Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Гршић: Имамо право да претендујемо на титулу

by adminliga
Hits: 3048

Крајем децембра прошле године, Црвена звезда се одлучила на велику промену. Дотадашњег тренера Александра Владисављева, заменило је одбојкашкој јавности добро познато лице – Милан Гршић.

Млади стручњак, који је три пуне сезоне са великим успехом водио ТЕНТ, са којим је и освојио шампионску титулу 2020. године, већ је имао прилике да ради у садашњем клубу кроз млађе селекције. Такође, Гршић је једно време био и у стручном штабу бившег селектора Зорана Терзића на клупи репрезентације Србије.

Милан је од доласка већ имао прилике да води нову екипу. У прве три утакмице са црвено-белим одбојкашицама забележио је две победе и један минималан пораз у јучерашњем дербију са Убом. Одмах после синоћне утакмице, Милан је радо пристао да са читаоцима нашег портала подели прве утиске по доласку на клупу Црвене звезде.

grsic 2

На почетку, занимално нас је како се екипа адаптирала на његов рад и да ли је имао неких потешкоћа око селекције тима у претходном периоду.

 „За било какву промену, потребна је адаптација. Међутим, познајем доста играчица и у прошлости сам са многима радио што у млађим категоријама, што у сениорским селекцијама. Сматрам да су девојке велики професионалци и да није било потребно пуно времена да се прилагодимо једни на друге. Корона и болест играча нас је поприлично пореметила у претходном периоду. То је свакако један од разлога незадовољавајуће форме тренутно“ – рекао је Гршић.

Након месец и по дана на клупи Црвене звезде, млади стручњак је имао довољно времена да се упозна са свим предностима и манама свог тима. Открио нам је како он тренутно види своју нову екипу.

„Има још простора за напредак, јер екипа још увек није дошла на ниво на којем је била пре паузе. Надамо се да ћемо у наредним недељама имати две лакше утакмице и да ћемо тај период искористити да се подигнемо физички и психички и да се боље уиграмо. Имамо и нове играчице, а неке се враћају после пауза и трудићемо се да у наставку само напредујемо“ – истакао је Милан.

grsic

Све смо ближи плеј-офу, у којем ће се наћи и Црвена звезда. За сам крај овог кратког разговора, питали смо Гршића која су његова, и очекивања његовог тима у завршници сезоне.

„Ми имамо екипу која може доћи до финала и борити се за трофеј. Наравно, не питамо се само ми. По мени су првих пет екипа приближног квалитета и не можемо са сигуношћу да кажемо ко ће бити првак. Свакако, када је реч о нашој екипи, она поседује квалитет и имамо право да претендујемо на највиши пласман на крају сезоне“ – закључио је стратег црвено-белих.

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца пласирали су се у полуфинале Купа Србије. Бранилац трофеја је вечерас, на свом терену, елиминисао ВГСК, пошто је славио и у другом мечу са 3:2, по сетовима 21:25, 25:20, 25:13, 29:31 и 15:11.

Раднички последњи полуфиналиста Купа

Одбојкаши суботичког Спартака остварили су тријумф у првој утакмици полуфинала Купа Србије. Екипа Александра Митровића је вечерас, на свом терену, поразила Црвену звезду са 3:1, по сетовима 25:19, 26:24, 19:25 и 25:21.

Суботичани ближи финалу Купа Србије

Минулог викенда одигране су све утакмице шесте рунде такмичења у Банка Поштанска штедионица Суперлиги. Поред дербија кола који је припао Црвеној звезди у Новом Саду, ово коло обележила је и прва овосезонска победа Ниша. Дубочица је и након трећег међусобног дуела остала енигма за Партизан, док су до максималних победа стигли Таково и Млади радник. Прилику да спусти завесу на ову рунду имали су Карађорђе и Раднички, а шампион је и даље остао једина непобедива екипа у првенству.

Преглед 6. кола БПШ Суперлиге за сениоре: Прва победа и први пораз

Осми викенд такмичења у Банка Поштанска штедионица Суперлиги протекао је, махом, према очекивањима. Већина екипа која је у својим утакмицама важила за фаворита успела је и да оправда то звање, али је било и неких изненађења. Пре свега, Раднички је у Лајковцу успео да надигра актуелног шампиона, док су Ужичанке, тек након трилера, срушиле Лесковац. Дерби кола припао је Убљанкама, ТЕНТ и пазовачко Јединство су оправдали улогу фаворита, док је до друге везане победе стигла и екипа Срема.

Преглед 8. кола БПШ Суперлиге за сениорке: Од рутине до изненађења

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца остварили су победу у последњој утакмици 6. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Крагујевчани су вечерас, у Тополи, надиграли Карађорђе са 3:1, по сетовима 29:27, 21:25, 25:10 и 25:23.

Шумадијски дерби по мери шампиона!

Одбојкашице Радничког Бластерс из Београда забележиле су велики тријумф у 8. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Београђанке су вечерас, у Лајковцу, надиграле Железничар са 3:2, по сетовима 25:20, 25:23, 19:25, 26:28 и 15:11.

Раднички кобан по Лајковчанке

Одбојкаши Црвене звезде забележили су тријумф у дербију 6. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Звезда је вечерас, у Новом Саду, поразила Војводину Моцарт са максималних 3:0, по сетовима 25:21, 25:16 и 27:25.

Црвено-бели дерби кола: Звезда нанела Војводини први пораз

Odbojkica prodavnica enter400