Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Најава кола са Марком Ристићем: ТЕНТ на првој великој препреци

by adminliga
Hits: 1381

Брзо су прошла четири кола. И женска и мушка лига се поларизују можда у већој мери него што смо очекивали, али много је времена пред нама, много дербија који ће из кола у коло давати одговоре на она највећа питања. За сада, све се мање-више одвија како смо се надали, фаворити терају своју причу, аутсајдери своју, али доста је екипа подједнаких квалитета па не сме да нас изненади ниједна победа или пораз јер ће сваки бити заслужен.


Ово коло код дама отвара озбиљан дерби, Уб дочекује ТЕНТ (субота, 18). Комшијски дерби пријатељских клубова донеће квалитет јер је улог велики за све. Може ли Уб, опхрван повредама и проблемима са дизачима, да нанесе први пораз „упуцаним“ Обреновчанкама? ТЕНТ изгледа одлично, у минула четири кола није испустио ни сет, али чини се да ће им ово бити прва овосезонска велика препрека. Уб има велики појединачни квалитет и много искуства, а ТЕНТ је нека нова младост у налету, предвођена Жакићем који је, чини се, пронашао прави златни мајдан.

Од 19 часова у суботу играће се четири меча, а најзанимљивији је сусрет Железничара и Црвене звезде. Иако имају три победе и пораз, Лајковчанке и даље не импресионирају и делује да у њиховој игри има много резерви, а ствари ће вероватно доћи на своје место када се све повреде санирају. С друге стране, Звезда је на истом учинку и ослања се на проверене снаге, наравно уз додатак понеке младе играчице која одради свој део посла и искористи шансу. Неретко је Николина Лукић ту да „угаси пожар“ ако до њега дође, а гостовање на „прузи“ повод је за уживање у квалитетној одбојци и надметању великих ривала.

Срем после победе у Београду над Партизаном Ефбет добио је крила и не би требао да има проблема против Клека, као ни Цаковићева машина у Старој Пазови у дуелу са Радничким Бластерс. Имаће Јединство сигурно и луксуз да одмори оне главне девојке пред почетак огромних европских изазова.

У овом термину, једина је енигма сусрет између Спартака и Партизана Ефбет у Суботици. И даље се „голубице“ траже, понекад импресионира њихова игра, а понекад то делује доста слабо, али екипа је тако конципирана да су успони и падова саставни део сваког дана. Београдске црно-беле се још траже, али и чекају победу од оног првог кола против Инђије, па је и на њима довољно притисак пред овај у најави веома изједначени меч.

Коло ће затворити комшијски дуел између Омладинца и Инђије. Табела каже да тим из Нових Бановаца има победу више, али делује да је Инђија све ближа некој својој очекиваној игри па ће бити занимљиво. Једна школа против комшијске, мало искусније. Победа би Омладинац поново лансирала у причу о најпријатнијем изненађењу, ако уопште могу тако да се назову када се зна концепт клуба, а Инђинчанке би победом делимично оправдале предсезонска очекивања и вратила се на прави колосек.

Овај „викенд“ почињу мушкарци и то две у најави занимљиве утакмице: Рибница – Партизан Ефбет (19) и Ниш – Јединство (СП) (20). У склопу приче о дербијима, без обзира на актуелно стање на табели, гостовање црно-белих шампиона у Краљеву мора да се окарактерише као дерби. Партизан је максималан са четири победе, а Рибница је на половичном учинку, али игра по принципу топло-хладно. Београдски црно-бели се спремају и за Куп, али и за европске изазове па ће им овај меч добро доћи у склопу даљег уигравања.

Ниш је други највећи хит досадашњег дела првенства и готово да може да се каже да је обезбедио опстанак, а сад пуца на плеј-оф. У госте му долази Јединство које је до сада уписало један тријумф, али да ли сме да се каже да је домаћин фаворит против оноликог искуства из Срема?

У суботу, Таково чека Млади радник и у случају победе домаћина, који је по сваком критеријуму фаворит, Пожаревљане чека огроман посао како би сачували суперлигашки статус. Карађорђе би такође требало да има лаган посао против Борца из Старчева.

