резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије
Суперлига добија новог владара: ТЕНТ експресно до финала!
- by Душан Крстић
-
Hits: 251
Одбојкашице обреновачког ТЕНТ-а играће у финалу плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Обреновчанке су вечерас, у трећој утакмици полуфинала, поразиле лајковачки Железничар са максималних 3:0, по сетовима 25:12, 25:12 и 25:15.
Суперлига добија новог шампиона. Иако је пре старта мајсторице све било отворено, поготово након феноменалног повратка Железничара у претходној утакмици, ТЕНТ је доказао зашто од почетка сезоне важи за главног фаворита за освајање шампионске круне. У сва три сета су се на терену питале искључиво Обреновчанке и нису дозвољавале ривалу да их поремети. Тако је екипа Игора Жакића после Суперкупа и Купа Србије заказала и треће финале ове сезоне, у којем ће имати прилику да се реваншира Убу за пораз у борби за трофеј најмасовнијег такмичења у земљи. Притом, Обреновчанке ће имати и предност домаћег терена, што ће, без сумње, бити од непроцењивог значаја.
Када је реч о Железничару, он је вечерас морао да се опрости како од ове сезоне, тако и од епитета шампиона Србије. Екипа Ратка Павличевића, иако кројена за велика дела, вечерас није имала снаге да се супротстави расположеном ривалу, па је сезону окончала без освојеног трофеја. Ипак, далеко од тога да у Лајковцу неће имати чиме да се поносе, с обзиром на то да је Железничар веома добро представљао Србију у европској елити, како на терену, тако и када је домаћинство у питању.
ТЕНТ је од првог поена наметнуо свој темпо и практично није спуштао ногу са гаса све до краја меча. На крилима тандема Чикуц – Станимировић, који је био подједнако расположен и у одбрани и у нападу, Обреновчанке су за тили час повеле са 8:2, да би убрзо поентерски допринос дала и Тамара Миљевић те омогућила свом тиму да стигне до вођства од 13:3. Као што се и очекивало, нису се на томе зауставиле Обреновчанке, пошто су наставиле са сјајном игром на свим пољима, а поготово у елементу блока, те су са 25:12 повеле са 1:0.
Иако се очекивало да ће Лајковчанке настојати да у другом сету на све начине зауставе налет ривала, то је и био случај, али само на почетку. Након уводних 6:2 за домаћина, одговориле су поенима Рачеве и Копривице гошће сличном мером и поравнале резултат на 7:7. Ипак, ТЕНТ је у тим моментима схватио да је ривал на добром путу да наметне свој ритам, па је брже-боље одлучио да заустави такав сценарио. И биле су успешне у томе изабранице Игора Жакића, пошто су убрзо сломиле отпор ривала и повеле најпре са 17:10, да би на крају ривалу поново препустиле свега 12 поена.
У трећем, а испоставиће се нешто касније и последњем сету, Обреновчанке су биле решене да приведу започет посао крају. И експресно су успеле у тој намери, пошто су још једном од првог поена практично биле једина екипа на терену и без већих проблема стигле до зацртаног циља. Након уводних 10:2, повеле су Обреновчанке ас сервисима Тамаре Миљевић са 15:4, да би у завршници свој допринос дала и Станимировић, па је ТЕНТ са 25:15 изборио друго финале у последње три сезоне.
Тамара Миљевић предводила је свој тим са сјајних 27 поена, Јелена Станимировић уписала је 14, а један поен мање Наташа Чикуц. На другој страни истакле су се Драгана Королија и Емилтеа Рачева са седам, односно шест поена.
Статистику са утакмице можете погледати овде.
ТЕНТ ће у финалу играти против Уба, а прва утакмица на програму је у понедељак, 20. априла, у Обреновцу, док је други меч заказан за 23. априла у Убу. Трећа утакмица одиграће се 26. априла, док су евентуалне четврта и пета утакмица на програму 29. априла, односно 2. маја.

