Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Преглед 3. кола БПШ Суперлиге за сениоре: Домаћини искористили предност

by Душан Крстић
Hits: 506

Минулог викенда одигране су све утакмице треће рунде такмичења у Банка Поштанска штедионица Суперлиги, у оквиру којих су до тријумфа стигли искључиво домаћини. Екипе попут Карађорђа, Спартака и Црвене звезде су, током програма у петак и суботу, могле да прославе победе након три одиграна сета. Ипак, дефинитивно су највише пажње привукле утакмице одигране у недељу, пошто су не само оправдале очекивања, већ су биле по укусу свих истинских љубитеља одбојке. Шампион је морао добрано да се помучи како би изашао на крај са Устаницима, Партизан је након трилера надиграо Пожаревљане, док је Војводина преокретом над Лесковчанима дошла до сва три бода.

Након победе црно-белих дама у вечитом дербију, недељни дупли програм у Пиониру својим тријумфом, након велике борбе, употпунили су и пулени Бојана Јанића. Иако су и Београђани и Пожаревљани средином прошле седмице одиграли веома захтевне прве утакмице четвртфинала Купа Србије, у којима им је недостајало мало среће да изађу као победници, и синоћ су, у међусобном дуелу, свим љубитељима одбојке приредили фантастичну одбојкашку представу. На крају, Партизан је у тај-брејку за длаку био истрајнији и стигао је до првог тријумфа у сезони, уз утакмицу мање у односу на већину екипа.

Да је Раднички уписао нову победу више није новост. Од старта сезоне Крагујевчани су одиграли седам утакмица и уписали исто толико победа на четири фронта. Ипак, чини се да им је ударнички темпо и велики број утакмица у последњих двадесетак дана вечерас могао да пресуди. На срећу њихових присталица, шампионски менталитет који поседују одбојкаши актуелног шампиона вечерас је био од пресудног значаја, па је домаћин, и поред огромног притиска ривала, наставио да ниже тријумфе. Наравно, врло лако је могло да се деси да Милановчани наставе са „сечом“ фаворита, пошто су пре нешто више од недељу дана поразили Црвену звезду. Међутим, вечерас им је за тако нешто, и поред великог повратка у меч, недостајало мало среће и истрајности, али је сам резултат и приступ гостију за свако поштовање.

И популарни „голубови“ наставили су да пружају веома убедљиве партије од старта сезоне, пошто су надиграли новог суперлигаша, ВГСК. У прилог томе говори чињеница да је чета Александра Митровића вечерас уписала пету победу, од чега трећу у првенству, чиме је заокружила успешну недељу. Подсећања ради, Спартак је средином прошле недеље једном ногом закорачио у полуфинале Купа Србије, пошто је убедљиво надиграо Дубочицу у првој утакмици четвртфинала. Када је реч о госту, у Великом Градишту ће још мало морати да сачекају на први суперлигашки тријумф, јер им од почетка сезоне распоред није ишао на руку, али су се и суочили са одлагањем појединих утакмица због обавеза ривала у другим такмичењима.

Своју трећу победу у шампионату уписала је Војводина Моцарт на домаћем терену. Иако су Новосађани преко пута мреже имали веома расположену Дубочицу из Лесковца, успели су да наставе да ниже победе. Током већег тока утакмице вођена је велика борба, али је на крају од пресудног значаја била истрајност младих „лала“, које су након преокрета уписале нова три бода. Други тријумф у сезони уписала је и чета Ивице Јевтића. Након изненађујућег пораза у прошлом колу од Такова, о чему је већ било речи, успели су црвено-бели да експресно пронађу победничке стазе. Иако је Ниш у Београду одиграо веома добро и прописно намучио Звезду, на крају је домаћин у завршници сва три сета био истрајнији и уписао нова три бода.

Премијерна утакмица треће рунде такмичења одиграна је у Тополи, а Карађорђе је, баш као и Спартак, наставио са победама у шампионату, уписавши трећи тријумф. Иако је важио за фаворита, тим Невена Мајсторовића је у петак имао веома захтевног ривала, пошто је угостио веома искусно Јединство из Старе Пазове. Ипак, на срећу својих навијача, Карађорђе ни у једном тренутку није дозволио ривалу да га значајније угрози, што је резултирало максималним тријумфом.

pk3rm

pk3tm

Екипе поред чијих имена стоји * имају утакмицу мање у односу на остале. 

