Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Све што сте желели да знате о Ол-стар мечу ”СВЕ ЗВЕЗДЕ ЛИГЕ”, а нисте имали кога да питате!

by Душан Крстић
Hits: 688

Наставио је Одбојкашки савез Србије да помера границе и у 2024. години. Осим што је приређена незаборавна прослава стогодишњице одбојке у Србији, пред сам крај године стигла је потврда да ће Србија бити домаћин једног од највећих међународних такмичења. Београд ће почетком лета бити домаћин Лиге нација и од 18. до 22. јуна угостиће неке од најбољих одбојкашица света. Само неколико дана касније, у периоду између 25. и 29. јуна, у главном граду Србије играће и понајбољи светски одбојкаши.

Поред свих репрезентативних успеха у претходном периоду и српска клупска клупска одбојка из године у годину све више напредује и озбиљно прети да се устали на европској сцени. Стога је Одбојкашки савез Србије одлучио да годину у којој су се домаћи тимови одлично показали на европској сцени, али и пружили изванредне утакмице на теренима широм Србије, крунише историјским догађајем. У петак, 27. децембра, у хали ”Александар Николић”, са почетком у 18 часова, одржаће се први историјски ол-стар меч под називом ”Све звезде лиге”. Улаз за све љубитеље одбојке и спорта биће бесплатан!

Сам програм биће конципиран из два дела, односно одиграће се две ревијалне утакмице, уз мноштво занимљивости пре, током и након њих. Кренимо редом.

Пре свега, екипе су подељене по регионима. Код дама су то тим ЗАПАД, којем припадају играчице из Инђије, Срема, Уба, Спартака, ужичког Јединства и Железничара, док ће за тим ИСТОК наступати најбоље одбојкашице из пазовачког Јединства, Омладинца, Црвене звезде, Партизана Коптех, ТЕНТ-а и Радничког Бластерс. Такође, свака екипа ће имати по три тренера, који су већ селектирали по 28 играчица из поменутих клубова. Тим ЗАПАД ће предводити Мирјана Мусулин, Ратко Павличевић и Дарко Закоч, док ће се на клупи тима ИСТОК наћи Јово Цаковић, Милан Гршић и Игор Жакић.

olstar1

Код мушкараца је потпуно идентичан концепт, само што ће се на терену наћи тим СЕВЕР, који сачињавају одбојкаши из Спартака, Војводине Моцарт, Јединства, Партизана Коптех, Црвене звезде и Младог радника, док ће част тима ЈУГ бранити играчи из Карађорђа, Такова, Радничког доо, Рибнице, Ниша и Дубочице. Тим СЕВЕР ће са клупе предводити Ивица Јевтић, Марко Наранчић и Драган Кобиљски, а тим ЈУГ су селектирали Невен Мајсторовић, Алекса Брђовић и Драган Светозаревић.

Ипак, о томе којих 14 одбојкашица, односно одбојкаша ће представљати сваки тим, одлучујете ВИ! Већ неколико дана је на сајту sportal.rs отворено гласање за избор учесника на овом догађају. За сваки тим имате прилику да изаберете по два дизача, коректора и либера, као и по четири примача и блокера. Гласање је отворено до среде, 18. децембра, а у наставку можете пронаћи и линкове за избор по тимовима: тим ЗАПАД, тим ИСТОК, тим СЕВЕР и тим ЈУГ.

Важно је напоменути да свако ко жели да гласа, то може да уради САМО ЈЕДНОМ. Иако постоји опција да се више пута гласа за исти тим, као и да се види тренутно стање, све до самог краја неће бити познато ко ће чинити поменуте екипе. Како технологија напредује из дана у дан, на крају ће се сви исти гласови сабрати у један, што ће дати праву слику и коначне саставе тимова.

Што се самог догађаја тиче, прве ће на терен изаћи најбоље одбојкашице у домаћем првенству по избору тренера, али и публике, након чега ће се одиграти и утакмица између најбољих одбојкаша. Ипак, ту није крај занимљивостима, пошто ће се између сетова одвијати различити изазови у којима могу да учествују и они који се нису нашли у ужем избору за Ол-стар утакмицу.

Наравно, у наредним данима ћемо постепено откривати шта све учеснике, али и публику која дође у београдску халу ”Александар Николић”, очекује те спектакуларне вечери за домаћу одбојку. Све у свему, биће ово још један празник одбојке у режији Одбојкашког савеза Србије!

Бројимо ситно! Јако мало је остало до краја регуларног дела сезоне, пошто су протеклог викенда одигране све утакмице 20. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. На само неколико утакмица до почетка плеј-оф и плеј-аут мечева, свака екипа труди се да осигура што бољи пласман на табели. Неки теже ка томе да осигурају опстанак, док поједини покушавају да разигравање дочекају у што бољем расположењу.

Преглед 20. кола БПШ Суперлиге: Све карте су на столу

Одбојкашице Црвене звезде оставриле су победу у последњој утакмици 20. кола Банка Поштнаска штедионица Суперлиге. Црвено-беле даме су вечерас, у Ужицу, победиле Јединство са 3:1, по сетовима 25:18, 22:25, 25:11 и 25:20.

Одбојкашки класик припао Звезди!

Одбојкаши Војводине Моцарт и Дубочице остварили су победе у 20. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Новосађани су, на свом терену, лако изашли на крај са Карађорђем, док је Дубочица наставила серију добрих резултата победом над Рибницом.

Војводина разоружала Вождове, Рибница намучила Лесковчане!

Одбојкашице Спартака из Суботице и ТЕНТ-а из Обреновца забележиле су важне победе у 20. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Суботичанке су, у дербију зачеља, као гошће поразиле Инђију, док су Обреновчанке, на свом терену, биле боље од Уба.

Дерби зачеља припао Спартаку, дерби кола ТЕНТ-у!

Одбојкаши Црвене звезде и Партизана Коптех остварили су победе у 20. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Звезда је, у Старој Пазови, била боља од Јединства, док је Партизан, у Суботици, надиграо домаћи Спартак након велике борбе.

Вечити успешни на страни

Протеклог викенда одигране су све утакмице 18. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. На само неколико утакмица до краја лигашког дела првенства, односно почетка плеј-оф и плеј-аут мечева, стање на табелама у обе конкуренције почиње полако да се заоштрава. Још увек је све отворено, а већ сада је јасно да нас права драма очекује током марта месеца.

Преглед 19. кола БПШ Суперлиге: Узбуна, ближи се крај!

Одбојкашице Радничког Бластер оствариле су тријумф у 19. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Београђанке су вечерас, у Старој Пазови, надиграле Омладинац са 3:2, по сетовима 14:25, 25:12, 25:18, 23:25 и 15:7.

Београђанке се реванширале Омладинцу

Odbojkica prodavnica enter400