Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Струјни удар у Обреновцу: Наелектрисани ТЕНТ шокирао Немице!

by Душан Крстић
Hits: 971

Одбојкашице ТЕНТ-а из Обреновца забележиле су други тријумф у Лиги шампиона. Екипа Игора Жакића је вечерас, код куће, у утакмици 3. кола у потпуности надиграла немачки Шверин са 3:0, по сетовима 25:19, 25:23 и 25:18.

Струјни удар у Обреновцу! Како на терену, тако и у хали. Ако је неко сумњао у Обреновчанке, вечерас је имао прилику да се дозове памети. Можда је домаћин у овом мечу био потцењен, можда је ушао као аутсајдер, али је још једном доказао да до пласмана у Лигу шампиона није дошао само да би био пуки посматрач. Штавише, знало се од почетка да евентуални бод или победа неће задовољити екипу Игора Жакића. Тако је било након утакмице са Францускињама, тако је вечерас, а тако ће бити и у наставку такмичења, јер је ТЕНТ тек почео да пише најславније странице своје историје и не намерава да стане!

Било је потребно мало времена Обреновчанкама да уђу у ритам, што је Шверин искористио и повео са 5:1. Међутим, у тим моментима тим Игора Жакића разиграо се и заслугама читавог тима, а понајвише Мијатовић и Терел, стигао до преокрета (11:8). Уследио је нешто мирнији период, у којем су обе екипе чекале своју прилику. Шверин је током целокупног сета имао озбиљних проблема на сервис линији, док је ТЕНТ, с друге стране, могао да се похвали учинком у том сегменту. Убрзо је то потврдила и Невена Сајић, која је прецизним хицима у потпуности разоружала пријем ривала, и домаћин је са 25:19 повео са 1:0.

tent sve1

Готово идентичан првом, био је почетак другог сета, само су овог пута улоге биле замењене. Након раног вођства ТЕНТ-а, екипа из Немачке је стигла до преокрета и повела са 11:8. Међутим, вицешампионке Србије нису желеле да чекају, па су убациле у пету брзину и, још једном одличним сервисима, серијом од 5:1 стигле до преокрета (13:12). Истинска борба вођена је до саме завршнице овог периода, а предност је константно мењала власника. Тако је било до 21:21, када је ТЕНТ најпре поеном из напада Малине Терел, а убрзо и ефектним блоком Мине Мијатовић, направио разлику. Иако у првом маху није успео да материјализује стечену предност, обреновачки тим је у наставку, поенима Наташе Чикуц и Сајић, успешно ставио тачку на овај сет и дуплирао предност.

Права резултатска клацкалица виђена је на старту треће деонице. Све до вођства домаћина од 13:12, обе екипе биле су максимално концентрисане. Ипак, у том моменту, ТЕНТ је одлучио да отклони сваку дилему у овој утакмици, што му је, испоставило се касније, и пошло за руком. Заслугама свих девојака, Обреновчанке су суверено владале тереном, сваку замисао претварале су у дело, и на крају су са 25:18 оствариле други тријумф у елити.

Мина Мијатовић предводила је свој тим до великог тријумфа са 16 поена, Малина Терел уписала је поен мање, док се Наташа Чикуц зауставила на коти од осам.

ТЕНТ ће у 4. колу Б групе, у уторак, 10. децембра (20.00), гостовати у Паризу, а у 5. колу, у четвртак, 9. јануара (19.00), дочекати Езачибаши у Обреновцу. У последњем, 6. колу, у среду, 22. јануара (18.00), ТЕНТ ће гостовати у Шверину.

Одбојкаши Радничког дoo из Крагујевца забележили су тријумф у првој утакмици полуфинала Купа Србије. Крагујевчани су вечерас, на свом терену, надиграли Војводину Моцарт са 3:2, по сетовима 27:25, 25:20, 26:28, 22:25 и 15:8.

Раднички на корак од новог финала Купа Србије

Одбојкаши суботичког Спартака играће у финалу Купа Србије! Екипа Александра Митровића се вечерас, након златног сета, изборила за прилику да игра у одлучујућем мечу за трофеј у најмасовнијем такмичењу у Србији. Иако је регуларни део утакмице припао Црвеној звезди са 3:0 (25:16, 25:20, 25:14), Спартак је одлучујући период решио у своју корист са 15:9 и на тај начин могао је да прослави пласман у финале.

Пирова победа Црвене звезде: Спартак у историјском финалу Купа Србије!

Протеклог викенда одигране су све утакмице 8. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Ова рунда била је испуњена утакмицама које су сви истински љубитељи одбојке са нестрпљењем чекали. Звезда је „пробила лед” и нанела је први пораз крагујевачком Радничком, док је Војводина и трећи пут ове сезоне била кобна по Партизан. Спартак је победом у Тополи задржао лидерску позицију, а трећи везани тријумф уписао је и ВГСК, док су се, након маратонских утакмица и тај-брејк лутрије, минималним победама радовали Ниш и Таково.

Преглед 8. кола БПШ Суперлиге за сениоре: Нема више непобедивих!

Десета рунда Банка Поштанска штедионица Суперлиге протекла је, махом, према очекивањима. Екипе које су у својим дуелима важиле за фаворите, на крају су, углавном, и оправдале та очекивања. ТЕНТ је уписао свој десети овосезонски тријумф из исто толико одиграних утакмица, док су Убљанке, након неуспеха у прошлом, односно Лајковчанке у последњих неколико кола, стигле до максималних тријумфа. У дербију кола одиграном у престоници, победу над Радничким прославило је пазовачко Јединство. Првој победи у сезони радовао се Суботички Спартак, док је Звезда оправдала улогу фаворита у градском дербију.

