Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Раднички „шампион” лигашког дела првенства!

by Душан Крстић
Hits: 780

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца остварили су велики тријумф у дербију последњег, 22. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Крагујевчани су данас, на свом терену, надиграли суботички Спартак са 3:1, по сетовима 25:21, 20:25, 33:31 и 25:20.

Боље није могло! Последњи дан лигашког дела првенства са собом је носио и утакмицу одлуке о томе која екипа ће са прве позиције дочекати разигравање. А то ће ове сезоне бити актуелни шампион Србије, крагујевачки Раднички. У дуелу са досадашњим лидером шампионата, екипом Спартака, Крагујевчани су имали и те како мотива да изађу као победници. Превасходно због пораза у финалу Купа Србије које је одиграно пре нешто више од месец дана у Суботици, али и због сигурне предности домаћег терена уколико Раднички догура до финала. Са друге стране, Суботичани нису успели да задрже чеону позицију, коју су уграбили још током првог дела сезоне. Вешто су је чували готово до самог краја, уз кратак продор и боравак Звезде на врху, али је Раднички све време вребао и искористио зицер који му се указао. Ипак, чињеница је да ће чета Александра Митровића са идентичним амбицијама као и досад дочекати одлучујући део шампионата.

И Крагујевчани и Суботичани ће морати још мало да се стрпе како би сазнали ко ће им бити ривал на првом кораку разигравања. Као што је било речи, Раднички ће са прве позиције играти против осмопласиране екипе и биће домаћин у првом мечу, док Спартак на крају може да буде или други или трећи на табели, али ће такође имати предност домаћег терена у четвртфиналу плеј-офа. Ипак, све ће бити познато након последња два дуела 22. кола у којима се састају Војводина и Млади радник, односно Црвена звезда и ВГСК.

Када је реч о самој утакмици, дефинитивно је трећи сет одредио судбину данашњих ривала. Раднички је већ на старту првог сета стигао до неколико поена предности, коју је вешто чувао и без већих проблема стигао до почетног вођства (25:21). Ипак, одговор Суботичана био је експресан, пошто је на готово па идентичан начин стигао до изједначења – 25:20.

А онда се борба додатно распламсала у трећој деоници. Свестан је био Спартак да би му освајање овог периода било сасвим довољно за задржавање лидерске позиције, док је Крагујевчанима само улогу играла максимална победа или победа са једним изгубљеним сетом. Права резултатска клацкалица обележила је овај део игре, али је све решено тек након узбудљиве и дубоке резултатске завршнице. Са једне стране, Спартак је углавном преко Зиобровског тражио своје шансе, али је и остатак екипе био на високом нивоу, док је Раднички наде полагао у тандем Бојовић – Нејић. На крају, после низа прилика, домаћин је за нијансу био концентрисанији, пошто је најпре спасао три сет лопте ривала, да би искористио шесту прилику која му се указала и по други пут повео на мечу – 33:31.

У четвртом, а испоставиће се и последњем сету, Раднички је искористио како ментални, тако и физички пад ривала и без већих проблема привео утакмицу крају. Након уводних 9:9, повео је актуелни шампион са 14:11 и 19:14, да би са 25:20 могао да прослави тријумф вредан лидерске позиције на табели.

Крагујевчане је до тријумфа предводио Милутин Нејић са 25 поена, а пратио га је Младен Бојовић са 20 и Иван Ћировић са 12 поена. Код гостију су се највише истакли Јакуб Зиобровски и Лео Флауердеј са по 14 освојених поена, док је Лазар Стевић бројао до девет.

Статистику са утакмице можете погледати овде.

Прве утакмице четвртфинала плеј-офа на програму су 9. априла, док су реванши заказани за 13. април. Евентуалне мајсторице одиграће се три дана касније.

Када дође тренутак да се озваничи крај сезоне, пажња је најчешће усмерена на екипе које су оставиле најјачи утисак и попеле се на победничко постоље. Тако је било и ове године у Банка Поштанска штедионица Суперлиги, где су обреновачки ТЕНТ и крагујевачки Раднички доо потврдили да су тренутно најбоље екипе у земљи. Ипак, током читаве сезоне, како у најелитнијем рангу, тако и у оном за једну лествицу ниже, све екипе су из недеље у недељу улагале велики труд како би на крају оствариле што бољи резултат. Некима је то пошло за руком, док су поједини остали без жељеног исхода.

Од елите до нижих рангова: Пресек сезоне у српској одбојци

Након три веома успешне сезоне, актуелни шампион Србије ће у нову сезону ући са новим лицем на клупи. Игор Жакић од наредне суперлигашке кампање више неће бити шеф стручног штаба обреновачке екипе, након истека важећег уговора.

Шампион се растао са стратегом: Жакић напустио ТЕНТ

Ни недељу дана није прошло од тренутка када је спуштена завеса на сада већ прошлу сезону у Банка Поштанска штедионица Суперлиги, а поједини суперлигаши већ су окренули нова поглавља. Као што је већ познато, чак три клуба ће у наредној сезони имати ново лице поред аут-линије, са задатком да негде настави започето, а негде направи искорак.

Тектонске промене: Три суперлигаша остала без кормилара

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца одбранили су титулу шампиона Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Алексе Брђовића је вечерас, у Крагујевцу, у трећем мечу финала плеј-офа, надиграла новосадску Војводину Моцарт са 3:0, по сетовима 25:22, 25:23 и 25:18.

Без промене на врху: Раднички суверено господари Србијом!

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца стигли су до другог тријумфа у финалној серији плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Алексе Брђовића је вечерас, у Новом Саду, надиграла Војводину Моцарт након преокрета са 3:1, по сетовима 21:25, 25:16, 25:17 и 25:23.

Меч лопта у Крагујевцу: Раднички на корак до нове титуле!

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца остварили су тријумф у првој утакмици финала плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Крагујевчани су вечерас, на свом терену, надиграли Војводину Моцарт са 3:1, по сетовима 25:21, 24:26, 25:21 и 25:16.

Шампион повео у финалној серији!

Што је било далеко, дошло је веома близу. Пред нама је финална овосезонска представа када је у питању домаће мушко првенство, а сигуран сам да је мало ко могао да погоди да ће се у финалу наћи крагујевачки Раднички и новосадска Војводина. Ипак, имаћемо репризу финала од прошле сезоне, а није много тога указивало на такав епилог. Остаје само да видимо у колико чинова врхунске одбојкашке представе ћемо уживати?

Осврт на финале: Да ли се историја понавља?

Odbojkica prodavnica enter400