Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Максимална победа Звезде над исцрпљеним Убом

by adminliga
Hits: 2770

Одбојкашице Црвене звезде стигле су до нова три бода у 6. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Звезда је данас као гост славила над Убом са 3:0, по сетовима 25:22, 25:23, 25:21.

После великог успеха у квалификацијама и пласмана у Лигу шампиона, Уб није имао снаге да се супротстави расположеним гостима. Иако је резултат био максималан, Убљанке су дале све од себе у овом мечу.

Након уједначене игре на самом старту меча, Звезда је стигла до вођства од 8:5. Црвено-беле одржавале су предност у већем делу првог сета, а Уб је само у једном моменту био у минималном вођству. Овај период је завршен са 25:22 у корист гостију.

На исти начин почео је други сет, баш као и претходни. Уб је средином сет стигао до резултатске разлике, која је у једном тренутку била и пет поена. Међутим, тим из Београда се није предавао, направио је серију 10:2 и поново је био надомак освајања сета. Нешто касније су изабранице Александра Владисављева искористиле трећу сет лопту и повеле су са 2:0.

Ни ова велика предност ривала није утицала на самопоуздање актуелног шампиона Србије, који је боље ушао у трећи део игре. Повела је екипа Уба са 6:1 и 12:9. Ипак, блоковима Александре Јањић и ас сервисом Бојане Дрче, Звезда је убрзо дошла до позитивног резултата. До краја меча, више није било узбуђења и Црвена звезда је стигла до своје шесте победе у сезони.

Тренер Црвене звезде, Александар Владисављев, сматра да је пласман у полуфинале Купа имао утицај на игру његове екипе: „Јако добра утакмица за нас. Без обзира што је резултат био 3:0, стварно је вођена велика борба од првог да задњег поена на утакмици. Ми смо на крилима победе над Јединством у Купу, задржали добар приступ игри и заиста морам да честитам мојим играчицама на великој борби. Нисмо се предавали ни у једном тренутку и нисмо одустајали од наше игре. Мислим да смо заслужено победили екипу која је пре неколико дана изборила пласман у групну фазу Лиге шампиона" – истакао је Владисављев.

Јелена Лазић каже да су њене саиграчице показале стабилност у завршницама сетова: „Пре свега честитам екипи на борби и карактеру који смо још једном показали. Знали смо да је Уб квалитетна екипа и да ће утакмица бити тешка. Међутим, мислим да смо као и против Јединства, показали да смо стабилни у завршницама сетова. Драго ми је и надам се да ће тако бити и у будућности“ – закључила је Јелена.

Управо се Јелена Лазић највише истакла на данашњој утакмици са 18 поена, док је у екипи Уба најефикаснија била Сара Павловић са 14. Звезда ће у следећем колу снаге одмерити са Спартаком из Суботице, док ће Уб ићи на мегдан Партизану.

Што је било далеко, дошло је веома близу. Пред нама је финална овосезонска представа када је у питању домаће мушко првенство, а сигуран сам да је мало ко могао да погоди да ће се у финалу наћи крагујевачки Раднички и новосадска Војводина. Ипак, имаћемо репризу финала од прошле сезоне, а није много тога указивало на такав епилог. Остаје само да видимо у колико чинова врхунске одбојкашке представе ћемо уживати?

Осврт на финале: Да ли се историја понавља?

Одбојкашице обреновачког ТЕНТ-а нове су шампионке Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Игора Жакића је вечерас, на свом терену, у трећој утакмици финала плеј-офа, надиграла Уб са 3:1, по сетовима 23:25, 25:19, 25:23 и 25:20.

Одбојкашка рапсодија у Обреновцу: ТЕНТ нови шампион Србије!

Одбојкаши Војводине Моцарт играће у финалу плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Марка Наранчића је вечерас, у Београду, у мајсторици поразила Црвену звезду са максималних 3:0, по сетовима 25:21, 25:21 и 25:19.

Новосађани експресни у престоници: Војводина поново у финалу!

Одбојкашице ТЕНТ-а из Обреновца забележиле су други тријумф у финалној серији плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Игора Жакића је вечерас, као гост, у другој утакмици финала, надиграла Уб, након новог великог преокрета са 3:2, по сетовима 21:25, 18:25, 25:19, 25:18 и 15:12.

Дежа ви у режији ТЕНТ-а: Обреновчанке на победу од титуле!

Одбојкаши Црвене звезде остварили су велики тријумф у другој утакмици полуфинала плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Београђани су вечерас, у Новом Саду, надиграли Војводину Моцарт са 3:0, по сетовима 25:21, 25:23 и 25:19.

Брејк за брејк: Звезда заказала мајсторицу!

Одбојкаши крагујевачког Радничког доо први су финалисти плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Алексе Брђовића је вечерас, у Тополи, у другом мечу полуфинала надиграла Карађорђе са 3:1, по сетовима 27:25, 25:22, 23:25 и 25:18.

Доминација шампиона: Раднички у новом финалу плеј-офа!

Одбојкашице суботичког Спартака избориле су опстанак у Банка Поштанска штедионица Суперлиги. Изабранице Дамира Петковића су вечерас, на свом терену, у трећој утакмици плеј-аута надиграле Омладинац са 3:1, по сетовима 25:13, 28:30, 25:20 и 35:33.

Голубице се не селе: Спартак изборио опстанак!

Odbojkica prodavnica enter400