Преглед 10. кола БПШ Суперлиге за сениорке: Без много изненађења

Одбојкаши Црвене звезде забележили су велику победу у 8. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Београђани су вечерас, на домаћем терену, савладали Раднички из Крагујевца са 3:2, по сетовима 22:25, 19:25, 25:14, 25:20 и 15:7.

Звезда нанела први пораз Радничком!

Одбојкаши Војводине Моцарт забележили су важан тријумф у дербију 8. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Новосађани су вечерас, на свом терену, надиграли Партизан Коптех након преокрета са 3:1, по сетовима 19:25, 25:21, 26:24 и 25:19.

Војводина поново кобна по Партизан

Одбојкашице Јединства из Старе Пазове оствариле су победу у дербију 10. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Пазовчанке су, као гошће, поразиле Раднички Бластерс са 3:1, по сетовима 21:25, 26:24, 25:21 и 25:20.

После тријумфа над Железничаром, екипа Јова Цаковића је и овог пута успела да изађе као победник у утакмици која је привукла највише пажње у овој рунди такмичења. И поред чињенице да су Београђанке у последње две недеље биле кобне по шампиона и вицешампиона Србије, данас нису имале решење за младе Пазовчанке. Иако је након првог и већег дела другог сета деловало да домаћин контролише дешавања на терену, Јединство је на време успело да наметне своју игру и на крају упише нову, трећу везану победу у првенству, чиме је задржало друго место на табели.

Као што је већ било речи, након првог сета деловало је да је Раднички на добром путу да и трећу недељу заредом упише тријумф против екипе са којом се бори за сам врх табеле. Након уводних 8:8, домаћин је поенима Менијанг, али и заслугама остатка екипе, успео да направи лепу резултатску залиху и значајно се приближи освајању прве деонице (16:10). Иако се у наставку очекивала реакција Пазовчанки, чини се да је она дошла прекасно, пошто је Раднички без већих проблема стигао до осам сет лопти, да би нешто касније искористио шесту прилику и са 25:21 повео са 1:0.

Далеко динамичније било је у другом сету. Одлично је Јово Цаковић на старту сета на терен пошаље нешто другачију поставу у односу на ону која је започела меч, што се на крају испоставило као добра одлука. Тако су Пазовчанке све до средине сета чувале малу резултатску залиху, али је Раднички стрпљиво чекао своју прилику. И дочекао ју је при вођству ривала од 16:14, када је искористио пад концентрације ривала и преокренуо резултат. Чинило се да ће управо тај налет домаћих одбојкашица бити преломан за даљи ток сета, пошто су Београђанке убрзо стигле и до две сет лопте (24:22). Ипак, ни тада се Јединство није предавало, па је поенима Клопић и Кукило, уз блок Зубић и грешку ривала, везало четири поена и стигло до изједначења – 26:24.

Иако се у први мах чинило да дешавања из завршнице минулог сета неће оставити трага на екипу Николе Милосављевића, која је ушла у трећи сет на убедљив начин, брзо су се ствари на терену промениле. При вођству Београђанки од 13:9, гошће су поенима Зубић, Наневе и Павловић направиле серију од 7:1, да би у наставку, и поред свих покушаја ривала, привеле трећу деоницу крају са 25:21 у своју корист.

За разлику од претходна три периода, Јединство је у четвртом од старта показало игру из које се могло закључити да ће дати свој максимум како би након њега привело започет посао крају. И пошло је то за руком екипи Јова Цаковића, која је успела да одбије почетни налет ривала, да би у наставку могла да заигра растерећено. Након уводних 9:5, повело је Јединство са 14:8 и 20:14, да би са 25:20 стигло до зацртаног циља и уписало нову победу.

Најрасположенија у тријумфу свог тима била је Ања Зубић са 28 поена, док су Тијана Цветковић и Анђела Кукило уписале по 14. Код домаћина се највише истакла Јелена Стојић са 17 поена, док је један мање додала Афедо Менијанг.

Статистику са утакмице можете погледати овде.

У наредном колу Јединство дочекује Уб, а Раднички гостује Партизану.

Данас су одиграна још три меча, у којима су фаворити махом без већих проблема стигли до тријумфа. Убљанке су угостиле Лесковац и у потпуности оправдале улогу фаворита. Било каква неизвесност виђена је само током првог сета, да би у наставку Убљанке биле и више него убедљиве, што сведочи и други сет у којем су гошћама препустиле свега осам поена, да би у трећем само привеле започет посао крају – 3:0 (25:23, 25:8, 25:17).

Железничар је након три везана пораза у првенству, а шест у свим такмичењима, коначно успео да прекине црну серију. Иако му је у госте дошао Партизан, који ове сезоне игра на веома високом нивоу, искуство Лајковчанки је на крају било од непроцењивог значаја. У прилог томе говори и крајњи резултат, пошто је екипа Ратка Павличевића у преломним моментима сва три сета била бољи ривал и на крају уписала максимални тријумф – 3:0 (25:18, 25:20, 27:25).

Дефинитивно је најтежи задатак имао ТЕНТ, који је дочекао ужичко Јединство. Изабранице Дарка Закоча су од старта биле и више него мотивисане, а тај приступ је уродио плодом и Јединство је први сет решило у своју корист. Ипак, у наставку меча су Обреновчанке приказале игру која их је красила у већини утакмица од старта сезоне, стигле до преокрета и на тај начин уписале десету победу из исто толико утакмица у првенству – 3:1 (23:25, 25:15, 25:20, 25:22).

Пазовчанке окренуле Крсташице

Odbojkica prodavnica enter400