Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Преокрет Новосађана у препуној „Брези”!

by Душан Крстић
Hits: 1265

Одбојкаши Војводине стигли су до тријумфа у 15. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Новосађани су вечерас, у Горњем Милановцу, надиграли Таково са 3:1, по сетовима 24:25, 25:19, 25:19 и 30:28.

Вечерас је у Спортској хали ”Бреза” у Горњем Миланову виђена права одбојкашка атмосфера. Веома расположена милановачка публика знала је да је њиховим миљеницима потребна подршка против тима који ће се за неколико недеља борити за други трофеј у сезони. Одличну промоцију ове утакмице је путем друштвених мрежа припремио Одбојкашки клуб Таково, те се публика одазвала у великом броју и испунила је трибине до последњег места. Уз лајт-шоу на почетку утакмице и између сетова, реквизите које је више од 700 навијача користило како би бодрило своје играче, али пре свега сјајну борбу обе екипе на терену, слободно се може рећи да је ово била најбоља одбојкашка представа ове сезоне.

Ношени сјајном атмосфером са трибина, Милановчани су већ на почетку утакмице дали дознања Новосађанима да им уопште неће бити лако вечерас. Све до резултата 10:10, гледали смо праву резултатску клацкалицу, да би играчи Такова у тим моментима направили серију од 5:2, и стекли лепу резултатску залиху. Нису се на томе зауставили домаћи одбојкаши, пошто су и у даљем току сета били веома агресивни и у завршницу су ушли са 21:16. Међутим, предаја није била опција за Војводину која је при поменутом резултату успела да веже пет поена и учини завршницу веома занимљивом. Велика борба за сваку лопту и сваки поен виђена је у финишу уводног периода, али је на крају за нијансу истрајнија екипа награђена, а то је овог пута било Таково, које је са 26:24, повело са 1:0.

Истинска борба настављена је и у другом периоду. Знали су Новосађани да се наспрам њих налази тим који неће тако лако препустити стечено вођство, па су морали и те како да се помуче како би поравнали резултат.  И успели су у томе, пошто су након уводних 5:5, направили серију од 5:1, која је била пресудна у наставку. Није то превише деморалисало тим Александра Митровића, који је пружио свој максимум како би ухватио прикључак, али је Војводина сваки пут када би ривал био близу, успевала да се одвоји. Тако су пулени Марка Наранчића у финишу стекли пет поена предности (21:16), који су им до краја били и више него довољни да поравнају укупан резултат.

Освајање претходног сета, улило је додатну инјекцију самопоуздања гостима, који су наредна два стигли до зацртаног циља и кући однели сва три бода. Најпре су у трећем, баш као што је то случај био и у прошлом, након изједначене прве половине сета, направили разлику и у финишу су само искористили стечену залиху за заслужен преокрет, да би већ у четвртом овогодишњи освајач Суперкупа Србије могао да прослави победу. Ипак, морале су Лале ваљано да се потруде како би исход утакмице био у њихову корист, пошто је Таково у већем делу ове деонице било бољи ривал. На крају, победник је одлучен у дубокој резултатској разлици у којој је Војводина искористила шесту меч лопту и са 30:28, стигла је до важне победе.

Лука Станковић, коректор Војводине, каже да му је драго што је његова екипа кући однела сва три бода, а осврнуо се и на сјајну атмосферу на вечерашњој утакмици.

”Пре свега честитке мојој екипи, као и екипи Такова на пруженој партији. Након првог сета који смо изгубили на разлику, успели смо да се вратимо, разиграмо и победимо овако искусну екипу. Идемо кући са три бода и јако нам је драго због тога. Желео бих да похвалим и атмосферу у сали која је била феноменална”, истакао је коректор Војводине.

Управо је млади Лука Станковић предводио своју екипу до победе са 24 поена, док се са друге стране мреже истакао Немања Божић са 16.

Статистику са утакмице можете погледати овде.

Војводина ће у 16. колу дочекати лидера првенства, екипу Црвене звезде, док ће Таково гостовати Младом раднику.

