Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Крагујевчани угасили Звезду у златном сету!

by Душан Крстић
Hits: 629

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца први су финалисти Купа Србије. Крагујевчани су вечерас, након златног сета, елиминисали актуелног шампиона Србије, Црвену звезду. Иако су црвено-бели славили са 3:2 (25:23, 21:25, 25:21,19:25, 15:13) у регуларном делу утакмице, Раднички је у златном сету са 15:12 изборио пласман у финале!

Какав меч на Бањици! Одбојкашку представу, која се ретко виђа, приредили су нам Крагујевчани и Београђани. Скоро три сата трајала је епска борба у главном граду, а на крају је Раднички, у првом историјском златном сету одиграном у Купу Србије, био за нијансу мирнији и концентрисанији, што му је након четири године донело пласман у финале, у којем ће покушати да први пут након пуних 16 година освоји овај трофеј.

Колико је одбојка непредвидив спорт добили смо доказ вечерас. Велика борба, која је трајала безмало два и по сата, стала је у само један сет, и то онај златни. Звезда је у регуларном делу утакмице успела да оствари победу од 3:2 и на тај начин надокнади тријумф Крагујевчана у првој утакмици. А онда је у златном сету дошло до усијања атмосфере. Иако је Звезда повела са 3:1, Милан Крстић, најкориснији играч БПШ Суперлиге за новембар, је са три ас сервиса донео преокрет својој екипи. Ипак, имала је Звезда спреман одговор, па је блоковима Симића у кратком временском року повела са 8:7 на промени страна. Ако је неко помислио да је ту крај узбуђењима, грдно се преварио. Најпре је Раднички поравнао резултат на 8:8, да би у наставку Иван Костић разорним сервисима оптеретио пријем ривала, што су његови саиграчи у нападу искористили и повели са 12:8. Био је то преломни моменат не само златног сета, већ и читаве утакмице, пошто су пулени Алексе Брђовића у финишу искористили стечену предност и са 15:12 пласирали се у финале Купа Србије.

Што се регуларног дела утакмице тиче, након прва два сета резултат је био изједначен, иако је Раднички већину обе деонице био бољи ривал на терену. У трећем и четвртом сету виђена су нова узбуђења, али су обе екипе биле максимално концентрисане, што је меч одвело у тај-брејк. Тамо је виђена истинска драма. Иако је гост у завршници повео са 13:12, на време се чета Ивице Јевтића пробудила и са три везана поена изборила златни сет, чији епилог је већ познат.

Милан Крстић предводио је своју екипу до пласмана у финале са 30 поена, а пратили су га Нејић са 17 и Ћировић са 13. У црвено-белом табору, Александар Гмитровић бројао је до 31, а Стефановић до 18 поена.

Статистику са утакмице можете погледати овде.

Сутра ће се у реваншу другог полуфинала састати Партизан Ефбет и Војводина Моцарт.

Годинама су у Крагујевцу са великим нестрпљењем чекали дан када ће се одбојкаши вратити на стазе старе славе и у витрине клуба одложити барем један пехар. Ни на почетку ове сезоне нико није са сигурношћу могао да каже да ће баш 2025. година остати уписана златним словима у историји одбојкашке секције СПД Раднички. Ипак, неколико ентузијаста је из утакмице у утакмицу сигурним кораком оповргло све сумње и на крају урадило нешто што ниједна генерација до сада није.

Душан Лопар Тихи јунак великог подвига Крагујевчана!

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца нови су шампиони Србије! Екипа Алексе Брђовића је вечерас, у ”МТС хали Језеро”, у петој, одлучујућој утакмици финала плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге, поразила новосадску Војводину Моцарт са 3:1, по сетовима 21:25, 25:20, 25:21 и 25:22.

Крагујевац слави дуплу круну: Раднички након 15 година шампион Србије!

Одбојкашице Железничара из Лајковца нове су шампионке Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Лајковчанке су вечерас, на свом терену, у петом мечу финалне плеј-оф серије, надиграле Уб са максималних 3:0, по сетовима 25:15, 28:26 и 25:16.

Златни Ћира стигао до трона: Железничар је нови шампион Србије!

Одбојкаши Војводине Моцарт остварили су велики тријумф и на тај начин изборили пету, одлучујућу утакмицу финалне серије Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Новосађани су вечерас, на свом терену, у четвртом мечу, надиграли Раднички доо из Крагујевца са 3:1, по сетовима 22:25, 34:32, 25:22 и 25:15.

Мајсторица одлучује о шампиону: Војводина још једном боља од Крагујевчана!

Одбојкашице Београда избориле су пласман у Банка Поштанска штедионица Суперлигу за наредну сезону. Екипа Дејана Крповића је вечерас, на свом терену, у другој утакмици плеј-аута, надиграла Инђију са 3:1, по сетовима 25:21, 27:29, 25:12 и 25:22.

Београд наредне сезоне у Суперлиги!

Одбојкаши Јединства из Старе Пазове играће и наредне сезоне у Банка Поштанска штедионица Суперлиги. Пазовчани су вечерас, као гости, у другој утакмици плеј-аута надиграли Нови Сад Манекс са максималних 3:0, по сетовима 25:17, 25:10 и 25:18.

Пазовчани изборили опстанак у Суперлиги!

Одбојкашице Уба оствариле су велику победу и избориле пету утакмицу финалне серије плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Убљанке су вечерас, на свом терену, пред великим бројем домаћих навијача, надиграле лајковачки Железничар са максималних 3:0, по сетовима 25:22, 25:16 и 25:23.

Славље али без конфета: Сјајне Убљанке избориле мајсторицу!

Odbojkica prodavnica enter400