Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Крагујевац слави дуплу круну: Раднички након 15 година шампион Србије!

by Душан Крстић
Hits: 1450

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца нови су шампиони Србије! Екипа Алексе Брђовића је вечерас, у ”МТС хали Језеро”, у петој, одлучујућој утакмици финала плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге, поразила новосадску Војводину Моцарт са 3:1, по сетовима 21:25, 25:20, 25:21 и 25:22.

Пуну деценију и по Крагујевац је чекао да се њихови миљеници врате на кров Србије, а вечерас је то коначно и дочекао. Сјајна екипа предвођена перспективним Алексом Брђовићем направила је праву „жетву трофеја“, пошто је након освајања националног Купа на ред стигла и шампионска круна. Али, ако вратимо филм само неколико месеци уназад, мало ко је очекивао овакав сплет догађаја, јер је Раднички практично био фаворит из сенке. Ипак, Брђовић и његови пулени нису баш марили за предикције, па су тихо радили и из дана у дан правили мале, али сигурне кораке ка успесима. На крају се то дебело исплатило, пошто су Крагујевчани покорили српску одбојку и у барем наредних годину дана понели епитет шампиона Србије.

Са друге стране, све честитке морају да се пошаљу и на рачун Новосађана. Када су пре две године направили ремонт целог тима, већина одбојкашке јавности очекивала је да ће проћи барем неколико година до нових трофеја. Ипак, већ у првој сезони су то „лале“ демантовале освајањем два пехара, а ово дуго финале показатељ је да су новосадска и српска одбојка у добрим рукама.

И више него агресивно су Новосађани ушли у овај меч. Нису марили ни за чињеницу да ривал има предност домаћег терена, али ни за велики број присталица домаћег тима, па су поенима Кулпинца, али и одличном игром у нападу остатка тима, одмах уграбили вођство од 1:0. Натерало је то Брђовића да тајм-аутом покуша да заустави налет ривала, али и да размрда своје изабранике. Није дуго прошло, а шок терапија младог стручњака је уродила плодом, пошто је Раднички најпре стигао до изједначења, да би убрзо и преокренуо резултат (12:11). Ипак, дешавања на терену су „наљутила“ госте, који су били решени да што пре поврате предност на своју страну. И пошло је то за руком Новосађанима, који су за тили час, одличним сервисима Кулпинца, најпре вратили вођство на своју страну, да би у наставку без већих проблема стекли и осетнију предност поенима Убипарипа (19:15). Иако је Раднички у наставку на све начине покушавао да ухвати прикључак, резултатска залиха Војводине била је превелики залогај за њих, па су гости са 25:21 повели са 1:0.

Чинило се на старту другог сета да Раднички и даље мислима није ушао у нову деоницу, што је Војводина одмах искористила, па је на семафору убрзо засијало 7:3 у корист Новосађана, за што је највише била заслужна сјајна блок игра. По рецепту из минулог сета, шеф струке Крагујевчана је морао да реагује и испоставило се да је то учинио у правом моменту. Чим су се вратили са паузе, освајачи Купа Србије убацили су у пету брзину и без већих проблема не само да су стигли до преокрета, већ су се и добрано резултатски одвојили (12:9). Ипак, брзо је било јасно да је то само почетак јуриша Радничког, који је у даљем току сета, поенима Крстића, али и блокерског тандема Лопар–Гајовић, стекао великих седам поена предности (20:13). Већ тада је свима било јасно да ће се Војводина тешко вратити у овај сет, па се и поред свих покушаја гостију, то и обистинило, пошто су Крагујевчани са 25:20 разгалили читаву халу.

Ушао је Раднички у трећи сет са новом, добром енергијом, за коју је била заслужна завршница минулог, па је одмах стигао до лепе резултатске залихе (6:2). Ипак, научила су нас прва два сета да бољи старт једне од екипа не мора ништа да значи, па смо се и у трећем сету уверили у то, само што су улоге биле замењене. Полако, али сигурно, Војводина је топила предност ривала, да би у прави час стигла до изједначења (9:9). Међутим, испоставило се да је то било само накратко. Поенима Нејића, Раднички је одмах сломио отпор ривала, након чега је наставио са бољом игром, што је у поене претварао Гајовић. Иако је Војводина при резултату 16:11, ас сервисима Кулпинца, успела да се колико-толико врати у овај меч (16:14), затим је својим грешкама поново омогућила Радничком да се одвоји. Био је то и преломни моменат сета, пошто су Крагујевчани до краја били довољно концентрисани и истрајни и са 25:21 стигли су на корак до шампионске круне.

