Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Војводина надиграла Суботичане за повратак на победнички колосек

by adminliga
Hits: 2666

Одбојкаши Војводине НС семе вратили су се на победнички колосек у 4. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Новосађани су вечерас, после два узастопна пораза у првенству, савладали Спартак у Суботици са 3:1, по сетовима 25:20, 25:21, 20:25 и 25:20, после 101 минута игре.

Спартак је меч отворио серијом од 3:0, али је екипа из Новог Сада одговорила са девет везаних поена. Ова предност била је актуелна у већини уводног сета, чак је Војводина у једном тренутку била на осам поена разлике, што јој је омогућило да поведе са 1:0.

За разлику од првог, Новосађани су боље отворили други сет и повели су 5:2. Ипак, екипа из Суботице је врло брзо дошла до изједначења, после чега је и преузела вођство (14:11). Таман када се домаћи тим вратио у меч, актуелни шампион првенства је агресивном игром у нападу везао осам поена, преузео је поново предност, коју није испуштао до краја овог дела игре. Врло брзо је на семафору било 2:0 у корист Војводине.

Трећи сет био је исти као други, али су улоге овога пута биле замењене. Обе екипе смењивале су се у вођству и тако је било све до резултата 16:16, после чега се играло поен за поен. Међутим, Спартак је у завршници смогао снаге, освојио је овај сет и резултатски се вратио у меч.

Иако се очекивало да ће се борба распламсати у четвртом делу игре, испоставило се да је на терену постојала само једна екипа. Изабраници Слободана Бошкана су од почетка до краја овог сета били у предности. Водили су са 7:2, па са 13:11 и 19:15, да би са 25:20 освојили четврти период и остварили другу победу у сезони.

SpartakVojvodina01

Слободан Бошкан, први тренер Војводине, задовољан је игром своје екипе у овом мечу: „Пре свега, честитам мом тиму на победи. Мислим да смо одиграли једну добру, али и тешку утакмицу. И када је губила и када је водила, екипа је показала карактер током читавог меча и задовољан сам како су одиграли. Честитао бих екипи Спартака на сјајном мечу. Они су екипа која је добро организована у елементима одбране, као и у блок игри у пољу. Сада се окрећемо новој утакмици са данашњим ривалом која нас очекује у четвртфиналу Купа Србије“ – рекао је Бошкан.

Либеро Војводине Стефан Негић, дао је свој коментар на данашњу утакмицу: „Контролисали смо игру у већини меча. У прва два сета смо имали благи пад на крају, али смо раније дошли до резултатске разлике која нам је омогућила да освојимо та два периода. У трећем сету смо направили грешке, које нисмо смели да направимо и Спартак је то искористио. У четвртом сету смо лепо играли од почетка и успели смо касније и да га освојимо“ – истакао је Негић.

Тренер Спартака, Ивица Јевтић, свестан је да је Војводина боља екипа: „Честитам екипи Војводине на заслуженој победи. Од самог почетка су показали мало више енергије и мало више хтења и врло лако су дошли до 2:0. Знали смо шта нас очекује и знали смо да су рањени али, како се каже, рањени лав је најопаснији. У трећем сету смо дошли до наше игре за шта је заслужна и публика, која је дошла да нас подржи. Честитао бих и мојим момцима који су показали да могу да се носе са шампионом и са екипом која претендује да освоји све трофеје у овој сезони“ – закључио је Јевтић.

(Насловна фотографија: Дејан Вуковић, видео материјал: YU Eco TV)

Годинама су у Крагујевцу са великим нестрпљењем чекали дан када ће се одбојкаши вратити на стазе старе славе и у витрине клуба одложити барем један пехар. Ни на почетку ове сезоне нико није са сигурношћу могао да каже да ће баш 2025. година остати уписана златним словима у историји одбојкашке секције СПД Раднички. Ипак, неколико ентузијаста је из утакмице у утакмицу сигурним кораком оповргло све сумње и на крају урадило нешто што ниједна генерација до сада није.

Душан Лопар Тихи јунак великог подвига Крагујевчана!

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца нови су шампиони Србије! Екипа Алексе Брђовића је вечерас, у ”МТС хали Језеро”, у петој, одлучујућој утакмици финала плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге, поразила новосадску Војводину Моцарт са 3:1, по сетовима 21:25, 25:20, 25:21 и 25:22.

Крагујевац слави дуплу круну: Раднички након 15 година шампион Србије!

Одбојкашице Железничара из Лајковца нове су шампионке Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Лајковчанке су вечерас, на свом терену, у петом мечу финалне плеј-оф серије, надиграле Уб са максималних 3:0, по сетовима 25:15, 28:26 и 25:16.

Златни Ћира стигао до трона: Железничар је нови шампион Србије!

Одбојкаши Војводине Моцарт остварили су велики тријумф и на тај начин изборили пету, одлучујућу утакмицу финалне серије Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Новосађани су вечерас, на свом терену, у четвртом мечу, надиграли Раднички доо из Крагујевца са 3:1, по сетовима 22:25, 34:32, 25:22 и 25:15.

Мајсторица одлучује о шампиону: Војводина још једном боља од Крагујевчана!

Одбојкашице Београда избориле су пласман у Банка Поштанска штедионица Суперлигу за наредну сезону. Екипа Дејана Крповића је вечерас, на свом терену, у другој утакмици плеј-аута, надиграла Инђију са 3:1, по сетовима 25:21, 27:29, 25:12 и 25:22.

Београд наредне сезоне у Суперлиги!

Одбојкаши Јединства из Старе Пазове играће и наредне сезоне у Банка Поштанска штедионица Суперлиги. Пазовчани су вечерас, као гости, у другој утакмици плеј-аута надиграли Нови Сад Манекс са максималних 3:0, по сетовима 25:17, 25:10 и 25:18.

Пазовчани изборили опстанак у Суперлиги!

Одбојкашице Уба оствариле су велику победу и избориле пету утакмицу финалне серије плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Убљанке су вечерас, на свом терену, пред великим бројем домаћих навијача, надиграле лајковачки Железничар са максималних 3:0, по сетовима 25:22, 25:16 и 25:23.

Славље али без конфета: Сјајне Убљанке избориле мајсторицу!

Odbojkica prodavnica enter400