Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Велики повратак Слађе Ерић у српску одбојку

by adminliga
Hits: 4451

Одбојкашице Уба вечерас су на домаћем терену изгубиле од Имоко Конељана са 3:0. Екипа коју са клупе предводи нови селектор репрезентације Србије, Данијеле Сантарели, била је непремостива препрека за изабранице Маријане Боричић.

Ипак, и поред пораза, публика у Хали спортова имала је разлога за радовање. После три године, Убљани су имали прилику да на делу поново гледају Слађану Ерић, која се после скоро две године вратила својој највећој љубави – одбојци.

Одмах након утакмице са Конељаном, Слађу смо замолили за повратнички интервју. На почетку нам је открила на чији наговор је одлучила да се врати на терен и како је дошло до те одлуке.

„Дрес Уба сам обукла искључиво захваљујући свом тати, пошто је његова последња жеља била да и даље играм одбојку. Такође, и ја сам исто желела да се вратим, јер сам видела да још увек могу да играм на високом нивоу. Жао ми је што сам дошла неспремна и што због здравственог проблема нисам играла до средине јануара. Можда ме је Весна Читаковић наговорила да поново заиграм одбојку. Због већ поменутог здравственог проблема, сви прелазни рокови су били готови, и остале су само још Србија и Пољска. Тако се испоставило да је најбоље решење било да 'окренем' Маријану и да дођем да им помогнем“ – рекла је Слађана.

eric N

Нова чланица Уба је већи део каријере провела на позицији средњег блокера. Ипак, у Србији је махом била коректор, а и у новом клубу је чека та улога.

„Углавном су ме у Србији сви звали да будем коректор. Претпостављам због Визуре од пре три године, када сам била МВП и када сам освајала по 20, 30 поена. Тренутно сам неспремна да играм на тој позицији. Хвала Маријани што ми верује и што ми  је дозволила да направим толики број грешака вечерас. Чак ми је и Ана Јакшић рекла да се не нервирам и да им значи зато што сам део екипе. Ако ми је само посао да помогнем и да им будем 'кева', мени је довољно“ – истакла је короз смех искусна одбојкашица.

eric2

Када је Слађана већ поменула свој надимак, нисмо могли да пропустимо прилику да је питамо како је дошло до њега. Такође, питали смо је и зашто је саиграчице зову Златан Ибрахимовић.

„Није толико млада моја нова екипа (смех). Ја сам са Љиљом Ранковић играла још давно, а и Љубицу Кецман знам дуго. Зато нека надимак 'кева' остане овим млађим играчицама, које кажу да сам могла да их родим. Са друге стране, надимак 'Златан Ибрахимовић' сам добила зато што је за мене мерило терен, а не године. О вечерашњем издању нећу ништа причати. Биће још утакмица, ово је тек почетак“ – закључила је популарна „кева“.

Одбојкаши Црвене звезде остварили су победу у дербију 16. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Ивице Јевтића је вечерас, у Тополи, поразила Карађорђе са 3:1, по сетовима 25:22, 23:25, 25:20 и 29:27.

Звезда се реванширала Вождовима!

Одбојкашице Уба и Железничара оствариле су тријумфе у 17. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Убљанке су, на страни, поразиле ужичко Јединство са 3:1 (25:17, 20:25, 27:25, 25:16), док је актуелни шампион Србије био бољи од Спартака на свом терену – 3:1 (25:10, 19:25, 25:18, 25:18).

Победе Уба и Железничара

Одбојкаши Такова из Горњег Милановца остварили су велики тријумф на премијери 16. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Милоша Терзића је вечерас, на свом терену, надиграла суботички Спартак, након преокрета, са 3:2, по сетовима 17:25, 25:27, 28:26, 26:24 и 15:7.

Аларм пред финале: Сјајни Милановчани поразили лидера!

Шеснаеста рунда Банка Поштанска штедионица Суперлиге била је на програму током минулог викенда. Као што то обично и бива, неке екипе су, према очекивањима, стизале до победа, док су неке морале добрано да се помуче како би извојевале победе. Дефинитивно је у центру пажње био вечити дерби, у којем се Звезда након маратона реванширала љутом ривалу за пораз у првом делу сезоне, док је ТЕНТ, практично, обесмислио дерби кола. Уб и пазовачко Јединство су лако изашли на крај са ривалима из доњег дома табеле, док је Београд уписао највећи тријумф откако је постао члан највишег ранга такмичења, и то у још једном градском дербију. За крај, узбудљиву одбојкашку представу приредиле су нам Ужичанке и Митровчанке, из које је Јединство након велике борбе изашло као победник.

Преглед 16. кола БПШ Суперлиге за сениорке: Дерби на све стране

Протеклог викенда одигране су све утакмице петнаесте рунде такмичења у Банка Поштанска штедионица Суперлиги, током које смо имали прилику да на теренима широм Србије пратимо и више него занимљиве мечеве. Иако је током овог кола виђено неколико веома узбудљивих мечева, дефинитивно су највеће изненађење направили искусни Пазовчани, који су убедљиво поразили ВГСК. На победничке стазе вратили су се суботички Спартак и крагујевачки Раднички, док су Звезда и Таково након четири одиграна сета били бољи од Дубочице, односно Партизана Коптех. Ипак, најнеизвесније и најузбудљивије било је у Новом Саду, где је Војводина након низа преокрета и дугих пет сетова успела да надигра Вождове из Тополе.

Преглед 15. кола БПШ Суперлиге за сениоре: Повратак на победнички колосек

Одбојкаши Јединства из Старе Пазове остварили су важан тријумф у 15. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Жељка Вукелића је вечерас, на гостујућем терену, поразила ВГСК са максималних 3:0, по сетовима 25:19, 25:18, 25:19.

Искусни Пазовчани енигма за ВГСК

Одбојкашице обреновачког ТЕНТ-а забележиле су тријумф у дербију 16. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Игора Жакића је вечерас, на свом терену, поразила лајковачки Железничар са максималних 3:0, по сетовима 25:16, 25:14 и 25:18.

Обреновчанке преслишале шампиона

Odbojkica prodavnica enter400