Loading color scheme

УЖИВО

резултати, Банка Поштанска штедионица Суперлига, Прва лига и Куп Србије

LIVEBanertest

Познати датуми почетка нове сезоне

by adminliga
Hits: 3471
Иако није прошло довољно времена да би се сумирали сви утисци из претходне, веома занимљиве сезоне, већ сада знамо када ћемо имати прилику да поново гледамо наше клубове у домаћим такмичењима.
 
Одбојкашки савез Србије саопштио је датуме почетка Банка Поштанска штедионица Суперлиге, Прве лиге Србије, као и Купа Србије. 
Термин почетка Суперлиге заказан је за 14. октобар, док ће недељу дана касније кренути такмичење и у Првој лиги (21. октобар). Утакмице осмине финала Купа Србије на програму су нешто раније, 8. и 9. октобра.
 
Војводина НС семе и Партизан Сокербет улазе у нову сезону као освајачи Суперлиге, односно Купа Србије у мушкој конкуренцији. Када је женска конкуренција у питању, Црвена звезда нову сезону дочекује као освајач оба трофеја у претходној.
 
У конкуренцији сениора ће се од наредне сезоне у Суперлиги такмичити и Јединство (Стара Пазова), Карађорђе (Топола) и Нови Сад Манекс, док ће Ниш заиграти у Првој лиги. Код сениорки, Омладинац (Нови Бановци), ЖОК Нови Сад и АС Батајница ће од јесени бити у највишем рангу такмичења, а ЖОК Клек ће се преселити у Прву лигу.
 
Војводина НС семе 2, Шумадија (Аранђеловац), Топличанин (Прокупље), као и Партизан 2 улазе у Прву лигу у конкуренцији мушкараца, док ће код жена од наредне сезоне играти Ваљево, Златибор (Чајетина), Лесковац 98 и Лазаревац.
 

Важно је напоменути да ће се од сезоне 2022/23, по први пут у Суперлиги, такмичити по 12 клубова у обе конкуренције, исто као и у Првој лиги Србије претходних сезона.

Годинама су у Крагујевцу са великим нестрпљењем чекали дан када ће се одбојкаши вратити на стазе старе славе и у витрине клуба одложити барем један пехар. Ни на почетку ове сезоне нико није са сигурношћу могао да каже да ће баш 2025. година остати уписана златним словима у историји одбојкашке секције СПД Раднички. Ипак, неколико ентузијаста је из утакмице у утакмицу сигурним кораком оповргло све сумње и на крају урадило нешто што ниједна генерација до сада није.

Душан Лопар Тихи јунак великог подвига Крагујевчана!

Одбојкаши Радничког доо из Крагујевца нови су шампиони Србије! Екипа Алексе Брђовића је вечерас, у ”МТС хали Језеро”, у петој, одлучујућој утакмици финала плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге, поразила новосадску Војводину Моцарт са 3:1, по сетовима 21:25, 25:20, 25:21 и 25:22.

Крагујевац слави дуплу круну: Раднички након 15 година шампион Србије!

Одбојкашице Железничара из Лајковца нове су шампионке Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Лајковчанке су вечерас, на свом терену, у петом мечу финалне плеј-оф серије, надиграле Уб са максималних 3:0, по сетовима 25:15, 28:26 и 25:16.

Златни Ћира стигао до трона: Железничар је нови шампион Србије!

Одбојкаши Војводине Моцарт остварили су велики тријумф и на тај начин изборили пету, одлучујућу утакмицу финалне серије Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Новосађани су вечерас, на свом терену, у четвртом мечу, надиграли Раднички доо из Крагујевца са 3:1, по сетовима 22:25, 34:32, 25:22 и 25:15.

Мајсторица одлучује о шампиону: Војводина још једном боља од Крагујевчана!

Одбојкашице Београда избориле су пласман у Банка Поштанска штедионица Суперлигу за наредну сезону. Екипа Дејана Крповића је вечерас, на свом терену, у другој утакмици плеј-аута, надиграла Инђију са 3:1, по сетовима 25:21, 27:29, 25:12 и 25:22.

Београд наредне сезоне у Суперлиги!

Одбојкаши Јединства из Старе Пазове играће и наредне сезоне у Банка Поштанска штедионица Суперлиги. Пазовчани су вечерас, као гости, у другој утакмици плеј-аута надиграли Нови Сад Манекс са максималних 3:0, по сетовима 25:17, 25:10 и 25:18.

Пазовчани изборили опстанак у Суперлиги!

Одбојкашице Уба оствариле су велику победу и избориле пету утакмицу финалне серије плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге. Убљанке су вечерас, на свом терену, пред великим бројем домаћих навијача, надиграле лајковачки Железничар са максималних 3:0, по сетовима 25:22, 25:16 и 25:23.

Славље али без конфета: Сјајне Убљанке избориле мајсторицу!

Odbojkica prodavnica enter400