Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Преглед 8. кола БПШ Суперлиге за сениоре: Нема више непобедивих!

by Душан Крстић
Hits: 572

Протеклог викенда одигране су све утакмице 8. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Ова рунда била је испуњена утакмицама које су сви истински љубитељи одбојке са нестрпљењем чекали. Звезда је „пробила лед” и нанела је први пораз крагујевачком Радничком, док је Војводина и трећи пут ове сезоне била кобна по Партизан. Спартак је победом у Тополи задржао лидерску позицију, а трећи везани тријумф уписао је и ВГСК, док су се, након маратонских утакмица и тај-брејк лутрије, минималним победама радовали Ниш и Таково.

Као што и наслов овог прегледа каже, нема више непобедивих. Црвена звезда је прва екипа ове сезоне, ако сагледамо само домаћа такмичења, која је зауставила актуелног шампиона Србије, екипу Радничког доо из Крагујевца. Иако је у прави мах, односно након два одиграна сета, деловало да су пулени Алексе Брђовића на добром путу да у престоници уграбе читав плен, питала се нешто и Црвена звезда. Тако је чета Ивице Јевтића од трећег сета кренула на све или ништа, а такав приступ се на крају и исплатио, па су црвено-бели, након тај-брејк лутрије, успели да нанесу први пораз шампиону.

У последња два кола, Војводина се суочила са исто толико пораза. Најпре је Звезда била боља од екипе Марка Наранчића, да би минулог викенда и шампион Србије зауставио Новосађане. Стога је Војводина била решена да се у овој рунди врати на победничке стазе, иако је знала да је чека захтевна утакмица са Партизаном. Ипак, то није спутало вицешампиона Србије да стигне до зацртаног циља и након преокрета упише тријумф, који је поред терена испратио и Георге Крецу, селектор мушке сениорске репрезентације Србије, у друштву Ђуле Мештера, председника Одбојкашког савеза Србије.

И након овог кола, Спартак је задржао лидерску позицију. Наравно, Раднички, поред пораза од Звезде, и даље има шансу када ухвати корак за осталим екипама да заседне на чело табеле, али је чињеница да Суботичани од почетка сезоне играју и те како доминантну одбојку. У прилог томе иде и чињеница да су изашли на крај са једним од конкурената за сам врх лествице, екипом Карађорђа у Тополи. Иако је домаћин први сет решио у своју корист, то није превише утицало на игру пулена Александра Митровића, који су у даљем току меча одиграли најбоље када је то и било најпотребније и заслужено уписали нова три бода.

Веома интересантан меч приредиле су нам Нишлије и Пожаревљани. Иако је био на добром путу да упише други овосезонски тријумф без већих проблема, тим Драгана Светозаревића замало је избегао да од готовог направи вересију, и то само захваљујући већој концентрацији у наставку. Када је реч о Младом раднику, екипа Владана Аврамовића је по шести пут у сезони морала да у петом сету тражи прилику за победу, али је овог пута остала ускраћена за тако нешто, иако се чинило да је моменат био на њеној страни.

Други меч који је био на програму у петак одигран је у Лесковцу. Након што је у прошлом колу прославио први овосезонски тријумф, ВГСК је средином недеље, у одложеној утакмици 5. кола, и други пут имао прилику за радост. А у овој рунди је само наставио победнички низ, пошто је након три сета, и лакше него што се очекивало, надиграо домаћу Дубочицу. Далеко од тога да тим Милана Ивковића није био равноправан ривал, али је чињеница да није имао простора да озбиљније угрози госте из Великог Градишта, који су на идентичан начин решили сва три сета.

Таково је, у Старој Пазови, успело да упише минимални тријумф. Као што је већ традиција, многе екипе се муче када дођу на ноге веома искусној екипи Јединства, што је и минулог викенда био случај са екипом из Горњег Милановца. Чета Милоша Терзића је у два наврата била приморана да вија резултат, али су се пожртвованост и истрајност на крају исплатили, пошто је у тај-брејк лутрији успела да сломи отпор домаћина и упише четврти тријумф у сезони.

Наредно, 9. коло, на програму је од 19. до 21. децембра, а састају се следеће екипе:

Петак, 19. децембар 2025.
Таково – Ниш 17.00

Субота, 20. децембар 2025.
Партизан Коптех – Црвена звезда 17.00
Спартак – Војводина Моцарт 17.30
Млади радник – Дубочица 18.00
ВГСК – Карађорђе 19.00

Недеља, 21. децембар 2025.
Раднички доо – Јединство 17.00

Све утакмице Банка Поштанска штедионица Суперлиге можете гледати на Јутјуб каналу Одбојкашког савеза Србије, док вас на Инстаграм профилу @liga.ossrb очекује мноштво занимљивог садржаја.

Када дође тренутак да се озваничи крај сезоне, пажња је најчешће усмерена на екипе које су оставиле најјачи утисак и попеле се на победничко постоље. Тако је било и ове године у Банка Поштанска штедионица Суперлиги, где су обреновачки ТЕНТ и крагујевачки Раднички доо потврдили да су тренутно најбоље екипе у земљи. Ипак, током читаве сезоне, како у најелитнијем рангу, тако и у оном за једну лествицу ниже, све екипе су из недеље у недељу улагале велики труд како би на крају оствариле што бољи резултат. Некима је то пошло за руком, док су поједини остали без жељеног исхода.

Од елите до нижих рангова: Пресек сезоне у српској одбојци

Након три веома успешне сезоне, актуелни шампион Србије ће у нову сезону ући са новим лицем на клупи. Игор Жакић од наредне суперлигашке кампање више неће бити шеф стручног штаба обреновачке екипе, након истека важећег уговора.

Шампион се растао са стратегом: Жакић напустио ТЕНТ

Ни недељу дана није прошло од тренутка када је спуштена завеса на сада већ прошлу сезону у Банка Поштанска штедионица Суперлиги, а поједини суперлигаши већ су окренули нова поглавља. Као што је већ познато, чак три клуба ће у наредној сезони имати ново лице поред аут-линије, са задатком да негде настави започето, а негде направи искорак.

Тектонске промене: Три суперлигаша остала без кормилара

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца одбранили су титулу шампиона Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Алексе Брђовића је вечерас, у Крагујевцу, у трећем мечу финала плеј-офа, надиграла новосадску Војводину Моцарт са 3:0, по сетовима 25:22, 25:23 и 25:18.

Без промене на врху: Раднички суверено господари Србијом!

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца стигли су до другог тријумфа у финалној серији плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Алексе Брђовића је вечерас, у Новом Саду, надиграла Војводину Моцарт након преокрета са 3:1, по сетовима 21:25, 25:16, 25:17 и 25:23.

Меч лопта у Крагујевцу: Раднички на корак до нове титуле!

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца остварили су тријумф у првој утакмици финала плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Крагујевчани су вечерас, на свом терену, надиграли Војводину Моцарт са 3:1, по сетовима 25:21, 24:26, 25:21 и 25:16.

Шампион повео у финалној серији!

Што је било далеко, дошло је веома близу. Пред нама је финална овосезонска представа када је у питању домаће мушко првенство, а сигуран сам да је мало ко могао да погоди да ће се у финалу наћи крагујевачки Раднички и новосадска Војводина. Ипак, имаћемо репризу финала од прошле сезоне, а није много тога указивало на такав епилог. Остаје само да видимо у колико чинова врхунске одбојкашке представе ћемо уживати?

Осврт на финале: Да ли се историја понавља?

Odbojkica prodavnica enter400