Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Преглед 17. кола БПШ Суперлиге за сениорке: Фаворити без грешке

by Душан Крстић
Hits: 89

Минуле суботе одигране су све утакмице 17. рунде Банка Поштанска штедионица Суперлиге у конкуренцији дама, а самим тим и настављене борбе за што боље позиције пред одлучујући део сезоне, који је све ближи. Стога су све екипе биле максимално мотивисане да остваре позитивне резултате, али је то пошло за руком само онима које су у својим утакмицама важиле за фаворите. Тако је ТЕНТ без већих проблема изашао на крај са Радничким у престоници, док је Јединство наставило потеру за лидером, пошто је било боље од Београда. Уб и Железничар уписали су победе након четири одиграна сета, и то против ужичког Јединства, односно суботичког Спартака. А тријумфима су се радовали и београдски вечити ривали, пошто је Звезда надиграла Срем, а Партизан поразио Лесковац.

Екипа Милана Гршића наставила је са позитивним резултатима, пошто је везала трећи тријумф у шампионату. Финалиста Купа Србије је у Ужицу имао и те како тежак испит, а уједно и једну од последњих проба пред одлучујући дуел за трофеј најмасовнијег такмичења у Србији. Иако је први сет решио релативно лако у своју корист, већ у наредном периоду је Јединство значајно подигло ниво своје игре, што је резултирало изједначењем домаћина. Као што се и очекивало, у трећем сету се распламсала борба на обе стране мреже, па је тек након резултатске разлике било познато ко је изашао као победник. Иако је Јединство имало прилику да казни ривала, који у старту није искористио три сет лопте, Убљанке су биле истрајне до краја и из четвртог покушаја по други пут су повеле на мечу, да би у четвртом сету без проблема привеле утакмицу крају.

Лајковчанке су, након убедљивог пораза у дербију минулог кола против ТЕНТ-а, овог викенда пронашле пут и вратиле се на победничке стазе. Ипак, далеко од тога да су изабранице Ратка Павличевића без проблема изашле на крај са Спартаком, који је знао да нема шта да изгуби. Након првог сета, током којег је домаћин ривалу препустио свега десет поена, деловало је да ће Железничар рутински привести посао крају. Међутим, одговор популарних „голубица“ изненадио је многе, пошто су са 25:19 стигле до изједначења. На срећу свих присутних у хали, дешавања у минулој деоници нису оставила трага на Лајковчанкама, које су у наставку меча приказале своју најбољу игру. Најпре су са 25:18 по други пут повеле на утакмици, да би на идентичан начин у четвртом сету уписале тријумф вредан три бода.

Последњу проверу пред финале Купа Србије, у којем ће имати прилику да одбране трофеј освојен прошле године, Обреновчанке су привеле крају на позитиван начин. Екипа Игора Жакића је без било каквих проблема надиграла Раднички Бластерс, који се у последњих неколико недеља мучи са формом, услед одлазака појединих битних играчица. Ипак, ТЕНТ није превише марио за то, већ је био решен да одигра најбољу одбојку и наговести да је спреман за недељно финале. Тако нешто је и пошло за руком Обреновчанкама, које су у сва три сета биле на висини задатка и потпуно заслужено везале седамнаести тријумф у првенству.

А максималној победи радовале су се и Пазовчанке. Након тријумфа у прошлом колу над екипом Радничког, у госте Пазовчанкама дошао је Београд жељан доказивања. Ипак, квалитет и искуство које поседују изабранице Јова Цаковића представљали су непремостиву препреку за тим Дејана Крповића. Тако је Јединство у сва три одиграна сета било на висини задатка, контролисало је дешавања на терену и на крају потпуно заслужено стигло до нова три бода на табели и наставило потеру за Обреновчанкама.

Након што су у прошлом колу одиграле веома занимљиву утакмицу и оправдале епитет утакмице кола, вечите ривалке су протеклог викенда на идентичан начин дошле до тријумфа. Прве на терен изашле су одбојкашице Партизана, којима је у госте дошао Лесковац 98, последње пласирана екипа на табели. Баш као што се и очекивало, црно-беле су успеле да оправдају улогу фаворита, али далеко од тога да их Лесковац није намучио у овом мечу.

Са друге стране, Звезда је до тријумфа стигла на гостовању Срему, који се ове сезоне мучи са формом. Стога су изабранице Данила Стокуће биле максимално концентрисане да из овог меча изађу као победнице, што су успеле након четири сета, али и оне, баш као и вечите ривалке, морале су добрано да се помуче како би уписале нове бодове на табели.

