Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Уб у Брчком (среда, 19.00 ТВ Арена Спорт 4)

by adminliga
Hits: 1932

Уб, победник Банка Поштанска штедионица Суперлиге 2020/2021. и првак Србије у конкуренцији одбојкашица одиграће реванш меч 2. кола квалификација за ЦЕВ Лигу шампиона 2022. против Јединства из Брчког. Утакмица ће се одиграти у дворани Магнет у Брчком, у среду, 13. октобра од 19.00 часова, уз директан пренос на ТВ Арена Спорт 4.

Уб је у првом мечу, одиграном у Спортској хали Уб, славио са 3:0 (25:16, 25:15 и 25:19).

По пропозицијама ЦЕВ-а, за победе од 3:0 и 3:1 добијају се 3 бода, а уколико је резултат 3:2, победник добија 2, а поражени један бод. Уколико је после две утакмице број бодова идентичан одиграће се “златни сет” до 15 поена, одмах по завршетку друге утакмице.

Победник дуела Уб – Јединство Брчко играће у 3. колу квалификација за Лигу шампиона 2022. Против победника двомеча Олимпијакос Пиреј (ГРЕ) – Минчанка Минск (БЛР).

Победник 3. рунде квалификација играће у Е групи Лиге шампиона 2022. у којој су италијански Имоко Конељано, пољски Хемик Полице и мађарска Ниређхаза.

Млади, скроман и предан. То су прве речи на које сви истински љубитељи одбојке у нашој земљи помисле када се помене Никола Брборић. Иако је тек на почетку професионалне каријере, млади примач сервиса Младог радника из Пожаревца већ је оставио озбиљан траг у овогодишњем издању Банка Поштанска штедионица Суперлиге. А потврда тога стигла је у фебруару, када је момак родом из Љубиња понео ласкаво признање за најбољег појединаца у домаћем шампионату и то у конкуренцији пуно искуснијих одбојкаша.

Фебруарски МВП Никола Брборић: „Жеља ми је да заиграм за сениорску репрезентацију”

У свету спорта, статистика често говори више од речи. Али понекад, само понекад, појави се неко ко својим поенима не исписује само резултате, већ и причу. Управо таква је и Ања Зубић, најбољи поентер и званично најбоља играчица Банка Поштанска штедионица Суперлиге у фебруару. Ипак, пре свега, она је особа која ће у истој реченици поменути рад, екипу и захвалност. Њена прича није само поткрепљена успесима, већ и припадношћу, скромношћу и чврстом вером у свој тим.

Фебруарски МВП Ања Зубић: „Подстрек да сам на добром путу”

Одбојкаши Црвене звезде и Дубочице остварили су тријумфе у првим утакмицама четвртфинала плеј-офа. Актуелни шампион Србије је надиграо Партизан, након истинске борбе на Бањици, док је Дубочица, код куће, била боља од Карађорђа након четири сета.

Вечити дерби оправдао очекивања, Дубочица разоружала Вождове

Одбојкаши Радничког доо и Војводине Моцарт забележили су победе у првим утакмицама четвртфинала плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Крагујевчани су, на свом терену, поразили суботички Спартак, док је Војводина била максимална против Ниша код куће.

Раднички и Војводина успешни на старту разигравања

Одбојкашице Уба и ТЕНТ-а оствариле су тријумфе у првим утакмицама четвртфинала плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Убљанке су, на свом терену, биле боље од пазовачког Јединства, док је ТЕНТ, код куће, надиграо ужичко Јединство.

Уб преживео Пазовчанке, ТЕНТ бољи од Ужичанки

Одбојкашице Железничара и Црвене звезде победама су отвориле четвртфиналну плеј-оф серију. Изабранице Ратка Павличевића су, на свом терену, надиграле Раднички Бластерс са максималним резултатом, док је Звезда на идентичан начин поразила Срем код куће.

Звезда и Железничар убедљиви на старту плеј-офа

Лигашки део сезоне је завршен, али за осам најбољих екипа у мушкој вертикали Банка Поштанска штедионица Суперлиги права борба тек почиње. Од суботе, 29. марта, стартује четвртфинале плеј-офа, фаза у којој нема простора за калкулације и где се свака грешка скупо плаћа. Серије се играју на две добијене утакмице, а већ прва рунда доноси вечити дерби, неколико отворених дуела и потенцијалне драме у утакмицама сва четири пара.

Плеј-оф БПШ Суперлиге за одбојкаше: Осам екипа у борби за титулу, три рудне до славља

Odbojkica prodavnica enter400