Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Лајковчанке борбене у Монци

by Душан Крстић
Hits: 574

Одбојкашице Железничара из Лајковца нису успеле да упишу тријумф у 4. колу групне фазе Лиге шампиона. Бољи од шампиона Србије био је Веро Волеј Милано, на свом терену, са 3:0, по сетовима 25:16, 25:16 и 29:27.

Иако је важио за аутсајдера у овој утакмици, тим Ратка Павличевића и те како може да буде задовољан отпором који је пружио екипи која је прошле сезоне заузела треће место у елитном такмичењу. Бориле су се Лајковчанке током читавог меча, а најближе освајању сета биле су у трећој деоници када је домаћин морао да стрепи за већ виђену максималну победу.

У прва два сета тим за који наступа Хена Куртагић оправдао је улогу фаворита. У оба наврата је италијанска екипа, након изједначене игре на почетку, средином сетова долазила до резултатске залихе, након чега је диктирала темпо и без већих проблема излазила као победник, препустивши ривалу по 16 поена.

Иако су многи очекивали да ће такав сценарио бити на снази и у трећем сету, Железничар је имао другачије планове. Ушао је Милано у завршницу са великим вођством од 21:14, али се Лајковчанке нису предавале. Штавише, екипа Ратка Павличевића није само успела да ухвати прикључак, већ је спасила низ меч лопти ривала, да би у самој завршници и сама стигла до прилике за освајање сета. Ипак, на крају је у тој ситуацији Железничару недостајало мало спортске среће како би искористио ту шансу, па је домаћин у наставку успео да искористи укупно шесту меч лопту и приведе утакмицу крају у своју корист.

Милица Живановић била је најрасположенија у редовима српског представника са десет освојених поена, док су по четири уписале Сара Сакраџија, Драгана Королија, Васја Филиповић и Вања Савић.

Железничар ће у наредном, 5. колу Ц групе, у Хали спортова у Лајковцу, угостити турски Езачибаши из Истанбула у среду, 28. јануара од 19.00 часова, док ће у последњем, 6. колу, бити домаћин Олимпијакосу у среду, 4. фебруара од 19.00 часова.

Одбојкаши Јединства из Старе Пазове остварили су важан тријумф у 15. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Жељка Вукелића је вечерас, на гостујућем терену, поразила ВГСК са максималних 3:0, по сетовима 25:19, 25:18, 25:19.

Искусни Пазовчани енигма за ВГСК

Одбојкашице обреновачког ТЕНТ-а забележиле су тријумф у дербију 16. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Игора Жакића је вечерас, на свом терену, поразила лајковачки Железничар са максималних 3:0, по сетовима 25:16, 25:14 и 25:18.

Обреновчанке преслишале шампиона

Одбојкаши Војводине Моцарт остварили су велики тријумф у дербију 15. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Новосађани су вечерас, на свом терену, надиграли Карађорђе, након истинске борбе, са 3:2, по сетовима 25:20, 18:25, 27:29, 25:19 и 15:10.

Новосађани разоружали Вождове

Одбојкашице Црвене звезде уписале су велики тријумф у 16. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Изабранице Данила Стокуће су вечерас, на свом терену, у „вечитом дербију“ надиграле Партизан ЦБС са 3:2, по сетовима 25:19, 18:25, 19:25, 25:18 и 15:13.

Звезда поново влада Београдом

Лигашки караван Банка Поштанска штедионица Суперлиге стигао је до свог четрнаестог стајалишта у конкуренцији момака. Нова рунда такмичења била је алармантна за екипе које претендују за сам врх табеле пред почетак плеј-офа. Пре свега, актуелни шампион је у Горњем Милановцу доживео најубедљивији пораз у овој сезони, док је ВГСК у сјајној атмосфери на домаћем терену прекинуо победнички низ Спартака. Након минималног пораза у прошлом колу, Млади радник је био и више него убедљив у мечу са Партизаном, Карађорђе је након преокрета изашао на крај са Јединством, док су Војводина и Црвена звезда без већих проблема изашле на крај са екипама из доњег дома, пошто су остварили максималне тријумфе против Дубочице, односно Ниша.

Преглед 14. кола БПШ Суперлиге за сениоре: Упозорење фаворитима

На теренима широм Србије, минулог викенда одигране су све утакмице петнаесте рунде такмичења. Фаворити су, као што се и очекивало, махом оправдали очекивања, али далеко од тога да је ово коло прошло без веома интересантних утакмица. Пре свега, пазовачко Јединство је након великог преокрета успело да по први пут у овој години заустави Црвену звезду у првенству, док је након пет узастопних пораза Партизан успео да прекине црну серију. Уб и Железничар су без већих проблема изашли на крај са Београдом, односно Сремом, док је ТЕНТ морао и те како да се помучи како би славио у Суботици, баш као и Раднички у дуелу са Лесковцем.

Преглед 15. кола БПШ Суперлиге за сениорке: Рунда без већих турбуленција

Одбојкаши ВГСК-а остварили су велики тријумф у 14. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Милана Ђуричића је вечерас, на свом терену, надиграла лидера првенства, суботички Спартак, са 3:1, по сетовима 29:31, 25:19, 25:21 и 25:20.

ВГСК се не шали: Лидер пао у Великом Градишту

Odbojkica prodavnica enter400