Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

ВГСК се не шали: Лидер пао у Великом Градишту

by Душан Крстић
Hits: 2649

Одбојкаши ВГСК-а остварили су велики тријумф у 14. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Милана Ђуричића је вечерас, на свом терену, надиграла лидера првенства, суботички Спартак, са 3:1, по сетовима 29:31, 25:19, 25:21 и 25:20.

Након осам везаних победа, лидер првенства осетио је горак укус пораза. И то против екипе која је права сензација овогодишњег суперлигашког каравана. Иако је пре почетка меча било јасно да Суботичане чека веома тежак посао у Великом Градишту, они су и поред тога важили за фаворита. Ипак, екипа Милана Ђуричића је у више наврата ове сезоне доказала да зна како се побеђују екипе којима одбојкашка јавност даје предност, а то је доказала и вечерас. Током целокупног меча, ВГСК је био максимално концентрисан и истрајан, а такав приступ је на крају уродио плодом и донео домаћину овог сусрета осми тријумф у последњих девет утакмица, а све то након пет везаних пораза на почетку актуелне сезоне за новог суперлигаша.

Када је реч о Спартаку, ово није било вече у којем је екипа Александра Митровића пружила ниво игре који ју је красио током већег дела сезоне. Ипак, можда овакав резултат може да има позитивне аспекте по екипу са севера Војводине. Спартак ускоро очекује најзначајнија утакмица у досадашњем току сезоне, финале Купа Србије, па ће овај пораз свакако бити неки вид отрежњења за актуелног лидера. Добра ствар по вечерашње госте је и та што су успели да направе залиху на табели, па ће и после вечерашњег пораза остати лидери шампионата.

Када је реч о самом мечу, већ у првом сету смо на делу имали прилику да видимо шта значи борба за сваку лопту и сваки поен. Права резултатска клацкалица обележила је уводну деоницу, у којој је пред сам финиш деловало да је ВГСК ближи освајању исте. Иако су у први мах прокоцкали предност од 23:20, први су изабраници Милана Ђуричића стигли до сет лопте, али ни та, као ни наредних пет прилика за вођство, нису биле довољне, пошто је Спартак све време мирне главе чекао своју прилику. И дочекао ју је при резултату 29:29, када је најпре ас сервисом, а потом и поеном из напада Зиобровског, стигао до преокрета и вођства од 1:0.

Иако би многе екипе пале након оваквог расплета догађаја, то вечерас није био случај са домаћином. Штавише, ВГСК је од другог сета наставио са веома зрелом игром и почео је да задаје озбиљне проблеме ривалу. Без већих проблема су Ђуричићеви пулени од старта другог сета наметнули свој ритам и убрзо стигли до поравнања резултата (25:19), да би у трећој деоници одбили све покушаје ривала у завршници и стигли до великог преокрета – 25:21.

Било је тада јасно Александру Митровићу и његовим пуленима да им се смеши пораз уколико одмах не подигну ниво своје игре. И приметно је било да ће у наставку дати свој максимум како би се резултатски вратили у меч, али то није занимало домаћина. Штавише, ВГСК је наставио са убедљивом игром и у четвртој деоници, па је након уводних 9:4, повео са 13:8 и 19:14, да би са 25:20 стигао до велике, али и заслужене победе.

Најефикаснији у победи свог тима био је Бранислав Грковић са 24 поена, пратио га је Саша Поповић са 20, као и Немања Стевановић са 13 поена. У гостујућем табору, највише се истакао Јакуб Зиобровски са 27 поена, а пратио га је Лео Флауердеј са 14 поена.

Статистику са утакмице можете погледати овде.

ВГСК у наредном колу дочекује пазовачко Јединство, док ће Спартак угостити Млади радник.

У оквиру данашњег програма одигране су још две утакмице. Војводина је, према очекивањима, била и више него убедљива у Лесковцу и савладала Дубочицу, док је прилику да прослави максимални тријумф имао и Млади радник, који је након три сета био бољи од Партизана Коптех.

Клубови широм Србије увелико су започели припреме за наредну сезону у Банка Поштанска штедионица Суперлиги. И пре него што се званично спустила завеса на сезону, управе суперлигаша започеле су процес стварања тимова за нову кампању, са жељом да је дочекају што спремније и конкурентније.

ЛИГА ТРАНСФЕР ПИЈАЦА: Тржиште се већ усијало

Када дође тренутак да се озваничи крај сезоне, пажња је најчешће усмерена на екипе које су оставиле најјачи утисак и попеле се на победничко постоље. Тако је било и ове године у Банка Поштанска штедионица Суперлиги, где су обреновачки ТЕНТ и крагујевачки Раднички доо потврдили да су тренутно најбоље екипе у земљи. Ипак, током читаве сезоне, како у најелитнијем рангу, тако и у оном за једну лествицу ниже, све екипе су из недеље у недељу улагале велики труд како би на крају оствариле што бољи резултат. Некима је то пошло за руком, док су поједини остали без жељеног исхода.

Од елите до нижих рангова: Пресек сезоне у српској одбојци

Након три веома успешне сезоне, актуелни шампион Србије ће у нову сезону ући са новим лицем на клупи. Игор Жакић од наредне суперлигашке кампање више неће бити шеф стручног штаба обреновачке екипе, након истека важећег уговора.

Шампион се растао са стратегом: Жакић напустио ТЕНТ

Ни недељу дана није прошло од тренутка када је спуштена завеса на сада већ прошлу сезону у Банка Поштанска штедионица Суперлиги, а поједини суперлигаши већ су окренули нова поглавља. Као што је већ познато, чак три клуба ће у наредној сезони имати ново лице поред аут-линије, са задатком да негде настави започето, а негде направи искорак.

Тектонске промене: Три суперлигаша остала без кормилара

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца одбранили су титулу шампиона Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Алексе Брђовића је вечерас, у Крагујевцу, у трећем мечу финала плеј-офа, надиграла новосадску Војводину Моцарт са 3:0, по сетовима 25:22, 25:23 и 25:18.

Без промене на врху: Раднички суверено господари Србијом!

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца стигли су до другог тријумфа у финалној серији плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Алексе Брђовића је вечерас, у Новом Саду, надиграла Војводину Моцарт након преокрета са 3:1, по сетовима 21:25, 25:16, 25:17 и 25:23.

Меч лопта у Крагујевцу: Раднички на корак до нове титуле!

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца остварили су тријумф у првој утакмици финала плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Крагујевчани су вечерас, на свом терену, надиграли Војводину Моцарт са 3:1, по сетовима 25:21, 24:26, 25:21 и 25:16.

Шампион повео у финалној серији!

Odbojkica prodavnica enter400