Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Шампион убедљив у Азербејџану

by Душан Крстић
Hits: 500

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца остварили су важан тријумф у 1. рунди квалификација за пласман у групну фазу Лиге шампиона. Екипа Алексе Брђовића је вечерас, у азербејџанском Бакуу, поразила домаћи Азераил са максималних 3:0, по сетовима 25:21, 25:18 и 25:22.

Важан корак ка пласману у најелитније европско клупско такмичење направили су шампиони Србије. И пре почетка меча било је јасно да је почетак нове сезоне за Крагујевчане веома захтеван, пошто су вечерас одиграли другу, од три утакмице у само седам дана. Ипак, и ову препреку су изабраници Алексе Брђовића превазишли поприлично лако, јер се кући враћају са целим пленом и веома изгледном шансом да за неколико дана овере пласман у другу рунду квалификација.

У сва три сета су Иван Костић и другови деловали поприлично доминантно. Било је потребно мало времена шампиону Србије за адаптацију на терен и противника, што је током уводног сета успела да искористи домаћа екипа и поведе са 15:9. Међутим, убрзо је Раднички пронашао своју игру и серијом поена успео је да стигне до преокрета, а нешто касније до вођства од 1:0. У другом сету су гости од старта заиграли веома агресивно и стекли резултатску залиху, која се касније испоставила и више него довољна како би дуплирали укупно вођство. Трећи, а испоставиће се нешто касније и последњи сет, још једном је био у знаку шампиона Србије. Свесни су били домаћи одбојкаши да им се смеши максимални пораз код куће, па су подигли ниво своје игре у нади да ће успети да ухвате прикључак. Ипак, за већину ствари на терену се питао тим из Крагујевца, који ривалу ни у једном тренутку није дозволио да га озбиљније угрози и са 25:22 могао је да прослави велики тријумф.

Раднички је до победе предводио Младен Бојовић са 14 поена, два мање уписао је Владимир Гајовић, док је Иван Ћировић бројао до десет поена.

Реванш меч ће се одиграти наредне среде, 29. октобра од 18.00 часова у „МТС хали Језеро“ у Крагујевцу.

Уколико елиминише Азераил, Раднички ДОO ће у 2. колу квалификација (5. и 12. новембар) играти против победника двомеча између аустријског Хартберга и финског Ака волеја.

По пропозицијама ЦЕВ, за победе од 3:0 и 3:1 победник добија 3 бода. Уколико се меч заврши резултатом 3:2, победник добија 2, а поражени 1 бод. Уколико обе екипе имају исти број победа и бодова, о укупном победнику одлучује „златни сет“, који се игра одмах по завршетку друге утакмице. „Златни сет“ се игра до 15 поена.

Крагујевчанима је за пласман у групну фазу потребно да тријумфују у три рунде квалификација.

Када дође тренутак да се озваничи крај сезоне, пажња је најчешће усмерена на екипе које су оставиле најјачи утисак и попеле се на победничко постоље. Тако је било и ове године у Банка Поштанска штедионица Суперлиги, где су обреновачки ТЕНТ и крагујевачки Раднички доо потврдили да су тренутно најбоље екипе у земљи. Ипак, током читаве сезоне, како у најелитнијем рангу, тако и у оном за једну лествицу ниже, све екипе су из недеље у недељу улагале велики труд како би на крају оствариле што бољи резултат. Некима је то пошло за руком, док су поједини остали без жељеног исхода.

Од елите до нижих рангова: Пресек сезоне у српској одбојци

Након три веома успешне сезоне, актуелни шампион Србије ће у нову сезону ући са новим лицем на клупи. Игор Жакић од наредне суперлигашке кампање више неће бити шеф стручног штаба обреновачке екипе, након истека важећег уговора.

Шампион се растао са стратегом: Жакић напустио ТЕНТ

Ни недељу дана није прошло од тренутка када је спуштена завеса на сада већ прошлу сезону у Банка Поштанска штедионица Суперлиги, а поједини суперлигаши већ су окренули нова поглавља. Као што је већ познато, чак три клуба ће у наредној сезони имати ново лице поред аут-линије, са задатком да негде настави започето, а негде направи искорак.

Тектонске промене: Три суперлигаша остала без кормилара

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца одбранили су титулу шампиона Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Алексе Брђовића је вечерас, у Крагујевцу, у трећем мечу финала плеј-офа, надиграла новосадску Војводину Моцарт са 3:0, по сетовима 25:22, 25:23 и 25:18.

Без промене на врху: Раднички суверено господари Србијом!

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца стигли су до другог тријумфа у финалној серији плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Алексе Брђовића је вечерас, у Новом Саду, надиграла Војводину Моцарт након преокрета са 3:1, по сетовима 21:25, 25:16, 25:17 и 25:23.

Меч лопта у Крагујевцу: Раднички на корак до нове титуле!

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца остварили су тријумф у првој утакмици финала плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Крагујевчани су вечерас, на свом терену, надиграли Војводину Моцарт са 3:1, по сетовима 25:21, 24:26, 25:21 и 25:16.

Шампион повео у финалној серији!

Што је било далеко, дошло је веома близу. Пред нама је финална овосезонска представа када је у питању домаће мушко првенство, а сигуран сам да је мало ко могао да погоди да ће се у финалу наћи крагујевачки Раднички и новосадска Војводина. Ипак, имаћемо репризу финала од прошле сезоне, а није много тога указивало на такав епилог. Остаје само да видимо у колико чинова врхунске одбојкашке представе ћемо уживати?

Осврт на финале: Да ли се историја понавља?

Odbojkica prodavnica enter400