Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Преглед 9. кола БПШ Суперлиге за сениорке: Суботњи маратон

by Душан Крстић
Hits: 593

Субота је за све истинске љубитеље одбојке била као празник. Поред четири меча у мушкој конкуренцији, све утакмице које су даме одиграле у оквиру 9. коло Банка Поштанска штедионица Суперлиге биле су на програму првог дана викенда. У центру пажње је свакако био дуел између пазовачког Јединства и Железничара, у којем су домаће одбојкашице оствариле велики тријумф, док је Раднички Бластерс поново био кобан по фаворита, овог пута вицешампиона Србије. До очекиваних тријумфа стигле су одбојкашице ТЕНТ-а, Црвене звезде и ужичког Јединства, а Партизан ЦБС је још једном доказао да је суверени владар тај-брејкa.

Пазовчанке се ове сезоне не шале. Иако и даље важе за веома младу екипу, изабранице Јова Цаковића из кола у коло делују све сигурније и већ сада истичу кандидатуру у борби за наслов првака Србије. А у прилог томе иде и чињеница да је Јединство успело да заустави Железничар, којем у последњих неколико недеља и не цветају руже. У Старој Пазови је актуелни шампион Србије доживео трећи везани пораз, ако се у обзир узме само шампионат, и на тај начин изгубио корак за водећим екипама на табели, међу којима је управо његов вечерашњи ривал. Иако је након првог сета деловало да је Железничар на добром путу да прекине низ пораза, Пазовчанке су у наредна три периода не само стигле до преокрета и победе, већ у потпуности надиграле ривала.

Након што су у минулом колу биле кобне по шампиона Србије, Крсташице су недељу дана касније пронашле жицу и вицешампиону земље. Иако Мирјана Мусулин у престоници није могла да рачуна на услуге понајбоље играчице екипе, Ане Михајловић, чини се да је у преломним сетовима гошћама фалило концентрације и спортске среће. Ипак, све те околности, поред сјајне игре, је екипа Николе Милосављевића и те како искористила па је на крају потпуно заслужено уписала максимални тријумф.

До деветог тријумфа из исто толико одиграних утакмица стигао је обреновачки ТЕНТ. Иако је Срем у претходна два кола успео да се у потпуности опорави од уводних шест пораза, екипа Николе Каприца била је свесна да је гостовање у Обреновцу једно од најтежих у првенству. А да је тако, осетиле су Сремице на својој кожи, пошто је ТЕНТ у сва три сета излазио као победник. У првом и трећем је то урадио на више него доминантан начин, док је у другом гост из Сремске Митровице имао изгледну прилику да меч учини неизвесним, али је у завршници изгубио концентрацију, што су изабранице Игора Жакића сурово казниле.

Чињеница је да се од почетка сезоне црвено-беле даме муче да пронађу форму која их је годинама красила. Звезда је у претходна два кола доживела два максимална пораза и то након утакмице са Сремом, када је чинило да се назире крај црне серије. Стога су изабранице Милана Гршића биле решене да утакмица на свом терену против Лесковца 98, у којој су важиле за апсолутног фаворита, реше у своју корист. И успеле су у тој намери, али тек након преокрета, с обзиром на то да је нови суперлигаш из првог сета изашао као победник. Ипак, брзо се испоставило да то није превише потресло црвено-беле даме, које су се у наредне три деонице издигле изнад ситуације и уписале важан тријумф.

До тријумфа, након четири одиграна сета, стигло је и ужичког Јединство. У госте екипи Дарка Закоча стигла је екипа Београда, која је била свесна да је у подређеној позицији, али је то није зауставило у намери да одигра што је боље могуће. Ипак, искуство које поседују Ужичанке је на крају било од непроцењивог значаја, пошто су, и поред чињенице да је ривал успео да анулира почетно вођство до ког су стигле, у наредна два сета успеле да приведу меч крају. А посебно су расположене биле током четвртог периода, у којем су ривалу препустиле свега девет поена.

Као што је већ било речи, Партизан је још једном показао да је најопаснији у дугим и неизвесним утакмицама. Дочекале су изабранице Ненада Живановића екипу суботичког Спартака, која је, и поред чињенице да још увек чека на први овосезонски тријумф, пружила веома јак отпор. Међутим, то није омело Београђанке да буду истрајне до самог краја, а када је било јасно да ће се о победнику одлучивати у петом сету, знали су да је то њихова шанса да до минималног тријумфа дођу по пети пут у сезони. И било је тако, пошто су црно-беле биле истрајне до самог краја и наставиле са сјајним резултатима од почетка суперлигашке кампање.

Наредно, 10. коло, на програму је од 12. и 13. децембра, а састају се следеће екипе:

Петак, 12. децембар 2025.
Београд – Црвена звезда 15.30
Спартак – Срем 19.00

Субота, 13. децембар 2025.
Раднички Бластерс – Јединство (СП) 16.00
Железничар – Партизан ЦБС 18.00
Уб – Лесковац 98 18.00
ТЕНТ – Јединство (УЕ) 19.00

Све утакмице Банка Поштанска штедионица Суперлиге можете гледати на Јутјуб каналу Одбојкашког савеза Србије, док вас на Инстаграм профилу @liga.ossrb очекује мноштво занимљивог садржаја.

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца стигли су до другог тријумфа у финалној серији плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Алексе Брђовића је вечерас, у Новом Саду, надиграла Војводину Моцарт након преокрета са 3:1, по сетовима 21:25, 25:16, 25:17 и 25:23.

Меч лопта у Крагујевцу: Раднички на корак до нове титуле!

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца остварили су тријумф у првој утакмици финала плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Крагујевчани су вечерас, на свом терену, надиграли Војводину Моцарт са 3:1, по сетовима 25:21, 24:26, 25:21 и 25:16.

Шампион повео у финалној серији!

Што је било далеко, дошло је веома близу. Пред нама је финална овосезонска представа када је у питању домаће мушко првенство, а сигуран сам да је мало ко могао да погоди да ће се у финалу наћи крагујевачки Раднички и новосадска Војводина. Ипак, имаћемо репризу финала од прошле сезоне, а није много тога указивало на такав епилог. Остаје само да видимо у колико чинова врхунске одбојкашке представе ћемо уживати?

Осврт на финале: Да ли се историја понавља?

Одбојкашице обреновачког ТЕНТ-а нове су шампионке Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Игора Жакића је вечерас, на свом терену, у трећој утакмици финала плеј-офа, надиграла Уб са 3:1, по сетовима 23:25, 25:19, 25:23 и 25:20.

Одбојкашка рапсодија у Обреновцу: ТЕНТ нови шампион Србије!

Одбојкаши Војводине Моцарт играће у финалу плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Марка Наранчића је вечерас, у Београду, у мајсторици поразила Црвену звезду са максималних 3:0, по сетовима 25:21, 25:21 и 25:19.

Новосађани експресни у престоници: Војводина поново у финалу!

Одбојкашице ТЕНТ-а из Обреновца забележиле су други тријумф у финалној серији плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Игора Жакића је вечерас, као гост, у другој утакмици финала, надиграла Уб, након новог великог преокрета са 3:2, по сетовима 21:25, 18:25, 25:19, 25:18 и 15:12.

Дежа ви у режији ТЕНТ-а: Обреновчанке на победу од титуле!

Одбојкаши Црвене звезде остварили су велики тријумф у другој утакмици полуфинала плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Београђани су вечерас, у Новом Саду, надиграли Војводину Моцарт са 3:0, по сетовима 25:21, 25:23 и 25:19.

Брејк за брејк: Звезда заказала мајсторицу!

Odbojkica prodavnica enter400