Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Вечити дерби по мери црвено-белих!

by Душан Крстић
Hits: 497

Одбојкаши Црвене звезде тријумфовали су у вечитом дербију у оквиру 9. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Звезда је вечерас, у хали ”Александар Николић” поразила Партизан Коптех, након велике борбе, са 3:2, по сетовима 23:25, 26:24, 21:25, 26:24 и 19:17.

Вечити дерби је оправдао сва очекивања. Била је ово турбулентна седмица за пулене Ивице Јевтића. У среду су црвено-бели одиграли другу полуфиналну утакмицу Купа Србије, у којој су, као што је већ познато, морали да честитају Спартак на проласку у финале, и поред убедљиве игре након три сета регуларног тока меча. Стога је вечити дерби био права прилика за Звезду да се врати на ”победнички колосек”, а у томе је успела. Иако је након прввог и трећег сета деловало да је Партизан за нијансу ближе тријумфа, Звезда се није предавала до самог краја и успела је упише минимални тријумф. Са друге стране, Партизан је наставио са слабијим партијама, пошто је вечерас уписао пети везани пораз, од чега су четири била у првенству.

Иако је у први мах деловало да је Звезда ближа освјању уводне деонице, пошто је заслугама читавог тима, али и грешкама ривала, у завршницу ушла са 20:13, Партизан се није предавао. Сјајном игром на свим пољима, а поготово у елементу блока, црно-бели су најпре ухватили прикључак (20:20), да би у завршници искористили моментум и повели са 1:0 – 25:23.

Велика борба настављена је и у другом сету. Поново је Звезда за нијансу била конкретнија током већег дела периода, али је на крају, за разлику од минулог, успела то да наплати. Иако је Партизан у завршници успео да спаси две сет лопте, Звезда је поеном Алије Бекрића одмах стигла до треће прилике, коју је исти играч искористио и донео свом тиму изједначење – 26:24.

Ипак, то није спутало Партизан да у трећем сету да све од себе како би поново стигао до вођство. А такав приступ је брзо и уродио плодом, пошто црно-бели, средином деонице, успели да сломе отпор ривала и стекну резултатку залиху, коју су у наставку вешто сачували и са 25:21 по други пут уграбили предност.

Јасно је било Ивици Јевтићу и његовим упленима да у четвртом сету морају да пруже своју најбољу игру како ова седмица не би била у поптуности за заборав. Стога су од старта били максимално концентрисани, али је и Партизан желео да оконча започет посао. Поново је све стало у узбудљиву завршницу у којој су црно-бели повели са 23:21. Ипак, предаја није била опција за Звезду која је на крилима Ахмеда Омара успела да преокрене резултат и стигне до прве сет лопте, али је на крају, тек из другог покушаја дошла до зацртаног циља – 26:24.

Читава утакмица стала је у пети, одлучујући сет. Деловало је да је Звезда за нијансу у бољој позицију, пошто је од старта наметнула свој рита и убрзо је стигла до четири прилике за вођство (14:10). Међутим, Партизан је у више наврата вечерас доказао да се никада не предаја, па је поново сјајном игром у одбрани успео да продужи меч (14:14). У наставку је Звезда имала још три прлике за победу, да би на крају, из укупно осмог покушаја, успела да обузда ривала и стигне до тријумфа – 19:17.

Звезду је до победе предводио Ахмед Омар Дејо са 22 поена, док су Алија Бекрић и Милан Крстић бројали до 18. На другој страни, сјајни Бранко Копитић је уписао 34 поена, а испратили су га Игњат Допуђ и Никола Мијаиловић са по 17.

Статистику са утакмице можете погледати овде.

Звезда у наредном колу дочекује суботички Спартак, а Партизан гостује Радничком.

Одбојкаши Такова из Горњег Милановца остварили су велики тријумф на премијери 16. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Милоша Терзића је вечерас, на свом терену, надиграла суботички Спартак, након преокрета, са 3:2, по сетовима 17:25, 25:27, 28:26, 26:24 и 15:7.

Аларм пред финале: Сјајни Милановчани поразили лидера!

Шеснаеста рунда Банка Поштанска штедионица Суперлиге била је на програму током минулог викенда. Као што то обично и бива, неке екипе су, према очекивањима, стизале до победа, док су неке морале добрано да се помуче како би извојевале победе. Дефинитивно је у центру пажње био вечити дерби, у којем се Звезда након маратона реванширала љутом ривалу за пораз у првом делу сезоне, док је ТЕНТ, практично, обесмислио дерби кола. Уб и пазовачко Јединство су лако изашли на крај са ривалима из доњег дома табеле, док је Београд уписао највећи тријумф откако је постао члан највишег ранга такмичења, и то у још једном градском дербију. За крај, узбудљиву одбојкашку представу приредиле су нам Ужичанке и Митровчанке, из које је Јединство након велике борбе изашло као победник.

Преглед 16. кола БПШ Суперлиге за сениорке: Дерби на све стране

Протеклог викенда одигране су све утакмице петнаесте рунде такмичења у Банка Поштанска штедионица Суперлиги, током које смо имали прилику да на теренима широм Србије пратимо и више него занимљиве мечеве. Иако је током овог кола виђено неколико веома узбудљивих мечева, дефинитивно су највеће изненађење направили искусни Пазовчани, који су убедљиво поразили ВГСК. На победничке стазе вратили су се суботички Спартак и крагујевачки Раднички, док су Звезда и Таково након четири одиграна сета били бољи од Дубочице, односно Партизана Коптех. Ипак, најнеизвесније и најузбудљивије било је у Новом Саду, где је Војводина након низа преокрета и дугих пет сетова успела да надигра Вождове из Тополе.

Преглед 15. кола БПШ Суперлиге за сениоре: Повратак на победнички колосек

Одбојкаши Јединства из Старе Пазове остварили су важан тријумф у 15. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Жељка Вукелића је вечерас, на гостујућем терену, поразила ВГСК са максималних 3:0, по сетовима 25:19, 25:18, 25:19.

Искусни Пазовчани енигма за ВГСК

Одбојкашице обреновачког ТЕНТ-а забележиле су тријумф у дербију 16. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Игора Жакића је вечерас, на свом терену, поразила лајковачки Железничар са максималних 3:0, по сетовима 25:16, 25:14 и 25:18.

Обреновчанке преслишале шампиона

Одбојкаши Војводине Моцарт остварили су велики тријумф у дербију 15. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Новосађани су вечерас, на свом терену, надиграли Карађорђе, након истинске борбе, са 3:2, по сетовима 25:20, 18:25, 27:29, 25:19 и 15:10.

Новосађани разоружали Вождове

Одбојкашице Црвене звезде уписале су велики тријумф у 16. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Изабранице Данила Стокуће су вечерас, на свом терену, у „вечитом дербију“ надиграле Партизан ЦБС са 3:2, по сетовима 25:19, 18:25, 19:25, 25:18 и 15:13.

Звезда поново влада Београдом

Odbojkica prodavnica enter400