Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Хероина историјског успеха ТЕНТ-a: Невена Сајић засијала у финалу Купа Србије!

by Душан Крстић
Hits: 327

Сањао га је клуб, сањале су га играчице, прижељкивали навијачи. И онда, после толико труда, наде и рада, жеља је коначно постала стварност. ТЕНТ је у Крагујевцу подигао пехар Купа Србије, исписавши тако једно ново, блиставо поглавље у историји клуба. А у том великом тријумфу, једна играчица је засјала посебним сјајем. Њено име је Невена Сајић!

Примач сервиса екипе из Обреновца не само да је одиграла врхунску утакмицу, већ је понела и ласкаву титулу најкорисније играчице (МВП) финала, што је био још један доказ да је ова девојка велики потенцијал српске одбојке.

Ипак, како сама каже, то није очекивала. Нити је размишљала о томе. Једини циљ био је победа.

”Искрено нисам уопште очекивала признање, нити сам толико размишљала о томе. Само ми је био фокус да освојимо трофеј и да уживамо у победи. Тек када је све било спремно за почетак церемоније, пришао ми је Новица Сарић, портпарол Савеза, и реко ми је да будем спремна и да изађем на терен када ме прозову. У том тренутку сам се баш погубила, уједно и пријатно изненадила. Након тога су ме све девојке загрлиле и честитале, баш као и стручни штаб, и лепо смо то прославиле”.

За младу одбојкашицу ТЕНТ-а, ово признање представља само још један степеник на путу успеха, али никако циљ сам по себи.

”За мене је признање мотив више да наставим да тренирам још јаче и покретач за позитивне ствари. Наравно, и пре тога је тај мотив увек био присутан. Ипак, као што сам већ рекла, не придајем значају толико, јер стварно мислим да је ово успех целе екипе. Која год девојка да је добила ту награду, стварно би било заслужено, пошто смо све биле на високом нивоу и максимално ангажовано одрадиле све што је било потребно”.

Тријумф у Купу је дошао као велика сатисфакција после прошле сезоне, када је екипи овај трофеј измакао за длаку.

”Сви смо били пресрећни, јер смо се дуго надали Купу Србије. Некако, сви волимо да споменемо прошлу сезону, када нам је стварно мало фалило да освојимо тај трофеј. Очигледно није у том тренутку то требало да се деси. За нас је пораз у прошлогодишњем финалу био баш горак, али смо се сада засладиле овом победом. Међутим, не и потпуно задовољиле. Има још много да се ради и игра за освајање трећег трофеја ове сезоне, а даће Бог да дођемо и до њега. Све у свему, освајање Купа нам значи много. Како екипи, тако и управи, али и целом клубу, јер је ово стварно историјски успех. Баш ми је драго што је ова група остварила то ове године”.

Иако би многи помислили да након оваквог успеха долази тренутак предаха, то није случај за Невену и њене саиграчице, јер увелико размишљају о наредним изазовима.

”Немамо много времена за еуфорију, јер нас чека наставак првенства. Остало нам је још пет утакмица до краја лигашког дела шампионата, које треба да искористимо као припрему за почетак плеј-офа. Тренутно смо на другом месту на табели, услед неких слабијих партија, из којих смо извукле ствари које треба да поправимо, што смо и показале у финалу Купа. Опет, понављам да је цела та прича додатни мотив и да ће нам доста помоћи да се вратимо тамо где смо и биле, као и да ће допринети нашем самопоуздању. Очекивања су заиста велика и она су од првог дана припрема практично стављена на папир. Циљеви су високи и јасни, идемо на сва три трофеја. Потребно је да се што више залажемо на тренинзима, да верујемо у то што радимо и да верујемо једни другима. Сигурна сам да ће из тога да изађе позитиван резултат”, закључила је Невена.

ТЕНТ је направио велики корак освајањем Купа Србије, али то није крај. Испред њих су нови изазови, а жеља да се домогну и шампионске титуле је велика. Уз рад, дисциплину и тимски дух, пут до врха за главну јунакињу ове приче и њену екипу изгледа потпуно оствариво.

Одбојкаши Јединства из Старе Пазове играће и наредне сезоне у Банка Поштанска штедионица Суперлиги. Пазовчани су вечерас, као гости, у другој утакмици плеј-аута надиграли Нови Сад Манекс са максималних 3:0, по сетовима 25:17, 25:10 и 25:18.

Пазовчани изборили опстанак у Суперлиги!

Одбојкашице Уба оствариле су велику победу и избориле пету утакмицу финалне серије плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Убљанке су вечерас, на свом терену, пред великим бројем домаћих навијача, надиграле лајковачки Железничар са максималних 3:0, по сетовима 25:22, 25:16 и 25:23.

Славље али без конфета: Сјајне Убљанке избориле мајсторицу!

Одбојкаши Војводине Моцарт остварили су велики тријумф у трећој утакмици финала плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Новосађани су вечерас, у Крагујевцу, поразили Раднички доо након великог преокрета са 3:2, по сетовима 20:25, 26:28, 29:27, 28:26 и 15:13.

Дежа ви са обрнутим улогама: Војводина се вратила у Крагујевац и изборила четврти меч!

Одбојкашице Београда оствариле су велики тријумф у првој утакмици плеј-аута за пласман у Банка Поштанска штедионица Суперлигу. Београђанке су вечерас, као гошће, надиграле Инђију са максималних 3:0, по сетовима 25:11, 25:17 и 25:19.

Велики корак Београда ка пласману у Суперлигу

Одбојкаши Јединства из Старе Пазове забележили су битну победу у првој утакмици плеј-аута за опстанак у Банка Поштанска штедионица Суперлиги. Пазовчани су вечерас, на свом терену, поразили Нови Сад са максималних 3:0, по сетовима 25:22, 25:19 и 25:17.

Искусним Пазовчанима прво полувреме плеј-аута

Одбојкашице Железничара из Лајковца уписале су други тријумф у финалној серији плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Ратка Павличевића је вечерас, на свом терену, у трећој утакмици финалне серије, надиграла Уб са максималних 3:0, по сетовима 25:15, 25:16 и 25:18.

Лајковац експрес: Железничар по други пут повео у финалној серији!

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца забележили су велику победу у другој утакмици финалне серије плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Крагујевчани су вечерас, у Новом Саду, након истинске борбе и великог преокрета надиграли Војводину Моцарт са 3:2, по сетовима 22:25, 19:25, 25:16, 25:21 и 15:12.

Шампионска круна на видику: Раднички има меч лопту за титулу у Крагујевцу!

Odbojkica prodavnica enter400