Била је решена чета Алексе Брђовића да посао оконча у четвртом сету и на тај начин обједини освајање Купа и Суперлиге Србије. Наравно, знали су у табору домаћег састава да то неће бити нимало лако, пошто се исто тако Војводина надала позитивном исходу. Иако је Раднички боље отворио овај период, није превише времена требало Жарку Убипарипу и друговима да врате егал, који је био на снази све до резултата 11:11. Ипак, при поменутом резултату, домаћин је ефектним блоковима Гајовића, уз поене Крстића и Нејића, направио серију од 4:1. Покушала је Војводина на све начине да заустави налет ривала, али је мотив Крагујевчана да пред својим навијачима у овом сету окончају сезону успешно био и више него очигледан. А колики је био, говори податак да се Лопар, при вођству његове екипе од 19:15, пожалио на повреду колена, али је стојички остао на терену и ефектним блоком у наредном поену довео до ерупције одушевљења у хали. И у даљем току сета су Крагујевчани наставили са сјајном игром, а песма са трибина за њих је била додатни ветар у леђа, што је била добитна комбинација да, и поред повратка ривала у завршници, са 25:22 прославе шампионску круну, на коју је Крагујевац чекао пуних 15 година.

Милутин Нејић, примач сервиса Радничког доо, проглашен је за најкориснијег играча (МВП) финалне серије плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге.

Најефикаснији у победи вредној шампионске круне били су Милан Крстић и Владимир Гајовић са по 16 освојених поена, Милутин Нејић је уписао 13, а Душан Лопар десет поена. У табору новосадског тима, Жарко Убипарип је бројао 15 поена, Филип Савовски је додао 13, а Вук Кулпинац 12 поена.

Статистику са утакмице можете погледати овде.

Пласман међу четири најбоље екипе изборио је и Железничар

Одбојкашице Црвене звезде пласирале су се у полуфинале Купа Србије. Сјајне изабранице Милана Гршића су, након великог преокрета, најпре надиграле Раднички Бластерс са 3:2 (17:25, 16:25, 26:24, 25:19, 15:11), да би у златном сету још једном изашле као победнице са 15:11.

Црвено-беле у полуфиналу: Звезда засијала у златном сету

Шести викенд такмичења у Банка Поштанска штедионица Суперлиги протекао је према очекивањима. Екипе које су у својим утакмицама важиле за фаворите су махом без проблема успевале да остваре победе, које ће већини њих представљати прави подстрек пред реванш утакмице четвртфинала Купа Србије, које су на програму у уторак и среду.

Преглед 6. кола БПШ Суперлиге: Даме без изненађења

Четврта рунда такмичења у Банка Поштанска штедионица Суперлиги у конкуренцији одбојкаша била је и те како занимљива. Сви љубитељи одбојке су у викенду за нама могли да уживају у фантастичним дуелима на теренима широм Србије, који су утицали на то да табела након 4. кола добије нове обрисе. Дефинитивно је суботњи програм донео највише узбуђења, али су и мечеви одиграни у петак и недељу оправдали сва очекивања.

Преглед 4. кола БПШ Суперлиге: Полако расте неизвесност

Дубочица је, након истинске борбе, драме у пет чинова, успела да сруши фаворизовану Црвену звезду на свом терену. Ипак, детаљ који је многим љубитељима одбојке привукао пажњу јесте да се поред аут линије домаће екипе није налазио Марјан Николић, већ његов први помоћник Милан Ивковић. А онда је, током вечери, извор близак лесковачком клубу потврдио да ће у наставку сезоне то бити уобичајено, јер се Николић сели на Фарска острва, где ће обављати улогу селектора сениорске репрезентације и координатора рада млађих категорија, док ће Ивковић преузети улогу првог тренера Лесковчана.

Драстична промена у Лесковцу: Марјан Николић селектор Фарских острва

Одбојкаши Дубочице из Лесковца забележили су велики тријумф у последњој утакмици 4. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Лесковчани су, на свом терену, поразили Црвену звезду са 3:2, по сетовима 23:25, 25:20, 19:25, 25:22 и 16:14.

Лесковчани прекинули црну серију: Дубочица поразила Звезду након драме

Одбојкашице ТЕНТ-а из Обреновца уписале су победу у 6. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Обреновчанке су славиле над екипом Раднички Бластерс са максималних 3:0, по сетовима 25:13, 25:20, 25:19.

ТЕНТ убедљив против Крсташицa

Пожаревљани нанели први пораз Спартаку, Раднички наставио низ

Одбојкаши Војводине Моцарт тријумфовали су у дербију 4. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Марка Наранчића је вечерас, у Тополи, надиграла Карађорђе са 3:2, по сетовима 25:22, 21:25, 25:22, 19:25 и 15:13.

Војводина се осамила на челу табеле!

Odbojkica prodavnica enter400