резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије
Шампион се реванширао Пожаревљанима
- by Душан Крстић
-
Hits: 177
Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца остварили су тријумф у 13. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Актуелни шампион Србије је вечерас, на свом терену, надиграо Млади радник после велике борбе са 3:2, по сетовима 25:21, 25:20, 22:25, 22:25 и 15:12.
Када се екипе састају у оквиру једног турнира, што самим тим значи и у кратком временском периоду, често се може чути она флоскула да један тим не може да победи два пута заредом. У тако нешто смо имали прилику да се уверимо вечерас, пошто је Раднички након пет узбудљивих сетова успео да се реваншира Младом раднику. Подсећања ради, пре само три дана, ове две екипе одиграле су заосталу утакмицу 2. кола шампионата у којој су, на изненађење многих, Пожаревљани успели да поразе шампиона Србије и додатно га удаље од челне позиције. Вечерас је, и поред резултатског повратка Младог радника у меч, Раднички успео да избегне исти сценарио и у петом сету је био на висини задатка за важан тријумф пред наставак лигашког дела првенства.
Деловало је након прва два сета да је Раднички на добром путу да без већих проблема узврати ударац и потврди да је у среду само имао лош дан. Иако је Млади радник, заслугама читаве екипе, а понајвише тандема Шаровић – Крос, средином сета имао предност од 14:9, Раднички није намеравао да се преда. Полако, али сигурно, је крагујевачки тим, на погон Бојовића и Ћировића, најпре истопио предност ривала, а убрзо стигао до преокрета, да би недуго затим и повео са 1:0 (25:21). Све до средине другог сета на снази је била права резултатска клацкалица, пошто су се обе екипе периодично смењивале у вођству, да би при резултату 14:13, у корист гостију, Гајовић био и те како расположен у одбрани, а саиграчи га испратили у нападу, што је резултирало преокретом (20:16). До краја је изостала било каква неизвесност, а тачку на сет ставио је Душан Лопар са три блока у последња четири поена – 25:20.
Иако су многи помислили да је Раднички на корак од тријумфа, Млади радник је имао другачије планове. Деловало је да је домаћин на добром путу да у трећем сету заврши започет посао, пошто је након нове велике борбе током целокупног сета у завршницу ушао са вођством од 20:17. Међутим, тада је Млади радник кренуо на све или ништа, па је одличном игром у одбрани, за шта је било заслужно више играча, стигао до изједначења, да би у наставку на сцену ступио Крос и вратио свој тим у живот (22:25). Увидели су тада Пожаревљани да у наставку и те како могу да угрозе ривала, као што је то случај био и неколико дана раније, па су од старта четвртог сета били максимално агресивни. Иако је у први мах Раднички успео да одоли почетном јуришу и средином сета накратко наметне своју игру, пулени Владана Аврамовића били су истрајни до самог краја, па су поново, понајвише заслугама Кроса, уз подршку Пантића, успели да сломе отпор ривала и изборе тај-брејк – 22:25.
Иако је у последњих неколико месеци кубурио са повредом, одлучио је Брђовић да од старта петог сета на терен пошаље Милутина Нејића, што је само утицало на самопоуздање читаве екипе. Раднички није часио часа, пошто је одличном игром читавог тима на свим пољима најпре повео са 6:2. Испоставио се овај почетни налет ривала као кључан моменат који је утицао на крајњи исход утакмице, пошто је, и поред свих покушаја ривала, Раднички вешто чувао стечену предност. Тако су Брђовићеви пулени, након већ поменутих 6:2, повели са 9:5 и 13:9, да би убрзо са 15:12 могли да прославе тријумф.
Младен Бојовић био је најрасположенији у тријумфу свог тима са 23 поена, Душан Лопар бројао је до 16, а Иван Ћировић до 15 поена. На другој страни највише се истакао Џером Крос са сјајних 38 поена, док је Алекса Шаровић имао учинак од 15.
Статистику са утакмице можете погледати овде.
Раднички у наредном колу гостује Такову, а Млади радник дочекује Партизан Коптех.
У другом мечу данашњег програма, тријумфу су се у Лесковцу радовали одбојкаши Карађорђа. Иако је пре меча важио за апсолутног фаворита, тим Невена Мајстровића морао је добрано да се озноји како би стигао до победе против Дубочице, која се у последње време суочава са турбуленцијама како на терену, тако и ван њега. Након првог сета деловало је да ће Вождови рутински завршити започет посао, али су Лесковчани одличном игром у другом наговестили да то неће бити случај, пошто су успели да се резултатски врате у меч. Међутим, у даљем току сусрета од непроцењивог значаја за госте било је њихово искуство, па је Карађорђе успео да сломи отпор ривала и заустави све његове налете и недуго затим приведе утакмицу крају након четири одиграна сета – 3:1 (25:17, 21:25, 25:15, 25:22).