На теренима широм Србије су у петак и суботу одигране све утакмице 18. рунде такмичења у Банка Поштанска штедионица Суперлиги. Како је крај лигашког дела сезоне све ближи, тако су све екипе свесне да остаје све мање простора за грешку, што је и те како било приметно и у самим мечевима. Дефинитивно је дерби кола оправдао то звање, пошто је Војводина након велике борбе успела да заустави шампиона Србије. А подједнако интересантно било је и у Старој Пазови, где је Звезда успела да надигра Јединство након маратона. Максималним победама радовали су се одбојкаши Такова, Карађорђа и Спартака, а успешан је био и Ниш, пошто је након четири одиграна сета остварио злата вредну победу над тимом из Великог Градишта.

Преглед 18. кола БПШ Суперлиге за сениоре: Све мање простора за грешку

Протеклог викенда, прецизније у петак и суботу, одигране су све утакмице 19. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Самим тим, свима нам је јасно да је крај лигашког дела првенства све ближи, пошто ћемо за нешто мање од три недеље знати ко ће се радовати, а коме неће бити до тога, иако су већ сада неке ствари кристално јасне. Током минулог викенда ТЕНТ је наставио своју серију победа, док се пазовачко Јединство експресно вратило на победничке стазе. Сремице су везале другу победу и то над екипом Београда, док су Ужичанке након два пораза у низу прекинуле црну серију победом над Лесковцем, а до тријумфа је стигао и шампион на гостовању Радничком. Ипак, дефинитивно је утакмица кола, на папиру, одиграна у петак, а Црвена звезда је, на велико изненађење, успела да резултатски убедљиво надигра новопеченог освајача Купа Србије, екипу Уба.

Преглед 19. кола БПШ Суперлиге за сениорке: Узбуна, ближи се крај!

Одбојкаши Црвене звезде забележили су тријумф у 18. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Звезда је вечерас, у Старој Пазови, након истинске борбе надиграла Јединство са 3:2, по сетовима 26:28, 25:21, 39:37, 23:25 и 15:6.

Звезда преживела у Пазови

Одбојкашице Железничара из Лајковца уписале су тријумф у 19. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Ратка Павличевића је вечерас, у Београду, надиграла Раднички Бластерс са 3:1, по сетовима 25:19, 25:16, 18:25 и 25:17.

Лајковчанке боље од Радничког

Одбојкашице Црвене звезде забележиле су велики тријумф у дербију 19. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Данила Стокуће је вечерас, на свом терену, надиграла Уб са максималних 3:0, по сетовима 25:21, 28:26 и 25:23.

Звезда зауставила победника Купа!

Одбојкаши новосадске Војводине Моцарт остварили су тријумф у дербију 18. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Новосађани су вечерас, на свом терену, надиграли крагујевачки Раднички доо, након велике борбе, са 3:2, по сетовима 25:19, 20:25, 15:25, 25:19 и 16:14.

Реприза финала по мери Новосађана!

Три године чекале су Убљанке на домаћи трофеј и коначно су у Суботици прекинуле пост. Као што је то случај био и пре три сезоне, вицешампионке Србије су освојиле Куп Србије и подсетиле све љубитеље одбојке да ће у наставку бити конкурентне и у борби за титулу првака државе. Ипак, заслуге за успех леже и у доброј припреми, а дефинитивно је дерби 18. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге против Железничара умногоме значио Убљанкама. Обавезе су имале и остале екипе, па су у петак победе након преокрета и четири одиграна сета прославиле одбојкашице Звезде, Спартака и Срема, док је суботњи програм био резервисан за београдски дерби у којем је Партизан уписао сва три бода. Иако је у финалу доживео минималан пораз, ТЕНТ је смогао снаге да се кроз првенствену утакмицу врати на победничке стазе и то у дуелу са пазовачким Јединством.

Преглед 18. кола БПШ Суперлиге за сениорке: Финале Купа утицало на распоред

Odbojkica prodavnica enter400