Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Шампион преживео Таково!

by Душан Крстић
Hits: 460

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца забележили су победу у 3. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Алексе Брђовића је вечерас, на свом терену, надиграла Таково, након велике борбе, са 3:2, по сетовима 25:20, 25:20, 22:25, 18:25 и 15:12.

Да је Раднички уписао нову победу више није новост. Од старта сезоне су Крагујевчани одиграли седам утакмица и уписали исто толико победа на четири фронта. Ипак, чини се да им је ударнички темпо и велики број утакмица у последњих двадесетак дана, вечерас могао да пресуди. На срећу њихових присталица, шампионски менталитет који поседују одбојкаши актуелног шампиона вечерас је био од пресудног значаја, па је домаћин, и поред огромног притиска ривала, наставио да ниже тријумфе. Наравно, врло лако је могло да се деси да Милановчани наставе са „сечом“ фаворита, пошто су пре нешто више од недељу дана поразили Црвену звезду. Међутим, вечерас им је за тако нешто, и поред великог повратка у меч, недостајало мало среће и истрајности, али је сам резултат и приступ гостију за свако поштовање.

Као што је већ било речи, Раднички је без већих проблема стигао до лепе резултатске залихе од 2:0 у сетовима. Током првог је, до вођства домаћина од 11:10, вођена велика борба, када је Раднички убацио у пету брзину и убрзо повео са 1:0 (25:20). За разлику од минулог, Таково је значајно подигло ниво своје игре током другог сета и већ тада наговестило да може да се носи са фаворизованим ривалом, пошто је средином сета стигло до преокрета и предности од 16:13. Међутим, Раднички је у наставку заиграо својом препознатљивом игром и у даљем току деонице препустио ривалу свега четири поена – 25:20.

Нису Милош Терзић и његови изабраници намеравали да се предају и поред велике залихе ривала, већ су у трећем и четвртом сету још једном доказали да могу да се надмећу и са фаворитима. Рано стечену предност је гост током већег дела треће деонице вешто чувао, а такав приступ убрзо му се и исплатио, пошто је са 25:22 смањио заостатак за ривалом. Већ у наредном сету, Милановчани су искористили потпуни пад ривала. При вођству ривала од 11:10, Таково је, сјајном игром целокупног тима на свим пољима, направило серију од 11:3, коју је убрзо и материјализовало и са 25:18 изборило тај-брејк.

Иако пети сет обично представља праву лутрију у којој оба тима имају прилику да задају последњи ударац, чини се да је искуство Крагујевчана вечерас било од непроцењивог значаја. Након уводних 5:5, повео је Раднички са 8:5 и 13:9, да би са 15:12 решио питање победника и наставио са сјајном серијом победа.

Раднички је до победе предводио искусни Младен Бојовић са 24 поена, док су Иван Ћировић и Давиде Ковач бројали до 15. Код гостију, Луис Алџинон уписао је 28 поена, а Радиша Стевановић 15.

Статистику са утакмице можете погледати овде.

Раднички у следећем колу гостује Нишу, а Таково дочекује Партизан Коптех.

Утакмицама 10. кола и званично је спуштена завеса на 2025. годину, бар када је реч о Банка Поштанска штедионица Суперлиги Србије. Била је ово још једна узбудљива година у домаћем првенству, а потврду тога смо добили и у минулој рунди, која је одиграна средином седмице. Спартак је у дербију кола са Црвеном звездом обезбедио прво место на табели уочи празника, док је Партизан надиграо шампиона Србије, који је мислима био у полуфиналном реваншу Купа Србије. ВГСК је направио најпријатније изненађење савладавши максималним резултатом Војводину Моцарт, другог полуфиналисту Купа, док су Таково и Карађорђе такође уписали убедљиве тријумфе против Дубочице, односно Младог радника. У дербију зачеља, пазовачко Јединство је надиграло Ниш и пред паузу побегло са дна табеле.

Преглед 10. кола БПШ Суперлиге за сениоре: Узбуђења за крај године!

Одбојкашице обреновачког ТЕНТ-а избориле су пласман у финале Купа Србије. Екипа Игора Жакића је вечерас, на свом терену, у реванш утакмици полуфинала надиграла Црвену звезду са 3:0, по сетовима 25:16, 25:22 и 25:10.

ТЕНТ у трећем узастопном финалу Купа Србије!

Велико изненађење направио је и ВГСК, који је поразио Војводину на страни

Одбојкаши Партизана Коптех остварили су велики тријумф у 10. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Бојана Јанића је, у Крагујевцу, надиграла Раднички д.о.о. са 3:2, по сетовима 26:24, 25:22, 24:26, 24:26 и 15:5.

Партизан након трилера срушио шампиона!

Одбојкаши суботичког Спартака забележили су тријумф у 10. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Суботичани су вечерас, у Београду, надиграли Црвену звезду са 3:2, по сетовима 20:25, 27:25, 25:23, 17:25 и 15:9.

Бањица прија Суботичанима: Спартак зимује на челу табеле!

Девета рунда Банка Поштанска штедионица Суперлиге протекла је, махом, у знаку домаћина, пошто је њих пет остварило победе на свом терену. Једино је Црвена звезда била успешна на страни, али у свом граду, пошто је након истинске борбе и узбудљивих пет сетова славила у вечитом дербију. Спартак је наставио са сјајним партијама, па је након пласмана у финале Купа Србије био кобан и по Војводину, док је ВГСК наставио свој победнички низ. Максималним тријумфима, пред својим навијачима, радовали су се крагујевачки Раднички, Таково, али и Млади радник.

Преглед 9. кола БПШ Суперлиге у конкуренцији сениора: Неко држи ритам, неко губи корак

Odbojkica prodavnica enter400