Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Партизан прејак за шампиона

by Душан Крстић
Hits: 1505

Одбојкаши Партизана Ефбет остварили су победу у дербију 21. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Црно-бели су данас, код куће, поразили Војводину са максималних 3:0, по сетовима 25:18, 25:21 и 25:19.

Иако су обе екипе пред почетак сусрета имале кадровских проблема, Партизан је у репризи финала Купа Србије у потпуности надиграо ривала.

Више него доминантни били су пулени Бојана Јанића током целокупног првог сета, пошто су од првог до последњег поена диктирали темпо. На одличан старт Партизана највише су утицаја имали ас сервиси Алексе Батака, који је својој екипи омогућио да поведе са 7:3. Иако је била рана фаза уводног дела, испоставило се нешто касније да је била и пресудна. Средином сета, црно-бели су одузели гас, што је Војводина знала да искористи и приђе на само два поена разлике (14:12). Међутим, упалило је то аларм у домаћем табору, што се одмах одразило и на игру. Партизан је у тим тренуцима блоковима Јанковића и Тадића, уз поене Грувеуса, направио серију од 8:1, и дилема око победника првог сета практично је била решена (22:13). Успели су Новосађани да смање заостатак за ривалом у наредних неколико поена, али је то само била утеха и Партизан је са 25:18, повео са 1:0.

Готово идентична слика виђена је на почетку другог дела игре. Освајачи Купа Србије су одмах уграбили лепу резултатску залиху (11:6). Ипак, шампион Србије се брзо стабилизовао и није себи дозволио сценарио из минуле деонице. Црно-бели су у тим тренуцима почели да греше, много више у односу на претходни ток меча, што је тиму Слободана Бошкана омогућило да приђе на само поен заостатка (12:11). Наставак овог сета био је у знаку игре поен за поен, али је убрзо на сцену ступио блокер Партизана Душан Петровић, који је блоком, али и поеном из напада, донео олакшање свом тиму. Иако је Војводина у завршници покушала да се резултатски врати у овај сет, Партизан је само привео посао крају и са 25:21, стигао је до велике предности.  

У трећем сету је на терену практично постојала само једна екипа. Дешавања из претходна два периода у потпуности су деморалисала госте, који нису могли да пронађу своју препознатљиву игру. Партизан је знао како да искористи ту бољку ривала и по рецепту из прва два сета, повео је на почетку са 9:3.  Нису се ту зауставили Јанићеви изабраници и одржавали су ту разлику и у наставку. Како се утакмица ближила крају, тако су домаћи одбојкаши играли све растерећеније и са 25:19, оверили су максималнму победу.  

Бојан Јанић, стратег Партизана, каже да је његова екипа играла колико је било потребно.

„Пре свега бих пожелео Максиму Буцуљевићу што бржи опоравак. Једна бизарна повреда и стварно нико од нас то не жели ни свом, ни туђем играчу. Војводина очигледно има проблема. Вечерас је играо веома млад дизач и честитам му како се борио. Ми смо одрадили посао, колико је било потребно. Трудили смо се да што мање грешимо, што није успевало увек, али је на крају ово била једна добра утакмица за нас“, рекао је Јанић.

Најефикаснији у победи своје екипе био је Лука Тадић са 13 поена, док се код гостију истакао Ландри Кавого са 7.

Статистику са утакмице можете погледати овде.

Партизан ће у последњем колу лигашког дела сезоне укрстити копља са вечитим ривалом Црвеном звездом, док ће Војводина дочекати Карађорђе.

Клубови широм Србије увелико су започели припреме за наредну сезону у Банка Поштанска штедионица Суперлиги. И пре него што се званично спустила завеса на сезону, управе суперлигаша започеле су процес стварања тимова за нову кампању, са жељом да је дочекају што спремније и конкурентније.

ЛИГА ТРАНСФЕР ПИЈАЦА: Тржиште се већ усијало

Када дође тренутак да се озваничи крај сезоне, пажња је најчешће усмерена на екипе које су оставиле најјачи утисак и попеле се на победничко постоље. Тако је било и ове године у Банка Поштанска штедионица Суперлиги, где су обреновачки ТЕНТ и крагујевачки Раднички доо потврдили да су тренутно најбоље екипе у земљи. Ипак, током читаве сезоне, како у најелитнијем рангу, тако и у оном за једну лествицу ниже, све екипе су из недеље у недељу улагале велики труд како би на крају оствариле што бољи резултат. Некима је то пошло за руком, док су поједини остали без жељеног исхода.

Од елите до нижих рангова: Пресек сезоне у српској одбојци

Након три веома успешне сезоне, актуелни шампион Србије ће у нову сезону ући са новим лицем на клупи. Игор Жакић од наредне суперлигашке кампање више неће бити шеф стручног штаба обреновачке екипе, након истека важећег уговора.

Шампион се растао са стратегом: Жакић напустио ТЕНТ

Ни недељу дана није прошло од тренутка када је спуштена завеса на сада већ прошлу сезону у Банка Поштанска штедионица Суперлиги, а поједини суперлигаши већ су окренули нова поглавља. Као што је већ познато, чак три клуба ће у наредној сезони имати ново лице поред аут-линије, са задатком да негде настави започето, а негде направи искорак.

Тектонске промене: Три суперлигаша остала без кормилара

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца одбранили су титулу шампиона Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Алексе Брђовића је вечерас, у Крагујевцу, у трећем мечу финала плеј-офа, надиграла новосадску Војводину Моцарт са 3:0, по сетовима 25:22, 25:23 и 25:18.

Без промене на врху: Раднички суверено господари Србијом!

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца стигли су до другог тријумфа у финалној серији плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Алексе Брђовића је вечерас, у Новом Саду, надиграла Војводину Моцарт након преокрета са 3:1, по сетовима 21:25, 25:16, 25:17 и 25:23.

Меч лопта у Крагујевцу: Раднички на корак до нове титуле!

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца остварили су тријумф у првој утакмици финала плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Крагујевчани су вечерас, на свом терену, надиграли Војводину Моцарт са 3:1, по сетовима 25:21, 24:26, 25:21 и 25:16.

Шампион повео у финалној серији!

Odbojkica prodavnica enter400