Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Уб комплетирао листу полуфиналиста

by adminliga
Hits: 2436

Одбојкашице Уба пласирале су се у полуфинале Купа Србије. Уб је вечерас, у другој уткамици четвртфинала, као домаћин савладао Спартак са 3:1, по сетовима 25:22, 21:25, 25:20 и 25:16.

Овогодишњем учеснику групне фазе Лиге шампиона био је потребан само један сет за пролазак даље, пошто је у првој утакмици био максималан.

Убљанке су ушле у овај сусрет са жељом да из уводног сета изађу као победнице, и наставак одиграју растерећено. Управо то се и десило. Уб је већ на старту меча повео са 6:2, и како је сет одмицао, одржавао је стечену предност. Спартак ни у једном тренутку није имао шансу да дође бар до изједначења и домаћа екипа је повела са 1:0.

Маријана Боричић је у другом делу утакмице шансу указала одбојкашицама које нису имале прилику да се докажу у досадашњем току сезони. И поред измена, Уб је играо доста добро и у другом периоду. Ипак, Спартак је у завршници био за нијансу конкретнији, што му је омогућило да дође до изједначења.

Међутим, домаћин је и поред осигурног проласка у полуфинале желео да из овог сусрета изађе као победник. Најпре је актуелни шампион Србије, у једном неизвесном сету, по други пут повео на утакмици, да би у трећем периоду потврдио свој квалитет и осигурао победу и у другој утакмици.

Маријана Боричић, тренер Уба, каже да су играчице које нису имале прилике да се докажу ове сезоне, пружиле одличну партију: „После првог сета који нам је омогућио пролазак у полуфинале, гледали смо да одморимо прву поставу и да дамо више прилике млађим играчима. Ангажовали смо практично све одбојкашице са клупе и дали само им простора да играју. Драго ми је да су оне доста добро искористиле ту прилику. Рецимо Симона Петрановић, која је јуче први пут наступила за нашу екипу, као и Анђелка Новосел и Александра Ђорђевић на позицији средњег блокера. Једино ми је жао што Тијана Врцељ није могла да одигра до крају, јер има повреду бутног мишића и осећала је бол. Наравно, уз помоћ искуснијих играча, на крају смо победили и задовољна сам игром целокупне поставе" – закључила је Маријана.

Пласман међу четири најбоље екипе поред Уба осигурале су и Црвена звезда, Железничар из Лајковца и ТЕНТ из Обреновца.

Жреб за полуфинале обавиће се у недељу, 21. новембра, пред почетак дербија 8. кола Суперлиге између Уба и Железничара из Лајковца.

Лигашки караван Банка Поштанска штедионица Суперлиге стигао је до свог четрнаестог стајалишта у конкуренцији момака. Нова рунда такмичења била је алармантна за екипе које претендују за сам врх табеле пред почетак плеј-офа. Пре свега, актуелни шампион је у Горњем Милановцу доживео најубедљивији пораз у овој сезони, док је ВГСК у сјајној атмосфери на домаћем терену прекинуо победнички низ Спартака. Након минималног пораза у прошлом колу, Млади радник је био и више него убедљив у мечу са Партизаном, Карађорђе је након преокрета изашао на крај са Јединством, док су Војводина и Црвена звезда без већих проблема изашле на крај са екипама из доњег дома, пошто су остварили максималне тријумфе против Дубочице, односно Ниша.

Преглед 14. кола БПШ Суперлиге за сениоре: Упозорење фаворитима

На теренима широм Србије, минулог викенда одигране су све утакмице петнаесте рунде такмичења. Фаворити су, као што се и очекивало, махом оправдали очекивања, али далеко од тога да је ово коло прошло без веома интересантних утакмица. Пре свега, пазовачко Јединство је након великог преокрета успело да по први пут у овој години заустави Црвену звезду у првенству, док је након пет узастопних пораза Партизан успео да прекине црну серију. Уб и Железничар су без већих проблема изашли на крај са Београдом, односно Сремом, док је ТЕНТ морао и те како да се помучи како би славио у Суботици, баш као и Раднички у дуелу са Лесковцем.

Преглед 15. кола БПШ Суперлиге за сениорке: Рунда без већих турбуленција

Одбојкаши ВГСК-а остварили су велики тријумф у 14. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Милана Ђуричића је вечерас, на свом терену, надиграла лидера првенства, суботички Спартак, са 3:1, по сетовима 29:31, 25:19, 25:21 и 25:20.

ВГСК се не шали: Лидер пао у Великом Градишту

Одбојкашице Партизана ЦБС оствариле су тријумф у 15. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Ненада Живановића је вечерас, на свом терену, надиграла ужичко Јединство, након великог преокрета, са 3:2, по сетовима 14:25, 16:25, 25:10, 25:23 и 15:10.

Велики преокрет Партизана
Одбојкашице Јединства из Старе Пазове забележиле су победу у 15. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Изабранице Јова Цаковића савладале су Црвену звезду са 3:2, по сетовима 25:27, 27:29, 25:19, 25:19 и 15:12.
Јединство кроз иглене уши против Звезде

Током викенда иза нас на програму је била тринаеста рунда Банка Поштанска штедионица Суперлиге у конкуренцији сениора. Ново коло прошло је без већих изненађења. Дефинитивно је највише повода за радост имала новосадска Војводина, која је после готово месец и по дана прекинула црну серију, док је Спартак без проблема наставио свој победнички низ и само се учврстио на лидерској позицији. ВГСК је након велике борбе био бољи од Партизана, Раднички се реванширао Пожаревљанима за пораз од пре неколико дана, а Звезда је после четири сета и преокрета била боља од Такова. До тријумфа је стигао и Карађорђе, који је, и поред епитета апсолутног фаворита, морао да се помучи како би надиграо Дубочицу.

Преглед 13. кола БПШ Суперлиге за сениоре: Махом према очекивањима

Odbojkica prodavnica enter400