Наредно, 18. коло на програму је од 25. до 28. фебруара, као и 4. марта, а састају се следеће екипе:

Среда, 25. фебруар 2026.
Уб – Железничар 18.00

Петак, 27. фебруар 2026.
Црвена звезда – Јединство (УЕ) 17.30
Спартак – Раднички Бластерс 19.00
Лесковац 98 – Срем 20.00

Субота, 28. фебруар 2026.
Београд – Партизан ЦБС 15.00

Среда, 4. март 2026.
ТЕНТ – Јединство (СП) 19.00

Све утакмице Банка Поштанска штедионица Суперлиге можете гледати на Јутјуб каналу Одбојкашког савеза Србије, док вас на Инстаграм профилу @liga.ossrb очекује мноштво занимљивог садржаја.

Шеснаеста рунда Банка Поштанска штедионица Суперлиге била је на програму минулог викенда на теренима широм Србије. Поједине екипе су оправдале улогу фаворита, док су неке доживеле поразе којима се мало ко надао. Првенствено, реч је о мечу између Такова и Спартака, у којем су Милановчани, на изненађење многих, али потпуно заслужено, надиграли лидера, док је Ниш продубио агонију Партизана и значајно се учврстио на месту које гарантује плеј-аут двомеч. Раднички је у Лесковцу оправдао улогу фаворита, док се Црвена звезда реванширала Карађорђу за пораз у првом делу сезоне. Минималну победу извојевала је и Војводина у дуелу са Пазовчанима, док је Млади радник нанео екипи из Великог Градишта други пораз у низу.

Преглед 16. кола БПШ Суперлиге за сениоре: Истинске борбе за врх и опстанак

Минуле суботе одигране су све утакмице 17. рунде Банка Поштанска штедионица Суперлиге у конкуренцији дама, а самим тим и настављене борбе за што боље позиције пред одлучујући део сезоне, који је све ближи. Стога су све екипе биле максимално мотивисане да остваре позитивне резултате, али је то пошло за руком само онима које су у својим утакмицама важиле за фаворите. Тако је ТЕНТ без већих проблема изашао на крај са Радничким у престоници, док је Јединство наставило потеру за лидером, пошто је било боље од Београда. Уб и Железничар уписали су победе након четири одиграна сета, и то против ужичког Јединства, односно суботичког Спартака. А тријумфима су се радовали и београдски вечити ривали, пошто је Звезда надиграла Срем, а Партизан поразио Лесковац.

Преглед 17. кола БПШ Суперлиге за сениорке: Фаворити без грешке

Одбојкаши Црвене звезде остварили су победу у дербију 16. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Ивице Јевтића је вечерас, у Тополи, поразила Карађорђе са 3:1, по сетовима 25:22, 23:25, 25:20 и 29:27.

Звезда се реванширала Вождовима!

Одбојкашице Уба и Железничара оствариле су тријумфе у 17. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Убљанке су, на страни, поразиле ужичко Јединство са 3:1 (25:17, 20:25, 27:25, 25:16), док је актуелни шампион Србије био бољи од Спартака на свом терену – 3:1 (25:10, 19:25, 25:18, 25:18).

Победе Уба и Железничара

Одбојкаши Такова из Горњег Милановца остварили су велики тријумф на премијери 16. кола Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Екипа Милоша Терзића је вечерас, на свом терену, надиграла суботички Спартак, након преокрета, са 3:2, по сетовима 17:25, 25:27, 28:26, 26:24 и 15:7.

Аларм пред финале: Сјајни Милановчани поразили лидера!

Шеснаеста рунда Банка Поштанска штедионица Суперлиге била је на програму током минулог викенда. Као што то обично и бива, неке екипе су, према очекивањима, стизале до победа, док су неке морале добрано да се помуче како би извојевале победе. Дефинитивно је у центру пажње био вечити дерби, у којем се Звезда након маратона реванширала љутом ривалу за пораз у првом делу сезоне, док је ТЕНТ, практично, обесмислио дерби кола. Уб и пазовачко Јединство су лако изашли на крај са ривалима из доњег дома табеле, док је Београд уписао највећи тријумф откако је постао члан највишег ранга такмичења, и то у још једном градском дербију. За крај, узбудљиву одбојкашку представу приредиле су нам Ужичанке и Митровчанке, из које је Јединство након велике борбе изашло као победник.

Преглед 16. кола БПШ Суперлиге за сениорке: Дерби на све стране

Протеклог викенда одигране су све утакмице петнаесте рунде такмичења у Банка Поштанска штедионица Суперлиги, током које смо имали прилику да на теренима широм Србије пратимо и више него занимљиве мечеве. Иако је током овог кола виђено неколико веома узбудљивих мечева, дефинитивно су највеће изненађење направили искусни Пазовчани, који су убедљиво поразили ВГСК. На победничке стазе вратили су се суботички Спартак и крагујевачки Раднички, док су Звезда и Таково након четири одиграна сета били бољи од Дубочице, односно Партизана Коптех. Ипак, најнеизвесније и најузбудљивије било је у Новом Саду, где је Војводина након низа преокрета и дугих пет сетова успела да надигра Вождове из Тополе.

Преглед 15. кола БПШ Суперлиге за сениоре: Повратак на победнички колосек

Odbojkica prodavnica enter400