Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Партизан сигуран у одложеној утакмици

by Душан Крстић
Hits: 1703

Одбојкаши Партизана Ефбет забележили су максималан тријумф у одложеној утакмици 9. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Црно-бели су вечерас, као домаћини, надиграли суботички Спартак са 3:0, по сетовима 25:15, 25:18 и 25:19.

У дуелу екипа које предводе помоћни тренери мушке сениорске репрезентације Србије, Партизан је искористио умор ривала и стигао до максималне победе.

За нијансу је Спартак боље ушао у овај дуел и на старту је одличном игром у нападу повео са 4:1 и 6:4. Пробудио се Партизан у тим тренуцима и убрзо је на семафору резултат био изједначен (8:8). Наставили су изабраници Бојана Јанића у истом ритму и у даљем току овог сета и повели су са 13:11. Очекивало се да ће Спартак тада подићи ниво своје игре и да ће на све начине покушати да поново врати егал, али је уследела серија домаћина од 7:0, која је била пресудна. До краја гости нису могли да парирају расположеним црно-белима, и Партизан је са 25:15, повео са 1:0.

Одлична игра у претходном сету мотивисала је актуелног освајача Купа Србије да агресивно уђе у други. Међутим, Спартак је, и поред мале предности ривала, све време био за петама Партизану. Таква ситуација на терену виђена је до пред сам крај сета (18:17), када је чета Бојана Јанића направила нову серију, овог пута од 7:1, и на тај начин дуплирала своје вођство.

У трећем, а испоставиће се нешто касније и последњем сету, Београђани су још једном били успешни. Све до средине периода виђена је права резултатска клацкалица, пошто се предност константно смењивала. При резултату 16:15, у корист домаће екипе, Партизан, као што је то био случај у претходним сетовима, поново прави велику серију и стиже надомак победе (22:16). Иако се изабраници Ивице Јевтића нису предавали све до самог краја, предност црно-белих је просто била недостижна и Партизан је са 25:19, уписао нова три бода на табели.

Новица Бјелица, блокер Партизана, каже да се његова екипа доста помучила у овом мечу.

„Можда по резултату изгледа да смо остварили лаку победу, али није било тако. Спартак је једна екипа са чудном енергијом и због тога смо морали доста да се помучимо. Ова утакмица ни за њих ни за нас није дошла у најидеалнијем моменту и због тога нам ова победа још више значи. Сада се окрећемо следећим обавезама у првенству“, рекао је Бјелица.

Најрасположенији у победи своје екипе био је Милија Мрдак са 18 поена, док се код гостију истакао Ахмед Омар са 11.

Статистику са утакмице можете погледати овде.

Партизан у регуларном, 14. колу, дочекује Карађорђе, док Спартак гостује Младом раднику.

Одбојкаши Такова из Горњег Милановца остварили су велики тријумф на премијери 16. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Милоша Терзића је вечерас, на свом терену, надиграла суботички Спартак, након преокрета, са 3:2, по сетовима 17:25, 25:27, 28:26, 26:24 и 15:7.

Аларм пред финале: Сјајни Милановчани поразили лидера!

Шеснаеста рунда Банка Поштанска штедионица Суперлиге била је на програму током минулог викенда. Као што то обично и бива, неке екипе су, према очекивањима, стизале до победа, док су неке морале добрано да се помуче како би извојевале победе. Дефинитивно је у центру пажње био вечити дерби, у којем се Звезда након маратона реванширала љутом ривалу за пораз у првом делу сезоне, док је ТЕНТ, практично, обесмислио дерби кола. Уб и пазовачко Јединство су лако изашли на крај са ривалима из доњег дома табеле, док је Београд уписао највећи тријумф откако је постао члан највишег ранга такмичења, и то у још једном градском дербију. За крај, узбудљиву одбојкашку представу приредиле су нам Ужичанке и Митровчанке, из које је Јединство након велике борбе изашло као победник.

Преглед 16. кола БПШ Суперлиге за сениорке: Дерби на све стране

Протеклог викенда одигране су све утакмице петнаесте рунде такмичења у Банка Поштанска штедионица Суперлиги, током које смо имали прилику да на теренима широм Србије пратимо и више него занимљиве мечеве. Иако је током овог кола виђено неколико веома узбудљивих мечева, дефинитивно су највеће изненађење направили искусни Пазовчани, који су убедљиво поразили ВГСК. На победничке стазе вратили су се суботички Спартак и крагујевачки Раднички, док су Звезда и Таково након четири одиграна сета били бољи од Дубочице, односно Партизана Коптех. Ипак, најнеизвесније и најузбудљивије било је у Новом Саду, где је Војводина након низа преокрета и дугих пет сетова успела да надигра Вождове из Тополе.

Преглед 15. кола БПШ Суперлиге за сениоре: Повратак на победнички колосек

Одбојкаши Јединства из Старе Пазове остварили су важан тријумф у 15. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Жељка Вукелића је вечерас, на гостујућем терену, поразила ВГСК са максималних 3:0, по сетовима 25:19, 25:18, 25:19.

Искусни Пазовчани енигма за ВГСК

Одбојкашице обреновачког ТЕНТ-а забележиле су тријумф у дербију 16. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Игора Жакића је вечерас, на свом терену, поразила лајковачки Железничар са максималних 3:0, по сетовима 25:16, 25:14 и 25:18.

Обреновчанке преслишале шампиона

Одбојкаши Војводине Моцарт остварили су велики тријумф у дербију 15. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Новосађани су вечерас, на свом терену, надиграли Карађорђе, након истинске борбе, са 3:2, по сетовима 25:20, 18:25, 27:29, 25:19 и 15:10.

Новосађани разоружали Вождове

Одбојкашице Црвене звезде уписале су велики тријумф у 16. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Изабранице Данила Стокуће су вечерас, на свом терену, у „вечитом дербију“ надиграле Партизан ЦБС са 3:2, по сетовима 25:19, 18:25, 19:25, 25:18 и 15:13.

Звезда поново влада Београдом

Odbojkica prodavnica enter400