Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Претпоследња препрека до трофеја: Судар Звезде и Радничког за финале Купа Србије!

by Душан Крстић
Hits: 686

Крајем сваког септембра, сви клубови полако почињу да исказују своје амбиције у наступајућој сезони. Код неких је то опстанак у елити, други се надају пласману у плеј-оф, док они најсмелији себи поставе за циљ борбу за трофеје, било да је реч о куп такмичењима или првенству државе. Такав случај је пре неколико месеци био и са одбојкашима Црвене звезде и Радничког доо, који су сањали да ће баш ове сезоне имати прилику да се надмећу за највећа достигнућа.

И одлично су започели сезону на оба фронта, па је пласман у полуфинале Купа Србије само награда за све напоре током, али и пре почетка актуелне сезоне. Вољом жреба, управо су се Београђани и Крагујевчани укрстили у двомечу за финале, па је већ тада било јасно да ће једна екипа моћи да се задовољи само пласманом у међу четири најбоље екипе. Стога су максимално озбиљно ушли у полуфинале, а Раднички је у првој утакмици за нијансу био бољи и на домаћем терену направио је први корак ка финалу Купа Србије. Међутим, свима је јасно да је још увек прерано за било каква предвиђања, пошто ћемо тек вечерас, након реванша на Бањици, моћи да сведемо рачуне и сазнамо име првог финалисте најмасовнијег такмичења у Србији (19.00).

Већ је било речи о првом сусрету актуелног шампиона Србије и популарних ”ђавола” у Крагујевцу. Иако су пулени Ивице Јевтића у тај меч ушли као благи фаворити, што су и доказали у првом сету, екипа Алексе Брђовића је пред својим навијачима желела да оствари повољан резултат. То је и доказала у наставку меча, пошто је прво успела да преокрене резултат и поведе са 2:1, да би, и поред повратка ривала у меч, у лутрији тај-брејка била смиренија и са 3:2 направила велики корак ка финалу пред вечерашњи реванш. Међутим, далеко од тога да ће Крагујевчани имати лак посао на Бањици. Штавише, мораће гости добрано да се помуче како би искористили предност коју носе из прве утакмице.

Можда би разлику у табору Радничког могао да направи Милутин Нејић, који је у својој каријери, у дресовима вечитих ривала, већ научио како се осваја Куп Србије. Млади али довољно искусни примач ће пробати ове сезоне да направи преседан и са трећим клубом покуша да се домогне трофеја у најмасовнијем такмичењу. Ипак, да би најпре дошао до прилике да игра финале, мораће Крагујевчани да остваре вечерас позитиван резултат, у шта верује и Нејић.

”Надам се да ћемо на терен пренети све оно што смо радили од августа. Због тога тренирамо и радимо, како бисмо играли овакве утакмице. Верујем да ћемо ући агресивно у меч, јер немамо пуно калкулација. Звезда има искуства са освајањем трофеја, што је доказала прошле године, али верујем у наш квалитет и да можемо да остваримо позитиван резултат. Ако вечерас покажемо жељу, стрпљење и тимску игру, мислим да то може да направи превагу”.

Звезду је у последњих неколико утакмица стигао умор. То је најпре било приметно у већ поменутој утакмици у Крагујевцу, а потом и у првенственом дуелу са пазовачким Јединством. Ипак, примач Крагујевчана сматра да слаба форма актуелног шампиона Србије може да буде замка вечерас, пошто је по његовим речима полуфинални реванш најбитнији досад.

”Лично, нисам се превише обазирао на утакмице Црвене звезде. Можда њихова нешто слабија форма може да буде замка. Ипак, најбитније су утакмице попут вечерашње, која ће бити одлучујућа. Првенствено очекујем да оправдамо епитет полуфинала и ми и Црвена звезда, а онда бољи нека победи”, закључио је примач Крагујевчана.

И у табору Црвене звезде свесни су да форма у претходних неколико мечева није била на задовољавајућем нивоу. У прилог томе иду и речи капитена црвено-белих Александра Гмитровића, који истиче да је Куп специфично такмичење у којем је све могуће.

”Сигурно да смо били у паду форме. Ту је било доста кадровских проблема, са неколико ситних повреда и европским утакмицама где смо имали велику потрошњу. Са друге стране, Раднички је играо само домаће првенство и тамо је темпирао своју форму. Мислим да је лош период иза нас, што смо и доказали у утакмици против Рибнице, коју смо победили са максималних 3:0. Имали смо довољно времена да се одморимо и припремимо за реванш. Такође, Куп је специфично такмичење, у којем је све могуће. Меч ће бити отворен. Сваки поен је вечерас битан и надам се да ћемо победити и ући у финале Купа”.

Свестан је Гмитровић, који је у три наврата имао прилику да освоји најмасовније такмичење, док се прошле сезоне окитио сребрном медаљом, да је прва утакмица била лоша. Ипак, верује да тимска игра може поново да буде кључ успеха и да ће Бањица остати неосвојива тврђава.

