Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Партизан бољи од Будве

by adminliga
Hits: 1027
Одбојкаши Партизана Ефбет забележили су прву победу у другој рунди квалификација за Лигу шампиона. Београђани су вечерас, у СЦ "Мастер", савладали Будву са 3:1, по сетовима 25:21, 25:22, 18:25 и 25:22. 
 
Иако су јуче претрпели пораз, другачији Партизан гледали смо у другој утакмици. Дефинитивно да су са већом енергијом приступили мечу, а са друге стране нису имали шта ни да изгубе. Црно-бели ће сутра одиграти последњи меч, против Лас Палмаса од 20.00 часова. 
 
Држали су изабраници Бојана Јанића предност коју су стекли у раној фази, али средином сета успела је противничка екипа да изједначи резултат. Међутим, одмах је Партизан направио серију и вратио вођство у своје руке, великим делом је за то био заслужан Милија Мрдак, што је било довољно и за освајање првог сета. 
 
Смењивала се предност током већег дела другог сета, а прва се одвојила Будва на два поена разлике (16:14). Међутим, брзо је Партизан ухватио прикључак и поравнао резултат. Након тога на сервис линију је стао Лука Тадић и тада је његов тим везао серију поена. Након преокрета и успешног напада Мрдака, тренер гостујуће екипе је прво затражио тајм-аут, али није то помогло. Одмах по повратку на терен, играч Будве је направио грешку у нападу. Вођство црно-белих је само расло, а за то је био заслужан прво блок Мариновића, а затим и напад Тадића из зоне шест. Тачку на овај сет ставио је капитен, а његов тим је дошао на корак од максималне победе. 
 
 parbudv1
 
Ипак, пад концентрације их је коштао сета. Нешто бољу игру пружили су гости, а црно-бели нису имали спреман одговор. Па је са 25:18 Будва славила и смањила укупан резултат. 
 
Свесни су били играчи Партизана да је квалитет на њиховој страни и били су решени да заврше меч у овом сет, што су на крају и успели. 
 
Бојан Јанић, тренер Партизана Ефбет, сматра да је његов тим показао одређену дозу карактера уз све проблеме које имају у игри и да је поправио утисак у односу на јуче. 
 
"Наравно да смо срећни кад се победи, иако видите сви да имамо неке демоне. Момци су тренутно са јако мало самопоуздања и са пуно страха, а као такви забележити победу је велика ствар. Нећемо се заваравати и сакрити под тепих неке ствари са којима имамо проблема, пробаћемо да их решимо у ходу", рекао је Јанић.
 
parbudv2
 
Милија Мрдак, капитен Партизана Ефбет, истакао је како ће сутра дати све од себе да тријумфују против најјаче екипе у овој групи. 
 
"Након јучерашњег тешког пораза, драго ми је што смо одговорили на овакав начин. Без обзира што је екипа Будве на папиру слабија, ипак се треба брзо вратити у неку нормалу и одиграти овај меч, који нам опет даје неку шансу да прођемо даље. Предстоји нам следећи меч против екипе која је показала највише и која је сигурно најјача", закључио је Мрдак. 
 
Најефикаснији у Партизану био је Милија Мрдак са 27, а пратили су га Лука Тадић са 15 и Лазар Мариновић са 11 поена. 

 

Веома интересантно одбојкашко лето увелико је почело. Пажња јавности се са клупске преусмерила на репрезентативну одбојку, пошто су сениорке и сениори Србије већ одиграли први викенд Лиге нација, и сви са нестрпљењем очекујемо другу седмицу, која ће се у обе конкуренције одиграти у „Београдској арени“. На посао су прионуле и репрезентације млађих категорија, али то није спутало суперлигаше да наставе са својим стандардним активностима током летњих дана. Потрага за адекватним појачањима настављена је и у седмицама за нама, а чини се да је овогодишња трансфер пијаца најинтересантнија у последњих неколико сезона.

ЛИГА ТРАНСФЕР ПИЈАЦА: ТЕНТ већ склопио играчки мозаик, МВП финалне серије остаје у Крагујевцу

Након осам година посвећености, труда и великог рада, Мина Мијатовић се опрашта од ТЕНТ-а, клуба у коме је одрасла и изградила се као једна од најважнијих фигура српске одбојке. Са само 15 година стигла је у Обреновац, а данас, као зрела и искусна одбојкашица, иза себе оставља дубок траг у дресу Обреновчанки. У својој последњој сезони за клуб, Мина је била део историјског успеха - освајања два од три могућа трофеја, укључујући први Куп Србије у историји клуба. У интервјуу за наш сајт, говори о својим почецима, емоцијама након најуспешније сезоне и плановима за будућност.

Мина Мијатовић након осам година мења средину: "ТЕНТ ће увек бити моја друга кућа”

Нешто мање од месец дана прошло је од тренутка када је спуштена завеса на фантастичну 2024/25. сезону у Банка Поштaнска штедионица Суперлиги. Целокупни лигашки део сезона, а потом и плеј-оф донели су нам низ фантастичних дуела и утакмице препуних преокрета и неизвесности, а кулминација свега догодила се у финалној серији. Као што је добро познато, шампионским ловорикама су се на крају окитиле одбојкашице лајковачког железничара и одбојкаши крагујевачког Радничког доо, али су и остале екипе морале да буду поносне што су се побринуле да српска клупска одбојка рапидно напредује. Стога је велики број клубова наставио са радом, али се пажња са терена преселила на трансфер пијацу, пошто је неколицина екипа у обе конкуренције веома активна у проналаску добитних комбинација за наредну такмичарску сезону.

ЛИГА ТРАНСФЕР ПИЈАЦА: Железничар и Карађорђе најактивнији, ТЕНТ чува окосницу екипе

Годинама су у Крагујевцу са великим нестрпљењем чекали дан када ће се одбојкаши вратити на стазе старе славе и у витрине клуба одложити барем један пехар. Ни на почетку ове сезоне нико није са сигурношћу могао да каже да ће баш 2025. година остати уписана златним словима у историји одбојкашке секције СПД Раднички. Ипак, неколико ентузијаста је из утакмице у утакмицу сигурним кораком оповргло све сумње и на крају урадило нешто што ниједна генерација до сада није.

Душан Лопар Тихи јунак великог подвига Крагујевчана!

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца нови су шампиони Србије! Екипа Алексе Брђовића је вечерас, у ”МТС хали Језеро”, у петој, одлучујућој утакмици финала плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге, поразила новосадску Војводину Моцарт са 3:1, по сетовима 21:25, 25:20, 25:21 и 25:22.

Крагујевац слави дуплу круну: Раднички након 15 година шампион Србије!

Одбојкашице Железничара из Лајковца нове су шампионке Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Лајковчанке су вечерас, на свом терену, у петом мечу финалне плеј-оф серије, надиграле Уб са максималних 3:0, по сетовима 25:15, 28:26 и 25:16.

Златни Ћира стигао до трона: Железничар је нови шампион Србије!

Одбојкаши Војводине Моцарт остварили су велики тријумф и на тај начин изборили пету, одлучујућу утакмицу финалне серије Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Новосађани су вечерас, на свом терену, у четвртом мечу, надиграли Раднички доо из Крагујевца са 3:1, по сетовима 22:25, 34:32, 25:22 и 25:15.

Мајсторица одлучује о шампиону: Војводина још једном боља од Крагујевчана!

Odbojkica prodavnica enter400