У недељу ћемо гледати два дербија (оба од 18 часова): Спартак који је допунски полетео после сјајних партија у Европи дочекује Раднички који је такође иностране послове одрадио на најбољи могући начин. У оваквим мечевима домаћи терен може да значи ту танку линију када је у питању проглашење фаворита, али сигурно ће бити занимљиво јер се ради о екипама веома сличног квалитета.

Црвена звезда и Војводина ће се срести у Београду и то је један од ванвременских дербија наше одбојке, поново без обзира на ситуацију на табели. Београдски црвено-бели су на половичном учинку, али расту из кола у коло, а Вошина млађарија је показала да има огроман капацитет и квалитет па три победе из три меча нису превелико изненађење. Новосађани су одрадили посао у Купу ЦЕВ против много искуснијих Украјинаца и то ће им бити додатни мотив да доказивање на тешком терену код увек расположеног ривала.

Одбојкашице обреновачког ТЕНТ-а забележиле су убедљив тријумф у првом мечу полуфинала плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Обреновчанке су вечерас, на свом терену, поразиле лајковачки Железничар са максималних 3:0, по сетовима 25:22, 25:17 и 25:14.

ТЕНТ на корак до финала!

Одбојкашице Уба оствариле су тријумф у првој утакмици полуфинала плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Милана Гршића је вечерас, у Старој Пазови, надиграла Јединство са 3:1, по сетовима 26:24, 24:26, 25:23 и 25:13.

Брејк Убљанки у Старој Пазови!

Одбојкаши суботичког Спартака и Црвене звезде уписали су тријумфе у првим утакмицама четвртфинала плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Суботичани су, код куће, надиграли новосадску Војводину Моцарт, док је Звезда, на свом терену, била боља од Младог радника.

Спартак и Звезда оправдали улоге фаворита

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца и Карађорђа остварили су победе у првим утакмицама четвртфинала плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Крагујевчани су, на свом терену, поразили ВГСК, док је Карађорђе, након трилера, био бољи од Такова код куће.

Раднички доо – ВГСК 3:0 (25:18, 25:22, 28:26)

Након што су у фото-финишу последњег кола успели да преузму чеону позицију и као лидери дочекају разигравање, пулени Алексе Брђовића направили су први и то велики корак ка пласману међу четири најбоље екипе. Као што се донекле и могло наслутити, Крагујевчани су, поред предности домаћег терена, оправдали и улогу фаворита и на крају могли да прославе победу. Наравно, Градиштанци су и вечерас били жељни надметања, што је поготово било приметно током трећег сета, али је на крају искуство шампиона Србије било од пресудног значаја.

Већ на старту меча је Раднички искористио деконцентрацију ривала и његовим грешкама стекао је неколико поена резултатске залихе, а како је сет одмицао ту предност су Крагујевчани одржавали поенима Бојовића, Нејића и Ковача. Тако је тим Алексе Брђовића без већих проблема привео посао крају у првом сету са 25:18. Далеко већи отпор су Градиштанци пружили у другом сету, пошто су и поред нешто бољег старта, све време дисали за вратом фаворизованом ривалу. Када год би се Раднички одвојио, екипа Милана Ђуричића је одржавала корак. Ипак, при вођству домаћина од 22:21, на сцену је ступио искусни Бојовић и омогућио је свом тиму да дуплира предност (25:22). У трећем, а испоставиће се касније и последњем сету, ствари на терену су и те како могле да се закувају. ВГСК, и поред великог резултатског дефицита, није намеравао да се тек тако преда, па је средином треће деонице преузео вођство од ривала и у завршницу ушао са 23:20. То је био тек почетак узбуђења, пошто су Крагујевчани на време успели да ухвате прикључак, након чега су обе екипе имале своје шансе, али је на крају пресудило искуство домаћина – 28:26.

Крагујевчане је до победе предводио Младен Бојовић са 19 поена, Иван Ћировић бројао је до 13, док је два поена мање додао Давиде Ковач. На другој страни су се истакли Вељко Бохарев и Бранислав Грковић са по 11 поена.

