Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Одлука пада у мајсторици: Војводина се реванширала шампиону!

by Душан Крстић
Hits: 1127

Одбојкаши Војводине Моцарт остварили су тријумф у реваншу полуфинала плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Новосађани су вечерас, у СЦ „Вождовац, надиграли домаћу Црвену звезду са 3:1, по сетовима 25:13, 25:18, 22:25 и 25:20.

Након велике победе у Новом Саду, у одбојкашким круговима могло се чути да Црвена звезда практични има меч лопту да на свом терену овери пласман у ново финале плеј-офа. Међутим, Новосађанима се то није свидело, па су желели да оповргну те закључке. Стога су вечерас одиграли једну од најбољих утакмица у сезони, па су стигли до зацртаног циља и вратили серију у своју сали. Иако је главни мотив био управо тај да се избори мајсторица, имали су изабраници Марка Наранчића списак разлога зашто је вечерас најбољи тренутак да одиграју овакву утакмицу против црвено-белих. Свакако је реч о овосезонским нершчићеним рачинма, с обзиром на то да је Војводина овде године чак четири пута губила од вечерашњег ривала. Најпре је то био случај у финалу Суперкупа, а потом и три пута у лиги, што током лигашког дела првенства, што у плеј-офа. Управо је вечерас дошао крај доминацији Црвене звезде у међусобним дуелим, али далко од тога да је крај. У суботу нас у Новом Саду очекује праву одбојкашка посластица, а поучени резултатима из прва два меча, у њој неће бити фаворита.

О првом сету не треба трошити превише речи, јер је Војводина у потпуности надиграла ривала. Ни у једном тренутку неизвесност није постојала, а заслуге за то иду целокупној новосадској екипи, којој је све полазило за руком. У прилог томе колико је екипа Марка Наранчића била доминантна говори чињеница да су гости ривалу у првој деоници препустила свега 13 поена.

Наговестила је Звезда на старту другог сета да ће покушати да заустави захукталог ривала, али јој Војводина то просто није дозволила. Било каква неизвесност била је на снази само до резултата 4:4, када су Новосађани везали четири поена, али се на томе нису зауставили. Веома расположен је у наставку био тандем Станковић – Савовски, који је свом тиму омогућио само да повећа предности, па Војводина са 25:18 дуплирала вођство.

Схватили су тада Ивица Јевтић и његови изабраници да је ”враг одено шалу” и да им се смеши пораз уколико се не пробуде у трећој доници. Стога су актуелни шампиони Србије занчајно подигли ниво своје игре, што се на крају и исплатило. Иако је Војводина средином сета успела да истопи предност ривала, па чак и стигне до преокрета (19:17), чета Ивице Јевтића била је истрајана до самог краја, пошто је понајвише заслугама Омара, али и поеним Гмитровића и Жугића успела да смањи заостатак за ривалом – 25:22.

Чинило се након повратакта у минулој деоници да је моментум на страни Звезде. Исто тако се чинило и да ће домаћин наплаити пад ривала, пошто је након уводних 7:3, повео са 11:8 и 15:13. Међутим, при поменутом резултату, Војводина је сервирала ”хладну освету”, пошто је најпре везала четири поена, да би у наставку вешто сачувала стечену предност и са 25:20 изборила мајсторицу у Новом Саду.  

Најрасположенији у тријумфу свог тима били су Лука Станковић и Филип Савовски са по 16 освојених поена, Андреј Рудић бројао је до 13, док су Жарко Убипарип и Вук Кулпинац додали по поен мање. У домаћем табору, најефикаснији је био Ахмед Омар са 16 поена, Александар Гмитровић уписао је 13, а Никола Жугић десет.

Статистику са утакмице можете погледати овде.

Мајсторица у Новом Саду заказана је за понедељак, 14. април. Победник тог меча играће у финалу плеј-офа против крагујевачког Радничког доо.

Утакмицама 10. кола и званично је спуштена завеса на 2025. годину, бар када је реч о Банка Поштанска штедионица Суперлиги Србије. Била је ово још једна узбудљива година у домаћем првенству, а потврду тога смо добили и у минулој рунди, која је одиграна средином седмице. Спартак је у дербију кола са Црвеном звездом обезбедио прво место на табели уочи празника, док је Партизан надиграо шампиона Србије, који је мислима био у полуфиналном реваншу Купа Србије. ВГСК је направио најпријатније изненађење савладавши максималним резултатом Војводину Моцарт, другог полуфиналисту Купа, док су Таково и Карађорђе такође уписали убедљиве тријумфе против Дубочице, односно Младог радника. У дербију зачеља, пазовачко Јединство је надиграло Ниш и пред паузу побегло са дна табеле.

Преглед 10. кола БПШ Суперлиге за сениоре: Узбуђења за крај године!

Одбојкашице обреновачког ТЕНТ-а избориле су пласман у финале Купа Србије. Екипа Игора Жакића је вечерас, на свом терену, у реванш утакмици полуфинала надиграла Црвену звезду са 3:0, по сетовима 25:16, 25:22 и 25:10.

ТЕНТ у трећем узастопном финалу Купа Србије!

Велико изненађење направио је и ВГСК, који је поразио Војводину на страни

Одбојкаши Партизана Коптех остварили су велики тријумф у 10. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Бојана Јанића је, у Крагујевцу, надиграла Раднички д.о.о. са 3:2, по сетовима 26:24, 25:22, 24:26, 24:26 и 15:5.

Партизан након трилера срушио шампиона!

Одбојкаши суботичког Спартака забележили су тријумф у 10. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Суботичани су вечерас, у Београду, надиграли Црвену звезду са 3:2, по сетовима 20:25, 27:25, 25:23, 17:25 и 15:9.

Бањица прија Суботичанима: Спартак зимује на челу табеле!

Девета рунда Банка Поштанска штедионица Суперлиге протекла је, махом, у знаку домаћина, пошто је њих пет остварило победе на свом терену. Једино је Црвена звезда била успешна на страни, али у свом граду, пошто је након истинске борбе и узбудљивих пет сетова славила у вечитом дербију. Спартак је наставио са сјајним партијама, па је након пласмана у финале Купа Србије био кобан и по Војводину, док је ВГСК наставио свој победнички низ. Максималним тријумфима, пред својим навијачима, радовали су се крагујевачки Раднички, Таково, али и Млади радник.

Преглед 9. кола БПШ Суперлиге у конкуренцији сениора: Неко држи ритам, неко губи корак

Odbojkica prodavnica enter400