Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Нека нова Инђија изненадила Обреновчанке

by adminliga
Hits: 1739

Утакмица 15. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге Србије за одбојкашице је у табору Инђије очекивана са дозом респекта ка ривалкама које у две суперлигашке сезоне нису успеле да победе. ТЕНТ је у Инђију стигао као апсолутни фаворит, а из ње се вратио са више него погнутом главом. Већ на старту првог сета се видело да су на терену играчице Инђије на које је публика навикла, али да показују игру која до сада није виђена. Не може се спорити да је било добрих утакмица у овој сезони, али екипу је до овог меча пратио неугодни низ пораза.


На самом старту уводног сета виђена је изједначена игра до резултата 6:6. Ту следи до сада невиђена серија поена Инђинчанки. Исаиловић и Сорак су предњачиле уписујући се у листу поентера и убрзо је резултат на семафору показивао 13:6. Узалудни су били тајм-аути италијанског стручњака на клупи Обреновчанки, који су уследили. Инђија користи своју другу сет лопту и на семафору је коначних 25:15 за 1:0 у сетовима.

У другом сету гошће су брзо стигле до 0:5. После сервис грешке гостујуће играчице Цветковић уследио је и први поен за домаћи тим. Ово је пробудило домаће одбојкашице које опет праве серију поена и стижу до поравнања резултата (10:10). Ускоро домаће прелазе у вођство и сет приводе крају резултатом 25:20 за 2:0 у сетовима.

Трећи сет почиње пресликано као и други. Воде гошће после поена из напада већ поменуте Цветковић са 2:6. Овог пута чета капитена Инђије, Теодоре Обреновић, поново започиње своју серију поена којом домаће стижу до изједначења (6:6). У наставку је виђена резултатска клацкалица све до резултата 16:16.  Испоставило се да је то било и последње изједначење на мечу. Као у трансу одиграле су домаће одбојкашице завршинцу меча, заборавивши да је трећи сет за њих у овој сезони углавном био кобан. На крају смо видели два везана поена капитена Инђије за коначних 25:19 и 3:0 у сетовима. Славље је могло да почне. Чудо се догодило.

"Нисмо очекивали пораз. Очекивали смо снажан отпор Инђије. Одлично смо тренирали ове недеље. Могу да кажем, можда и најбоље од почетка сезоне. Једноставно нам ништа није полазило за руком. Када кажем да смо у првом сету имали седам блокова и изгубили 25:15, сви би рекли да смо ми добили 25:15. Једноставно, напад на овој утакмици нам није ишао уопште. Имали смо мизеран учинак у нападу. Када се то погледа, резултат није изненађење", истакао је помоћни тренер ЖОК ТЕНТ Обреновац, Душан Ковачевић.

"Објективно су били велики фаворити. Ми смо данас одиграли у континуитету три сета. Верујте ми није било добро после 2:0. И ових 4:0, 5:0 за ТЕНТ. Једноставно имали смо неколико утакмица где смо водили 2:0. Нисмо успевали да их приведемо крају. Надам се да смо ту баријеру пробили. То је нешто што је изузетно важно. На крају ова победа је бонус у овој великој борби за плеј-оф коју ћемо водити са Партизаном и Сремом”, закључио је на крају тренер ОК Инђија, Никола Јерковић.

Инђија - ТЕНТ 3:0 (25:15, 25:20, 25:19)
Инђија. Хала спортова, гледалаца око 150. Судије: Јан Оченаш и Светлана Зотовић.

Инђија: Сорак 13, Барнак 2, Исаиловић 12, Данијела Андрић 7, Закић 2, Обреновић 10, Зубац (Л-1)
Клупа: Љубичић, Јеринић, Јана Андрић, Кнежевић, Компировић, Ивковић, Китановић (Л-2)
Тренер: Никола Јерковић

ТЕНТ: Мандовић, Сушић 1, Цветковић 10, Куртагић 7, Малешевић 4, Мијатовић 8, Гочанин (Л-1)
Клупа: Чикуц-Динс Наташа 2, Јарамазовић, Марјановић, Видачић 4, Чикуц-Динс Нађа (Л-2).
Тренер: Кристијан Тамоне

Слика и текст: Анђелко Белић, sportin.biz

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца победом су отворили финалну серију плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Крагујевчани су вечерас, у „МТС хали Језеро”, поразили Војводину Моцарт са 3:1, по сетовима 25:17, 25:15, 17:25 и 27:25.

Замало од готовог вересија: Раднички се коцкао, па матирао Војводину!

Пре два дана, даме су започеле своје борбе за наслов првака Србије. Иако је Железничар остварио максимални тријумф код куће, током већег дела меча, поготово у трећем сету гледали смо истинску борбу. Била је то одлична увертира за оно што нас очекује вечерас, пошто је дошао ред да на паркет који живот значи од 19.00 часова истрче одбојкаши Радничког доо и Војводине Моцарт.

Почињу финални окршаји: Раднички или Војводина питање је сад!

У мору младих талената српске одбојке, један се посебно истакао у марту. Ненаметљив, али сигуран у свом ставу, неприметан у статистикама, али веома присутан у игри. Техничар Војводине, Матија Милановић, био је покретачка снага свог тима у тренуцима када је било најтеже. Управо зато није изненађење што је проглашен за најкориснијег играча Банка Поштанска штедионица Суперлиге у марту.

Мартовски МВП Матија Милановић: „Циљ је да освојим титулу ове године”!

Млада и тиха, али на терену веома присутна. Ана Михајловић је током марта направила значајан искорак у својој каријери. Примач сервиса Уба и чланица јуниорске репрезентације Србије била је једна од најстабилнијих карика у игри свог тима, што јој је донело и признање за најкориснију играчицу Банка Поштанска штедионица Суперлиге у месецу када се завршава лигашки део сезоне и почиње плеј-оф.

Мартовски МВП Ана Михајловић: ”Нећу се овде зауставити”!

Одбојкашице Железничара из Лајковца победом су отвориле финалну серију плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Ратка Павличевића је вечерас, на свом терену, поразила Уб са максималних 3:0, по сетовима 25:14, 25:22 и 37:35.

Железничар задао почетни ударац: Лајковчанке максималне на старту плеј-офа!

Све је спремно за почетак финалне серије плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге у конкуренцији дама. Оно чему је тежила и за шта се на терену борила већина екипа током читаве сезоне, али и оно што је целокупна одбојкашка јавност са нестрпљењем ишчекивала, вечерас добија своју премијеру. Железничар и Уб ће од 19.00 часова у Лајковцу одиграти први међусобни дуел у борби за шампионску круну.

Велико финале без фаворита: Железничар и Уб у борби за престиж, поштовање и шампионски трон!

Одбојкаши Војводине Моцарт пласирали су се у финале плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Новосађани су вечерас, на свом терену, надиграли прошлогодишњег шампиона, Црвену звезду, након велике борбе са 3:2, по сетовима 25:20, 23:25, 25:23, 21:25 и 19:17.

Смена на трону након црвено-беле драме: Војводина у финалу плеј-офа!

Odbojkica prodavnica enter400