Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Пазовчанке продубиле Звездину кризу!

by Душан Крстић
Hits: 776

Одбојкашице Јединства из Старе Пазове забележиле су тријумф у дербију 4. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Пазовчанке су вечерас, у Београду, поразиле Црвену звезду са максималних 3:0, по сетовима 25:18, 25:19 и 25:17.

Вечерас смо на Бањици требали да гледамо дерби кола између тимова који претендују за сам врх табеле, али су се гошће из Старе Пазове постарале да не буде тако. Чини се да су изабранице Јова Цаковића након пораза на отварању шампионата узеле залет и не намеравају да се зауставе. Добар показатељ тога је и вечерашња утакмица у Београду, у којој је Јединство деловало и више него доминантно. Штавише, није Звезда одиграла толико лошу утакмицу, већ јој гост просто није дозволио да га озбиљније угрози и потпуно заслужено уписао нова три бода. Када је реч о црвено-белим дамама, оне се тренутно налазе у паду форме, пошто су уписале трећи везани пораз у првенству. Ипак, очекује се да ће Милан Гршић и његове изабранице у скоријем периоду пронаћи излаз из ове веома комплексне резултатске кризе и вратити самопоуздање, јер их у наредних неколико кола очекује нешто лакши распоред на папиру.

У сва три сета Јединство је од старта наметнуло своју игру, што је у наставку само кочило Звезду у намери да оствари позитиван резултат. Најпре су Пазовчанке, грешкама ривала, али и поенима тандема Зубић – Кукило, уз велику помоћ Наневе, лако сломиле отпор домаћих одбојкашица и убрзо повеле са 1:0. Деловало је на почетку другог сета да ће се борба распламсати, али само накратко. Поново је Јединство након кратке неизвесности преузело иницијативу и заслугама читаве екипе стекло лепу резултатску залиху. Иако је Звезда пред саму завршницу успела да ухвати прикључак (16:17), то није превише уздрмало Пазовчанке које су у наставку ривалу препустиле свега три поена и на тај начин дуплирале вођство. У трећем, а испоставиће се нешто касније и последњем сету, поново је на терену, и поред још једном доброг старта домаћина, постојала практично једна екипа. Након уводних 8:8, повеле су изабранице Јова Цаковића са 15:9 и 20:14, да би са 25:17 могле да прославе освајање нова три бода.

Јединство је до тријумфа предводила Анђела Кукило са 16 поена, пратила ју је Дарина Нанева са 12, док је Ања Зубић уписала поен мање. У домаћем табору Нађа Антоновић додала је 12 поена, док је до десет бројала Катарина Станковић.

Статистику са утакмице можете погледати овде.

Јединство у наредном колу дочекује Лесковац 98, док Звезду очекује вечити дерби са Партизаном ЦБС на страни.

У другом мечу данашњег програма, београдски Раднички Бластерс уписао је трећи тријумф у сезони. Екипа Николе Милосављевића одиграла је још једну веома добру утакмицу и уписала победу на гостовању Лесковцу 98 – 3:0 (25:14, 25:19, 25:23).

Листу полуфиналиста употпунио Уб

Одбојкашице ТЕНТ-а из Обреновца пласирале су се у полуфинале Купа Србије. Обреновчанке су вечерас, најпре надиграле пазовачко Јединство са 3:0 (25:17, 25:23, 25:16), да би потом, у златном сету, са 15:11 избориле место међу четири најбоље екипе.

Бранилац трофеја успешан након златног сета: Енергетичарке у полуфиналу!

Пласман међу четири најбоље екипе изборио је и Железничар

Одбојкашице Црвене звезде пласирале су се у полуфинале Купа Србије. Сјајне изабранице Милана Гршића су, након великог преокрета, најпре надиграле Раднички Бластерс са 3:2 (17:25, 16:25, 26:24, 25:19, 15:11), да би у златном сету још једном изашле као победнице са 15:11.

Црвено-беле у полуфиналу: Звезда засијала у златном сету

Шести викенд такмичења у Банка Поштанска штедионица Суперлиги протекао је према очекивањима. Екипе које су у својим утакмицама важиле за фаворите су махом без проблема успевале да остваре победе, које ће већини њих представљати прави подстрек пред реванш утакмице четвртфинала Купа Србије, које су на програму у уторак и среду.

Преглед 6. кола БПШ Суперлиге: Даме без изненађења

Четврта рунда такмичења у Банка Поштанска штедионица Суперлиги у конкуренцији одбојкаша била је и те како занимљива. Сви љубитељи одбојке су у викенду за нама могли да уживају у фантастичним дуелима на теренима широм Србије, који су утицали на то да табела након 4. кола добије нове обрисе. Дефинитивно је суботњи програм донео највише узбуђења, али су и мечеви одиграни у петак и недељу оправдали сва очекивања.

Преглед 4. кола БПШ Суперлиге: Полако расте неизвесност

Дубочица је, након истинске борбе, драме у пет чинова, успела да сруши фаворизовану Црвену звезду на свом терену. Ипак, детаљ који је многим љубитељима одбојке привукао пажњу јесте да се поред аут линије домаће екипе није налазио Марјан Николић, већ његов први помоћник Милан Ивковић. А онда је, током вечери, извор близак лесковачком клубу потврдио да ће у наставку сезоне то бити уобичајено, јер се Николић сели на Фарска острва, где ће обављати улогу селектора сениорске репрезентације и координатора рада млађих категорија, док ће Ивковић преузети улогу првог тренера Лесковчана.

Драстична промена у Лесковцу: Марјан Николић селектор Фарских острва

Одбојкаши Дубочице из Лесковца забележили су велики тријумф у последњој утакмици 4. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Лесковчани су, на свом терену, поразили Црвену звезду са 3:2, по сетовима 23:25, 25:20, 19:25, 25:22 и 16:14.

Лесковчани прекинули црну серију: Дубочица поразила Звезду након драме

Одбојкашице ТЕНТ-а из Обреновца уписале су победу у 6. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Обреновчанке су славиле над екипом Раднички Бластерс са максималних 3:0, по сетовима 25:13, 25:20, 25:19.

ТЕНТ убедљив против Крсташицa

Odbojkica prodavnica enter400