Наредно, 4. коло на програму је од 14. до 16. новембра, а састају се следеће екипе:

Петак, 14. новембар
Таково – Партизан Коптех 17.00
Јединство (СП) – ВГСК 19.00

Субота, 15. новембар
Млади радник – Спартак 18.00
Карађорђе – Војводина Моцарт 18.00
Ниш – Раднички ДОO 20.00

Недеља, 16. новембар
Дубочица – Црвена звезда 18.00

Све утакмице Банка Поштанска штедионица Суперлиге можете гледати на Јутјуб каналу Одбојкашког савеза Србије, док вас на Инстаграм профилу @liga.ossrb очекује мноштво занимљивог садржаја.

Одбојкашице Радничког Бластерс забележиле су победу у 11. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Николе Милосављевића је данас, у хали „Александар Николић“, поразила Партизан ЦБС са 3:0, по сетовима 25:16, 25:16 и 25:16.

Крсташице боље од Партизана!

Одбојкаши суботичког Спартака уписали су важан тријумф у 9. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Александра Митровића је вечерас, на свом терену, надиграла Војводину Моцарт са 3:1, по сетовима 25:23, 25:16, 23:25 и 25:22.

Недеља из снова за Суботичане: Финалиста Купа поразио Војводину

Одбојкаши Црвене звезде тријумфовали су у вечитом дербију у оквиру 9. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Звезда је вечерас, у хали ”Александар Николић” поразила Партизан Коптех, након велике борбе, са 3:2, по сетовима 23:25, 26:24, 21:25, 26:24 и 19:17.

Вечити дерби по мери црвено-белих!

Одбојкаши Радничког дoo из Крагујевца забележили су тријумф у првој утакмици полуфинала Купа Србије. Крагујевчани су вечерас, на свом терену, надиграли Војводину Моцарт са 3:2, по сетовима 27:25, 25:20, 26:28, 22:25 и 15:8.

Раднички на корак од новог финала Купа Србије

Одбојкаши суботичког Спартака играће у финалу Купа Србије! Екипа Александра Митровића се вечерас, након златног сета, изборила за прилику да игра у одлучујућем мечу за трофеј у најмасовнијем такмичењу у Србији. Иако је регуларни део утакмице припао Црвеној звезди са 3:0 (25:16, 25:20, 25:14), Спартак је одлучујући период решио у своју корист са 15:9 и на тај начин могао је да прослави пласман у финале.

Пирова победа Црвене звезде: Спартак у историјском финалу Купа Србије!

Протеклог викенда одигране су све утакмице 8. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Ова рунда била је испуњена утакмицама које су сви истински љубитељи одбојке са нестрпљењем чекали. Звезда је „пробила лед” и нанела је први пораз крагујевачком Радничком, док је Војводина и трећи пут ове сезоне била кобна по Партизан. Спартак је победом у Тополи задржао лидерску позицију, а трећи везани тријумф уписао је и ВГСК, док су се, након маратонских утакмица и тај-брејк лутрије, минималним победама радовали Ниш и Таково.

Преглед 8. кола БПШ Суперлиге за сениоре: Нема више непобедивих!

Десета рунда Банка Поштанска штедионица Суперлиге протекла је, махом, према очекивањима. Екипе које су у својим дуелима важиле за фаворите, на крају су, углавном, и оправдале та очекивања. ТЕНТ је уписао свој десети овосезонски тријумф из исто толико одиграних утакмица, док су Убљанке, након неуспеха у прошлом, односно Лајковчанке у последњих неколико кола, стигле до максималних тријумфа. У дербију кола одиграном у престоници, победу над Радничким прославило је пазовачко Јединство. Првој победи у сезони радовао се Суботички Спартак, док је Звезда оправдала улогу фаворита у градском дербију.

Преглед 10. кола БПШ Суперлиге за сениорке: Без много изненађења

Odbojkica prodavnica enter400