Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Суботичани без шансе у Тополи

Hits: 744

Одбојкаши Карађорђа из Тополе остварили су важан тријумф у дербију 21. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Вождови су, на свом терену, изненађујуће лако изашли на крај са суботичким Спартаком, славивши са 3:0, по сетовима 25:22, 25:18, 25:15.

И пре почетка меча било је јасно да и једна и друга екипа имају императив победе. Карађорђе је имао прилику да се, услед пораза Партизана од Дубочице, попне на пето место на табели, док је Спартак евентуалном победом имао прилику да осигура осму позицију, која води у плеј-оф. Ипак, чини се да је жеља Вождова да искористе кикс ривала била пресудна, па су без већих проблема стигли до максималног тријумфа. Међутим, Спартак није превише туговао због пораза. Победа крагујевачког Радничког над Младим радником отклонила је све дилеме које ће се екипе наћи у плеј-офу, а на последњем месту нашао се и Спартак.

Утакмица је почела у изједначеном ритму, где су обе екипе размењивале поене без већих серија. Спартак је пружио солидан отпор и држао резултат у егалу све до резултата 20:19 у корист Карађорђа. Међутим, у завршници сета домаћи тим је појачао темпо, захваљујући добрим сервисима Алије Бекрића, који су пореметили пријем гостију. Иако је Спартак покушао да се врати, Карађорђе је контролисао игру и привео сет крају са 25:22.

У другој деоници су домаћини већ од старта показали већу сигурност. Заслугама читаве екипе, Карађорђе је брзо повео са 9:5, а затим и са 16:11. Иако је Спартак у неколико момената имао прилику да ухвати прикључак, чини се да је недостајала реализација у нападу, што је омогућило домаћем тиму да одржава разлику и убрзо дуплира предност - 25:18.

Иако се очекивало да ће Спартак показати већу борбеност у трећем сету, Вождови су још једном експресно наметнули свој ритам. Брзо су стигли до вођства од 8:3, а затим и до 16:6, након чега је победник меча практично био познат. Неизвесност је изостала до самог краја и Карађорђе је са 25:15 могао да прослави важан тријумф.

Најефикаснији у победничком тиму био је Алија Бекрић са 12 поена, док је један мање уписао Милутин Павићевић. У екипи Спартака највише се истакао Немања Јунгић са десет поена.

Статистику са утакмице можете погледати овде.

Карађорђе у последњем колу гостује Дубочици, а Спартак дочекује Ниш.

У преостала два меча суботњег програма, Раднички је, као што је већ било речи, лако изашао на крај са Младим радником са 3:0 (25:13, 25:20, 25:20), док је Војводина на страни поразила Ниш на идентичан начин – 3:0 (26:24, 25:16, 25:19).

Одбојкаши новосадске Војводине Моцарт уписали су тријумф у првој утакмици полуфинала Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Марка Наранчћа је вечерас, у Београду, надиграла Црвену звезду након преокрета са 3:1, по сетовима 21:25, 25:22, 25:21 и 25:23.

Брејк Војводине у Београду!

Одбојкашице Омладинца из Нових Бановаца оствариле су тријумф у другој утакмици плеј-аута за опстанак у Банка Поштанска штедионица Суперлиги. Екипа Марка Николића је вечерас, на свом терену, надиграла суботички Спартак са максималних 3:0, по сетовима 25:22, 25:22 и 25:20.

Омладинац изборио мајсторицу

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца остварили су тријумф у првој утакмици полуфинала Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Крагујевчани су вечерас, на свом терену, надиграли Карађорђе са 3:1, по сетовима 25:20, 25:17, 22:25 и 25:14.

Раднички ближи новом финалу плеј-офа!

Одбојкаши пазовачког Јединства играће и наредне сезоне у Банка Поштанска штедионица Суперлиги. Екипа Жељка Вукелића је вечерас, као гост, у другом мечу плеј-аута, надиграла Нови Пазар са 3:2, по сетовима 22:25, 20:25, 25:20, 25:11 и 18:16.

Пазовчани изборили опстанак у Суперлиги!

Одбојкашице обреновачког ТЕНТ-а играће у финалу плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Обреновчанке су вечерас, у трећој утакмици полуфинала, поразиле лајковачки Железничар са максималних 3:0, по сетовима 25:12, 25:12 и 25:15.

Суперлига добија новог владара: ТЕНТ експресно до финала!

Одбојкаши новосадске Војводине Моцарт последњи су полуфиналисти плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Марка Наранчића је вечерас, у Суботици, у трећој утакмици четвртфинала, надиграла суботички Спартак након истинске борбе са 3:2, по сетовима 27:25, 19:25, 29:31, 25:20 и 15:9.

Победник Купа заустављен у петом чину: Војводина у полуфиналу!

Одбојкашице суботичког Спартака забележиле су победу у првој утакмици плеј-аута за опстанак у Банка Поштанска штедионица Суперлиги. Суботичанке су вечерас, на свом терену, надиграле Омладинац са 3:1, по сетовима 26:24, 18:25, 25:15 и 25:23.

Суботичанкама прво полувреме баража

Odbojkica prodavnica enter400