Карађорђе – Таково 3:2 (20:25, 25:19, 25:27, 25:13, 15:13)

Иако су пре нешто мање од недељу дана, у оквиру последњег кола одиграли међусобни дуел, свима је било јасно да ће слика на терену у четвртфиналном дуелу Тополаца и Милановчана бити потпуно другачија. А тако је и било пошто су како домаћини, тако и гости приредили сјајну одбојкашку представу и оправдали звање овог дуела као једног од најинтересантнијих на старту разигравања. Ипак, победник је могла да буде само једна екипа, а то је овог пута пошло за руком оној коју са клупе предводи Невен Мајсторовић.

Домаћин је за нијансу боље отворио дуел, али су гости већ средином сета, заслугама читавог тима, које је поентерски предводио Алџинон, стекли лепу резултатску залиху (15:11), која се убрзо испоставила као довољна за почетно вођство. Ипак, одговор Вождова је био експресан. Готово идентична слика виђена је на терену, само са промењеним улогама. Карађорђе је средином сета стигао до преокрета, да би у наставку искористио стечену залиху и са 25:19 стигао до изједначења.

Као што се и очекивало, борба се распламсала у трећем сету. Обе екипе биле су решене да стигну до вођства. Иако је у први мах деловало да ће Такову без већих проблема тако нешто поћи за руком, Карађорђе је успео да учини завршницу занимљивом, али не и да заустави ривала у почетној намери (25:27). Међутим, оно што домаћин није успео у трећој, јесте у четвртој деоници, јер је био и више него убедљив и изборио је тај-брејк и то препустивши ривалу свега 13 поена.

Одлука о победнику пала је након петог сета, у којем је домаћин, на крилима својих навијача, био за нијансу конкретнији и концентрисанији. Све до резултата 9:9 играло се поен за поена, да би у наставку превагу направили Гмитровић и Перовић, који су својој екипи нешто касније омогућили да стигне до тријумфа – 15:13.

Најефикаснији у победи свог тима био је Александар Гмитровић са 31 поеном, Лазар Мариновић уписао је 12, а један поен мање Петар Брашанац. На другој страни се истакао Луис Алџинон са 18 поена, а пратио га је Стефан Сакикић са 13 поена.

Статистику са утакмица можете погледати овде.

Друге утакмице четвртфинала плеј-офа одиграће се у понедељак, 13. априла, док су евентуалне мајсторице предвиђене за 16. април.

Раднички и Карађорђе ближе полуфиналу

Одбојкашице Железничара избориле су пласман у полуфинале плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Лајковчанке су вечерас, на свом терену, у трећој утакмици четвртфинала, надиграле Црвену звезду са 3:1, по сетовима 26:24, 25:16, 29:31 и 25:23.

Железничар употпунио листу полуфиналиста!

Након нешто мање од шест месеци узбудљивих борби на теренима широм Србије, минулог викенда је стављена тачка на лигашки део Банка Поштанска штедионица Суперлиге, и то један од најузбудљивијих у последњих неколико сезона. А колико је био непредвидив и напет говори чињеница да је неколико круцијалних дилема отклоњено у последњој, 22. рунди такмичења. Актуелни шампион Србије понео је звање и „шампиона” лигашког дела првенства, пошто је Раднички надиграо Спартак у дуелу за чеону позицију. А кикс Суботичана искористила је и Црвена звезда, која је победом над Градиштанцима заузела друго место на табели. Повод за славље имао је и Ниш, који је максималном победом над Дубочицом изборио сигуран опстанак и испратио Лесковчане у Прву лигу. Војводина је у директном дуелу са Младим радником сачувала шесто место на табели, док су се тријумфима радовали Карађорђе и Јединство, у дуелима са Таковом, односно Партизаном Коптех.

Преглед 22. кола БПШ Суперлиге за сениоре: Крај!

Одбојкашице Црвене звезде оствариле су велики тријумф у реванш утакмици четвртфинала плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Данила Стокуће је вечерас, у реваншу, на свом терену, надиграла Железничар са 3:1, по сетовима 26:28, 25:22, 25:14 и 25:21.

Звезда вратила серију у Лајковац!

Odbojkica prodavnica enter400