”У првој утакмици јесмо изгубили, али то је за нас отворен резултат. То је само био први меч, који смо можда одиграли најлошије ове сезоне, са превише грешака. Вечерас улазимо максимално спремни, фокусирани и мотивисани. Играмо на нашем терену, на којем још увек немамо пораз у домаћим такмичењима, а надам се да ће тако и остати. Тимска игра нас краси од почетка сезоне. Може управо она да буде кључ успеха. Досад смо у сваком мечу играли као тим и није се истицао ниједан појединац. Ако тако буде и вечерас, очекујем добар исход на крају”, истакао је коректор црвено-белих.

Свима је јасно да нема превише простора за калкулисање. Према правилима Купа Србије, свака победа од 3:0 или 3:1 вреднује се као три бода, док она од 3:2 носи два за победника, односно један бод за губитника. Сигурно да ћемо вечерас гледати сјајну одбојкашку представу, која може да има неколико сценарија. Баш као што су главни протагонисти вечерашњег дуела истакли, све је отворено. Па, нека бољи победи.

Протеклог викенда одигране су све утакмице у оквиру 12. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Друго полувреме лигашког дела првенства, пред најзначајније битке у плеј-офу, означило је и отклањање свих непознаница, ако их после три месеца такмичења још увек и било. Спартак је, и поред расположеног ривала са друге стране мреже, задржао лидерску позицију, док се Раднички вратио на победничке стазе и започео потеру за Суботичанима. Јединство је на дно табеле послало Дубочицу, док се Звезда прошетала кроз Пожаревац. Карађорђе је успео да заустави веома мотивисане Нишлије, док је Таково уписало велику победу и на тај начин продужило црну серију новосадске Војводине.

Преглед 12. кола БПШ Суперлиге за сениоре: Друго полувреме

Тринаеста рунда Банка Поштанска штедионица Суперлиге за неке екипе била је срећна, а за неке и не баш. Екипе које су у својим дуелима важиле за фаворите махом су и оправдале та звања, па су тако екипе попут ТЕНТ-а и пазовачког Јединства наставиле свој победнички низ у дуелима против Београда и Срема, а придружио им се и Уб, који је био бољи од Партизана. Ипак, далеко од тога да није било изненађења, пошто је Звезда, након истинске борбе, била кобна по шампиона Србије, док је Јединство искористило ситуацију у којој се налази Раднички и уписало максималну победу. А важном тријумфу радовале су се и Суботичанке, које су се након победе над Лесковцем побегле из опасне зоне.

Преглед 13. кола БПШ Суперлиге за сениорке: За неке срећно, за друге не

Одбојкаши суботичког Спартака и крагујевачког Радничког доо остварили су победе у 12. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Суботичани су, на свом терену, надиграли Партизан Коптех са 3:1 (19:25, 25:21, 25:19, 25:17), док је актуелни шампион Србије био бољи од ВГСК-а са 3:1 (22:25, 25:20, 25:20, 25:18).

Преокрети Спартака и Радничког

Одбојкашице Јединства из Ужица уписале су максималну победу у 13. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Ужичанке су вечерас, у Београду, славиле над екипом Раднички Бластерс са 3:0, по сетовима 25:20, 29:27 и 25:19.

Ужичанке убедљиве у престоници

Одбојкашице Црвене звезде уписале су велики тријумф у дербију 13. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Изабранице Данила Стокуће су вечерас, на свом терену, поразиле Железничар са 3:2, по сетовима 21:25, 25:22, 19:25, 25:22 и 15:13.

Црвена звезда боља од шампиона!

Одбојкаши Карађорђа забележили су минимални тријумф у 12. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Невена Мајсторовића је вечерас, на страни, надиграла Ниш са 3:2, по сетовима 25:23, 25:20, 19:25, 23:25 и 15:13.

Вождови истрајни у Нишу

Почетак нове, 2026. године, уједно је означио и почетак другог дела Банка Поштанска штедионица Суперлиге у конкуренцији дама, када је у питању лигашки систем такмичења. Иако у дванаестој рунди шампионата засад нису све екипе имале прилику да одиграју своје утакмице, оне које су важиле за фаворите су и оправдале очекивања. Убљанке су, без већих проблема, надиграле новог суперлигаша, екипу Београда, док је ТЕНТ у Лесковцу наставио свој низ уписавши 12. победу из исто толико утакмица у првенству. Иако је на папиру важио за најнепредвидљивији дуел, Железничар се прошетао кроз Ужице и домаћину практично није дао ни најмању шансу, док је Црвена звезда оправдала очекивања и лако изашла на крај са суботичким Спартаком.

Преглед 12. кола БПШ Суперлиге за сениорке: Нова година, стара правила

Odbojkica prodavnica enter400