Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Уб након преокрета до седме победе

by adminliga
Hits: 1632
Одбојкашице Уба након преокрета оствариле су победу у 9. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Убљанке су вечерас, у Београду, савладале Црвену звезду 3:2, по сетовима 20:25, 15:25, 25:20, 25:16 и 15:13. 
 

Права резултатска клацкалица виђена је током већег дела првог сета. Предност се смењивала, а при резултату 19:16 за Убљанке, Црвена звезда је направила невероватних осам узастопних поена. Потпуним преокретом, црвено-беле стигле су до пет сет лопти, а успешним нападом Хелић и до вођства од 1:0.

 
Наставиле су изабранице Ратка Павличевића са сјајном игром, па повеле у другом периоду са 15:8, а затим и 21:13. Није имала решење гостујућа екипа и већ у следећем тренутку, Звезда је имала великих 10 сет лопти. Још једном Хелић својим снажним нападом ставља тачку и донела свом тиму предност од 2:0.
 
Ипак, наредна два сета Уб је кренуо да држи све у својим рукама. Колико је гостујућа екипа кренула да игра агресивно, са друге стране противнице као да су мислиле да је већ крај утакмице. Освојиле су Убљанке прво трећи сет, а затим у четвртом серијом поена се и тотално вратиле у овај дуел. 
 
Екипа коју предводи Маријана Боричић повела је у петом одлучујућем сету са 5:2, а потом и са четири узастопна поена и 11:6. Покушавала је Црвена звезда да изједначи резултат, у једном тренутку је стигла на поен разлике, али на крају је Уб ипак стигао до две меч лопте. Успеле су Београђанке да сачувају прву, али онда је Челић успешним нападом донела победу свом тиму.
 
Рада Перовић, техничар Уба, рекла је да је било уживање играти овакву једну утакмицу, а и честитала је свом тиму и стручном штабу на борби и тријумфу.
 
"Биле смо храбре и истрајне. Веровале смо да можемо да вратимо резултат и то нам се и остварило. У прва два сета нисмо биле концентрисане, такође се видео и умор. Покушале смо да нападнемо екипу Црвене звезде, а тако су и грешке долазиле и није ишло све како смо планирали. Са јачим сервисом у трећем сету смо успеле да им пореметимо пријем и сматрам да је то било кључно у наставку утакмице. Знали смо да ће бити тешко играти са њима, на њиховом терену и са врло искусним играчицама. Драго ми је што смо успеле да се вратимо са 0:2 и победимо, сигурно ћемо са више самопоуздања наставити сезону", закључила је Перовић.
 
Најефикаснија у тиму Уба била је Бојана Ћелић са 22, док се у противничкој екипи највише истакла Адела Хелић са 19 поена.
 
У наредном колу Убљанке путују у Нови Сад, а Црвена звезда ће играти против ТЕНТ-а у Обреновцу.

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца остварили су тријумф у 17. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Алексе Брђовића је вечерас, на свом терену, након велике борбе надиграла Карађорђе са 3:2, по сетовима 25:21, 25:23, 15:25, 19:25 и 15:10.

Фокус на финалу: Крагујевчани преживели Вождове

Одбојкашице Уба оствариле су тријумф у 18. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Милана Гршића је вечерас, на свом терену, надиграла лајковачки Железничар са 3:1, по сетовима 25:22, 19:25, 25:22 и 27:25.

Вицешампиону комшијски дерби: Уб спреман за финале Купа Србије!

Шеснаеста рунда Банка Поштанска штедионица Суперлиге била је на програму минулог викенда на теренима широм Србије. Поједине екипе су оправдале улогу фаворита, док су неке доживеле поразе којима се мало ко надао. Првенствено, реч је о мечу између Такова и Спартака, у којем су Милановчани, на изненађење многих, али потпуно заслужено, надиграли лидера, док је Ниш продубио агонију Партизана и значајно се учврстио на месту које гарантује плеј-аут двомеч. Раднички је у Лесковцу оправдао улогу фаворита, док се Црвена звезда реванширала Карађорђу за пораз у првом делу сезоне. Минималну победу извојевала је и Војводина у дуелу са Пазовчанима, док је Млади радник нанео екипи из Великог Градишта други пораз у низу.

Преглед 16. кола БПШ Суперлиге за сениоре: Истинске борбе за врх и опстанак

Минуле суботе одигране су све утакмице 17. рунде Банка Поштанска штедионица Суперлиге у конкуренцији дама, а самим тим и настављене борбе за што боље позиције пред одлучујући део сезоне, који је све ближи. Стога су све екипе биле максимално мотивисане да остваре позитивне резултате, али је то пошло за руком само онима које су у својим утакмицама важиле за фаворите. Тако је ТЕНТ без већих проблема изашао на крај са Радничким у престоници, док је Јединство наставило потеру за лидером, пошто је било боље од Београда. Уб и Железничар уписали су победе након четири одиграна сета, и то против ужичког Јединства, односно суботичког Спартака. А тријумфима су се радовали и београдски вечити ривали, пошто је Звезда надиграла Срем, а Партизан поразио Лесковац.

Преглед 17. кола БПШ Суперлиге за сениорке: Фаворити без грешке

Одбојкаши Црвене звезде остварили су победу у дербију 16. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Ивице Јевтића је вечерас, у Тополи, поразила Карађорђе са 3:1, по сетовима 25:22, 23:25, 25:20 и 29:27.

Звезда се реванширала Вождовима!

Одбојкашице Уба и Железничара оствариле су тријумфе у 17. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Убљанке су, на страни, поразиле ужичко Јединство са 3:1 (25:17, 20:25, 27:25, 25:16), док је актуелни шампион Србије био бољи од Спартака на свом терену – 3:1 (25:10, 19:25, 25:18, 25:18).

Победе Уба и Железничара

Одбојкаши Такова из Горњег Милановца остварили су велики тријумф на премијери 16. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Милоша Терзића је вечерас, на свом терену, надиграла суботички Спартак, након преокрета, са 3:2, по сетовима 17:25, 25:27, 28:26, 26:24 и 15:7.

Аларм пред финале: Сјајни Милановчани поразили лидера!

Odbojkica prodavnica enter400