Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Партизан на корак од трипле круне

by adminliga
Hits: 1355
Одбојкаши Партизана Ефбет повели су са 2:0 у финалној серији плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Црно-бели су вечерас, у СЦ "Мастер", још једном савладали екипу Војводине са 3:1, по сетовима 25:18, 17:25, 25:16 и 25:20.
 
Београђани су потврдили брејк који су направили пре три дана и већ у уторак ће имати прву прилику да освоје триплу круну. 
 
Предводио је Милија Мрдак Партизан до победе са 20 поена, а пратио га је Данијел Грувеус са 18. У противничкој екипи највише су се истакли Радослав Парапунов са 14 и Петар Крсмановић са 12 поена. 
 

Као што се и очекивало, обе екипе ушле су максимално у овај дуел. Изједначена игра се водила, али су изабраници Бојана Јанића сјајном блок игром, а још бољим сервисима стекли предност. Покушавао је стратег Војводине, Слободан Бошкан, изменама да дође до добитне комбинације, али концентрисани су били црно-бели до саме завршнице. Дошли су до великих седам сет лопти, а затим је искусни Новица Бјелица поеном из напада ставио тачку на први период игре. -25:18

Још једном смо имали изједначену игру на старту другог сета. Стекла је Војводина минималну предност са два узастопна блока, али је убрзо Мрдак поравнао опет резултат својим нападима. Међутим, предводио је Крсмановић свој тим до новог вођства (14:11), што је био знак за Јанића да затражи тајм-аут. Није то пореметило Новосађане који су наставили са добром игром. Расло је вођство гостујућег тима, а заслужан за то је био тандем Буцуљевић-Крсмановић. На крају са 25:17 Војводина је изједначила на 1:1. 

Трећи период био је у знаку Партизана. Само до 5:5 је био егал резултат, а онда је уследила прва серија поена која донела црно-белима вођство. У наставку су домаћи ређали поене из свих елемената, а на семафору је било 20:11. Нису допустили одбојкаши Партизана да се деси било какво изненађење. Мирно су привели сет крају и са 25:16 дошли на корак од битне победе. 

 

Наставила је чета Бојана Јанића предвођена својим навијачима са добром игром и на самом старту стекла предност од три поена. Ипак, са друге стране је актуелни шампион који је већ доказао да се никад не предаје. Изједначио је резултат, а затим смо гледали поен за поен игру. При резултату 14:14 стао је на сервис линију Алекса Батак који је пореметио пријем Новосађана, а самим тим су се десиле и две грешке гостију, што је донело минималну предност црно-белима. Одлучни су били да заврше утакмицу у овом периоду, одржавали су вођство све до самог краја и тако дошли до четири меч лопте. Одмах су прву и реализовали, овог пута Тадић је освојио последњи поен за свој тим и нову победу.

Статистику са меча можете погледати овде. 

Новица Бјелица, средњи блокер Партизана Ефбет, истакао је како је пехар још далеко и савет његовим момцима ће бити да се иде поен по поен, па докле их то доведе. 

"Пресудила је атмосфера. Играм одбојку 24. године, никада нисам имао групу овако добрих људи и онда када се уз то споји квалитетан тренер, добар рад - "Бог одбојке" врати. Није био квалитетан меч, можда мало више нека женска одбојка, али добили смо. Далеко да је било шта готово, очекује нас још минимум једна тешка утакмица, милисм да ћемо се можда вратити чак овде у Београд", закључио је Бјелица.

 

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца победом су отворили финалну серију плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Крагујевчани су вечерас, у „МТС хали Језеро”, поразили Војводину Моцарт са 3:1, по сетовима 25:17, 25:15, 17:25 и 27:25.

Замало од готовог вересија: Раднички се коцкао, па матирао Војводину!

Пре два дана, даме су започеле своје борбе за наслов првака Србије. Иако је Железничар остварио максимални тријумф код куће, током већег дела меча, поготово у трећем сету гледали смо истинску борбу. Била је то одлична увертира за оно што нас очекује вечерас, пошто је дошао ред да на паркет који живот значи од 19.00 часова истрче одбојкаши Радничког доо и Војводине Моцарт.

Почињу финални окршаји: Раднички или Војводина питање је сад!

У мору младих талената српске одбојке, један се посебно истакао у марту. Ненаметљив, али сигуран у свом ставу, неприметан у статистикама, али веома присутан у игри. Техничар Војводине, Матија Милановић, био је покретачка снага свог тима у тренуцима када је било најтеже. Управо зато није изненађење што је проглашен за најкориснијег играча Банка Поштанска штедионица Суперлиге у марту.

Мартовски МВП Матија Милановић: „Циљ је да освојим титулу ове године”!

Млада и тиха, али на терену веома присутна. Ана Михајловић је током марта направила значајан искорак у својој каријери. Примач сервиса Уба и чланица јуниорске репрезентације Србије била је једна од најстабилнијих карика у игри свог тима, што јој је донело и признање за најкориснију играчицу Банка Поштанска штедионица Суперлиге у месецу када се завршава лигашки део сезоне и почиње плеј-оф.

Мартовски МВП Ана Михајловић: ”Нећу се овде зауставити”!

Одбојкашице Железничара из Лајковца победом су отвориле финалну серију плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Ратка Павличевића је вечерас, на свом терену, поразила Уб са максималних 3:0, по сетовима 25:14, 25:22 и 37:35.

Железничар задао почетни ударац: Лајковчанке максималне на старту плеј-офа!

Све је спремно за почетак финалне серије плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге у конкуренцији дама. Оно чему је тежила и за шта се на терену борила већина екипа током читаве сезоне, али и оно што је целокупна одбојкашка јавност са нестрпљењем ишчекивала, вечерас добија своју премијеру. Железничар и Уб ће од 19.00 часова у Лајковцу одиграти први међусобни дуел у борби за шампионску круну.

Велико финале без фаворита: Железничар и Уб у борби за престиж, поштовање и шампионски трон!

Одбојкаши Војводине Моцарт пласирали су се у финале плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Новосађани су вечерас, на свом терену, надиграли прошлогодишњег шампиона, Црвену звезду, након велике борбе са 3:2, по сетовима 25:20, 23:25, 25:23, 21:25 и 19:17.

Смена на трону након црвено-беле драме: Војводина у финалу плеј-офа!

Odbojkica prodavnica enter400