по један мање додале Марија Бабаљ и Теодора Скочајић.

Статистику са утакмице можете погледати овде.

Јединство у наредном колу дочекује имењака из Ужица, док ће Срем гостовати Партизану ЦБС.

Још једна екипа је вечерас уписала прву овосезонску победу, а уједно и прву суперлигашку. Лесковац 98 је, на свом терену, стигао до великог тријумфа, пошто је након четири одиграна сета надиграо суботички Спартак – 3:1 (25:18, 21:25, 25:19, 25:21).

До првог суперлигашког тријумфа Лесковчанке је предводила Софија Ђорђевић са 13 поена, док је два мање уписала Јелисавета Којадиновић. У гостујућој екипи, Лена Бугарчић бројала је до осам.

Сутра је на програму последњи дуел 2. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге, у којем ће снаге одмерити Београд и ТЕНТ од 17.00 часова.

Још само два кола остала су до краја лигашког дела првенства. Стога су се све екипе потрудиле да на време покушају да изборе зацртане циљеве у оквиру јубиларног, 20. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Самим тим, последњи трзаји донели су низ узбудљивих дуела, али и неочекиваних резултата. Свакако је једна од њих убедљива победа Партизана, који је после три одиграна сета био бољи од вечитог ривала, док је Војводина на идентичан начин била кобна по освајача Купа Србије. Екипе из Шумадије биле су на висини задатка, пошто су Раднички и Карађорђе након четири одиграна сета поразили Јединство, односно ВГСК, док је до тријумфа стигао и Млади радник на гостовању у Лесковцу. Узбудљиво је било и у борби за опстанак, с обзиром на то да је Ниш након истинске борбе и пет сетова успео да надигра Таково, те задржи пол позицију када је директан опстанак у питању у односу на Пазовчане.

Преглед 20. кола БПШ Суперлиге за сениоре: Закомпликовало се!

На теренима широм Србије су протеклог викенда одигране све утакмице 21. рунде такмичења у Банка Поштанска штедионица Суперлиги у конкуренцији дама. Како је у последњих неколико недеља већ познато које су то екипе избориле пласман међу осам најбољих, поново су очи одбојкашке јавности биле упрте у борбе за опстанак. Ипак, мораће љубитељи одбојке да се стрпе, јер нам ова рунда није донела превише новитета. Сви фаворити су били на висини задатка, јер су ТЕНТ, Железничар, Срем, пазовачко Јединство, Уб и Црвена звезда без већих проблема изашли на крај са ривалима минулог викенда и то после само три одиграна сета. Након овог кола Лесковац је и званично изгубио све шансе да избори опстанак, док ћемо наредног викенда сазнати да ли ће Спартак или Београд осигурати суперлигашки статус и за наредну сезону, или ће опстанак тражити кроз разигравање.

Преглед 21. кола БПШ Суперлиге за сениорке: Још само борба за опстанак

Одбојкашице Црвене звезде забележиле су тријумф на затварању 21. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Изабранице Данила Стокуће су вечерас, на свом терену, надиграле Београд са максималних 3:0, по сетовима 25:17, 25:16 и 25:17.

Звезда убедљива у београдском дербију

Одбојкаши Радничког д.о.о. из Крагујевца и Карађорђа из Тополе остварили су тријумфе у 20. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Шампион Србије био је бољи од Јединства на страни, док су Вождови, на свом терену, надиграли ВГСК.

Преокрет шампиона у Пазови, Вождови бољи од ВГСК-а

Одбојкаши Партизана Коптех забележили су велику победу у 20. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Бојана Јанића је вечерас, у вечитом дербију, поразила Црвену звезду са максималних 3:0, по сетовима 28:26, 25:23 и 25:18.

Црно-бела плава чета угасила Звезду!

Одбојкаши Војводине Моцарт уписали су важан тријумф на премијери 20. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Новосађани су вечерас, на свом терену, надиграли суботички Спартак са максималних 3:0, по сетовима 25:16, 25:23 и 25:19.

Освајач Купа заустављен у Новом Саду!

Јубиларна, двадесета рунда такмичења у Банка Поштанска штедионица Суперлиги, била је стандардно веома динамична, а две недеље пред крај мало тога је остало непознато. Већ сада се зна ко ће играти у плеј-офу, а остаје да видимо само ко ће се са ким састати, док ће се у наредне две недеље највеће борбе водити за опстанак у елити. До таквог достигнућа стигао је Срем и поред максималног пораза од ТЕНТ-а, док је Београд за длаку пропустио прилику да се нађе у повољнијој позицији, јер је боље од њега након пет сетова било ужичко Јединство. Партизан је поразио суботички Спартак након четири одиграна сета, а Звезда је веома лако изашла на крај са Лесковцем на страни. Улогу фаворита оправдао је и Уб, који је након три одиграна сета преслишао београдски Раднички Бластерс. Ипак, најинтересантније је било у Лајковцу, где је пазовачко Јединство након истинске борбе и дугих пет сетова успело да порази актуелног шампиона, екипу Железничара.

Преглед 20. кола БПШ Суперлиге за сениорке: Мало тога непознато

Odbojkica prodavnica enter400